ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΝΟ Γλυφάδας και επικράτησε με 8-2 του Πανιωνίου

11.02.2017 18:09       782

Τη νίκη που τη διατηρεί στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α1 υδατοσφαίρισης Ανδρών πέτυχε η ομάδα του ΑΝΟ Γλυφάδας μέσα στη Νέα Σμύρνη απέναντι στον Πανιώνιο με 8-2, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 15ης αγωνιστικής.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Πανιώνιο να προηγείται με 1-0, όμως ένα σερί 3-0 του ΑΝΟ Γλυφάδας έβαλε την ομάδα του Δημήτρη Μάζη μπροστά στο σκορ. Ο Χρήστος Κουτσιαλής με πολύ ωραίο σουτ μείωσε σε 3-2, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μισό του αγώνα ο ΑΝΟΓ μπήκε πολύ δυνατά και ουσιαστικά «καθάρισε» την υπόθεση νίκη στο τρίτο οκτάλεπτο, όταν έκανε ένα σερί 4-0 με κάποια εύκολα γκολ στην κόντρα. Στην τελευταία περίοδο οι ομάδες κατέβασαν ρυθμούς με αποτέλεσμα να σημειωθεί μόλις ένα γκολ από τον Παπούκα, το οποίο διαμόρφωσε το τελικό 8-2 για την ομάδα της Γλυφάδας.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 2-8

Τα οκτάλεπτα: 1-1, 1-2, 0-4, 0-1