ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ / ΜΙΤΙΝΓΚ ΜΠΕΡΓΚΕΝ

Δύο χρυσά μετάλλια για Τσιρίκο και Μόλβαλη

06.04.2017 19:15       3967

Με δύο χρυσά μετάλλια ξεκίνησε το μίτινγκ καταδύσεων του Μπέργκεν για τους Έλληνες αθλητές, αφού τόσο ο Θάνος Τσιρίκος, όσο και ο Νίκος Μόλβαλης κατέκτησαν την πρώτη θέση στα αγωνίσματα των 10μ. κατηγορίας Β', όσο και στα 3μ. κατηγορίας Α'.

Πρώτος χρονικά που το πέτυχε ήταν ο Θάνος Τσιρίκος, αφού ο Έλληνας πρωταθλητής ήταν πρώτος με 355.60 βαθμούς, ενώ πολύ καλή εμφάνιση στο ίδιο αγώνισμα πραγματοποίησε και ο Μίνως Γιαννόπουλος που με 321.05 βαθμούς κατέλαβε την 6η θέση.

«Χρυσός» νικητής αναδείχθηκε και ο Νίκος Μόλβαλης στις καταδύσεις από τραμπολίνο 3μ. με 515.85 βαθμούς. Στο ίδιο αγώνισμα ο Ανδρόγεως Σαμψάκης ήταν 8ος με με 431.80 βαθμούς και ο Θεόφιλος Αυθίνος 17ος με 383.35 βαθμούς.

Οι δύο αθλητές (Τσιρίκος και Μόλβαλης) αγωνίζονται στις συγχρονισμένες καταδύσεις από τραμπολίνο 3μ..