ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Η 3η αγωνιστική της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος

  02.11.2017 12:19       364

Ολοκληρώνεται το Σάββατο (4/11) ο Α’ Γύρος της πρώτης φάσης του 20ού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών. Αναλυτικά:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Κολ. ΝΟΒ             16.00     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

                                           (Πολυχρονόπουλος, Κουρτίδης)

Κολ. Εθνικό Πειραιά       17.00     ΕΘΝΙΚΟΣ –ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

                                            (Δαμιανάκης, Χατζηαναστασίου)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                2              2              0              0              42-7       6

-.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ        2              2              0              0              35-11     6

3.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ             2              0              0              2              8-32       0

4.ΕΘΝΙΚΟΣ                      2              0              0              2              10-45     0

 

ΣΚΟΡΕΡ

10 Ασημάκη (Ολυμπιακός)

7 Ξενάκη (ΝΟ Βουλιαγμένης)

7 Πρωτόπαπα (ΝΟ Βουλιαγμένης)

7 Χυδηριώτη Ι. (ΝΟ Βουλιαγμένης)

6 Κούλχαας (ΝΟ Βουλιαγμένης)

6 Πλευρίτου Β. (Ολυμπιακός)

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11/11): Εθνικός – Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Κολ. «Αντ. Πεπανός»     15.00     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

                                                  (Μπιράκης, Μαρκοπούλου)

Κολ. Αμαρουσίου            16.30     ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

                                                        (Στεφανάκης, Δασκαλοπούλου)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ             2              2              0              0              24-15     6

-ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                   2              2              0              0              21-15     6

3.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.               2              0              0              2              18-22     0

4.ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.             2              0              0              2              12-23     0

 

ΣΚΟΡΕΡ

9 Καρυπίδου Ηρώ (ΝΟ Ρεθύμνου)

6 Τριχά (Νηρέας Χαλανδρίου)

5 Κουτέλη (ΝΕ Πατρών)

5 Μανέτα Σ. (ΝΕ Πατρών)

5 Μπιτσάκου (ΝΕ Πατρών)

5 Σελετοπούλου (Τρίτων)

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΣΤΙΚΗ (11/11): ΝΕ Πατρών – Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Ρεθύμνου – Τρίτων Αμαρουσίου

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ