ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Φινάλε του Α’ Γύρου

  02.03.2017 13:00       632

Τρία παιχνίδια το Σάββατο (4/3) και άλλα πέντε την Κυριακή (5/3) περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 7ης και τελευταίας του Α’ Γύρου, για την Α’ Φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

ΣΑΒΒΑΤΟ, 4/3

Κολ. Χαλανδρίου             13.30     ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

                                                          (Στεφανάκης, Πολυχρονόπουλος)

Κολ. Ιλίσιο          14.00     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

                                          (Κουρέτας, Κραβαρίτης)

Κολ. Ηρακλείου                                14.30     ΟΦΗ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

                                                             (Κωνσταντινίδης, Μαρκοπούλου)

ΚΥΡΙΑΚΗ, 5/3                    

Κολ. Νίκαιας      13.00     ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

                                        (Πολυχρονόπουλος, Ποσποτίκης)

Κολ. Χαϊδαρίου                13.00     ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

                                                  (Κωνσταντινίδης, Δασκαλοπούλου)

Κολ. «Αντ. Πεπανός»     13.00     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΜΙΛΩΝ

                                                (Μπιράκης, Βόσικας)

Κολ. Γέρακα       13.00     ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

                                      (Μπουδραμής, Δημητροπούλου)

Κολ. Νέας Ιωνίας Βόλου                               14.30     ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ- ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

                                                                                (Σταυρίδης, Κουρέτας)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1.ΑΠΟΛΛΩΝ       63-36     14

2.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ     55-40     12

3.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 52-38     11

4.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ     58-39     10

5.ΟΦΗ               38-39     8

6.ΙΩΝΙΚΟΣ         42-51     6

7.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.  33-60     1

8.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 37-75     1

ΣΚΟΡΕΡ

17 Κατσουλάκης (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ), Χαριτάκης (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ), 14 Δερμιτζάκης Χρ. (ΑΠΟΛΛΩΝ), Χριστοφίδης (ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ), 12 Κουκουμάκης (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), Κωνσταντόπουλος Ελ. (ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ), Μαυρωτάς Λεων. (ΑΠΟΛΛΩΝ), 11 Κλήμος (ΟΦΗ), Παπαδόπουλος Γ. (ΑΠΟΛΛΩΝ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1.ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                 53-28     15

2.ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                50-35     14

3.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ            57-35     13

4.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                   35-38     7

-.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                   53-63     7

-.ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ               35-51     7

7.ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                45-56     3

8.ΜΙΛΩΝ                        32-54     3

ΣΚΟΡΕΡ

18 Πισσίας (ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ), 16 Τσακιράκης (ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ), 15 Κοντονής Δ. (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ), Στεργίου (ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ), 13 Γκαράνης (ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ), Κοκκάλας (ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ), 12 Κολημήτρας (ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ), Κόχειλας Ι. (ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ), 10 Κολυβάς (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ