ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αύριο (15/11) η 5η αγωνιστική

  14.11.2017 16:37       313

Με πλήρες αγωνιστικό πρόγραμμα συνεχίζεται αύριο (15/11) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών. Η 5η αγωνιστική της Α’ Φάσης:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Κολ. Εθνικό Πειραιά       19.15     ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

                                                      (Λοϊζίδης, Ποσποτίκης)

Κολ. ΑΝΟΓ          19.30     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

                                         (Κωνσταντινίδης, Κόκκινος)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ            4              4              0              0              68-19     12

2.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ    4              3              0              1              56-27     9

3.ΕΘΝΙΚΟΣ                   4              1              0              3              25-68     3

4.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ          4              0              0              4              21-56     0

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18/11): Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας - Εθνικός

 

ΣΚΟΡΕΡ

14           Ασημάκη            ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

13           Χυδηριώτη         ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

9              Ξενάκη             ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

9              Κούλχαας          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

8              Πρωτοπαπά       ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Κολ. Ηρακλείου                                16.00     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

                                                                      (Χατζηαναστασίου, Μπουδραμής)

Κολ. «Αντ. Πεπανός»     19.00     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ –ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

                                                       (Δαμιανάκης, Μιχαηλίδης)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                 4              4              0              0              44-30     12

2.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ             4              3              0              1              48-36     9

3.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.               4              1              0              3              36-42     3

4.ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.             4              0              0              4              30-50     0

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18/11): Νηρέας Χαλανδρίου – Τρίτων Αμαρουσίου, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΕ Πατρών

 

ΣΚΟΡΕΡ

14           Καρυπίδου Ηρ. ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

13           Σελετοπούλου  ΤΡΙΤΩΝ

10           Δούλη             ΝΗΡΕΑΣ

10           Τριχά              ΝΗΡΕΑΣ

9             Καρυπίδου Μ.  ΝΟ ΡΕΘΜΥΝΟΥ

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ