ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Δράση σε όλους τους Ομίλους της Α' φάσης

  11.03.2017 23:46       713

Πλήρη αγωνιστική δραστηριότητα είχαμε το Σάββατο (11/3) στην Α' φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων (που είχε ξεκινήσει την Παρασκευή το βράδυ), καθώς υπήρξαν αγώνες και στους τέσσερις Ομίλους.

Σημειώνουμε ότι από την Α' στη Β' φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα κατακτήσουν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους τέσσερις Ομίλους.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα της Παρασκευής και του Σαββάτου και οι μέχρι στιγμής βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Αμαρουσίου, Βουλιαγμένης, Ν. Σμύρνης):

Ιωνικός - Τρίτων Αμαρουσίου 8-8, ΝΟ Βουλιαγμένης - Ιωνικός 13-2, Ηλυσιακός - Τρίτων Αμαρουσίου 2-18, Μίλων - ΝΟ Βουλιαγμένης 0-29.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Βουλιαγμένης 6 (2 αγ.), 2. Τρίτων Αμαρουσίου 4 (2 αγ.), 3. Ιωνικός 1 (2 αγ.), 4. Ηλυσιακός 0 (1 αγ.), 5. Μίλων 0 (1 αγ.).

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Ν. Σμύρνης, Περιστερίου):

ΑΝΟ Γλυφάδας - ΓΣ Περιστερίου 13-3, Εθνικός Πειραιά - ΑΝΟ Γλυφάδας 2-11, ΝΟ Χίου - Πανιώνιος 8-7, ΓΣ Περιστερίου - Εθνικός Πειραιά 6-8, ΑΝΟ Γλυφάδας - ΝΟ Χίου 9-4.

Η Βαθμολογία: 1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9 (3 αγ.), 2. ΝΟ Χίου 3 (2 αγ.), 3. Εθνικός Πειραιά 3 (2 αγ.), 4. Πανιώνιος 0 (1 αγ.), 5. ΓΣ Περιστερίου 0 (2 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

ΟΥΚ Βόλου - ΝΟ Λάρισας 4-17, ΝΕ Πατρών - ΝΕ Λαμίας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε η ΝΕ Λαμίας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και της αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Λάρισας - ΝΕ Πατρών 4-22, Ολυμπιακός - ΟΥΚ Βόλου 23-6, ΝΕ Λαμίας - ΝΟ Λάρισας 5-16, ΝΕ Πατρών - Ολυμπιακός 9-9.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΕ Πατρών 7 (3 αγ.), 2. ΝΟ Λάρισας 6 (3 αγ.), 3. Ολυμπιακός 4 (2 αγ.), 4. ΟΥΚ Βόλου 0 (2 αγ.), 5. ΝΕ Λαμίας -1 (2 αγ.). Σ.Σ.: Η ΝΕ Λαμίας έχει έναν μηδενισμό και της έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου - Άρης Νίκαιας 22-6, ΝΟ Χανίων - Νηρέας Χαλανδρίου 2-21, ΝΟ Ρεθύμνου - Νηρέας Χαλανδρίου 13-11, ΝΟ Χανίων - Άρης Νίκαιας 9-3.

Η Βαθμολογία (2 αγ.): 1. ΝΟ Ρεθύμνου 6, 2. Νηρέας Χαλανδρίου 3, 3. ΝΟ Χανίων 3, 4. Άρης Νίκαιας 0.

Η Ειδική προκήρυξη και το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων της Α' φάσης του πρωταθλήματος Νεανίδων ΕΔΩ.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής