ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Η 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος

  16.03.2017 13:13       578

Με τα παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής (1ης του Β’ Γύρου) της Α’ Φάσης, συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο (18-19/3) το 31ο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών. Αναλυτικά:

ΣΑΒΒΑΤΟ, 18/3

Κολ. Ιλίσιο          14.00     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

                                            (Σαρρής, Μαρκοπούλου)

Κολ. Χαλανδρίου             14.30     ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΟΦΗ

                                                 (Δασκαλοπούλου, Μιχαηλίδης)

Κολ. Ηρακλείου                               15.00     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

                                                                (Χατζηαναστασίου, Πολυχρονόπουλος)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ, 19/3

Κολ. Νίκαιας      13.00     ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

                                             (Σταυρίδης, Μπιράκης)

Κολ. «Αντ. Πεπανός»     13.00     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

                                                        (Κουρέτας, Μοίραλης)

Κολ. Νέας Ιωνίας Βόλου            14.00     ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΜΙΛΩΝ

                                                          (Αχλαδιώτης, Σπανούδης)

Κολ. Χαϊδαρίου                                14.00     ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

                                                                    (Κατσώνης, Δερελής)

Κολ. Χαϊδαρίου                15.30     ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

                                                    (Κυράνης Κ., Μαρκοπούλου)

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1.ΑΠΟΛΛΩΝ                      78-41     17

2.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ             66-42     14

3.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                    61-46     13

4.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                    64-45     11

………………………………………………………..............

-.ΟΦΗ                              50-44     11

6.ΙΩΝΙΚΟΣ                       46-65     6

7.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                38-75     1

8.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ              42-87     1

Σημείωση: ΟΦΗ και Νηρέας Χαλανδρίου έχουν έναν (1) αγώνα λιγότερο

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ

18 Κατσουλάκης (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ), 17 Χαριτάκης (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ), 16 Μαυρωτάς Λεων. (ΑΠΟΛΛΩΝ), Παπαδόπουλος Γ. (ΑΠΟΛΛΩΝ), 15 Χριστοφίδης (ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ), 14 Δερμιτζάκης Χρ. (ΑΠΟΛΛΩΝ), Κλήμος (ΟΦΗ), Κουκουμάκης (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), Σιράπογλου (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), 13 Φράγκος (ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ), 12 Κωνσταντόπουλος Ελ. (ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1.ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ           63-34     18

2.ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ              56-45     14

3.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ          65-44     13

4.ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ             44-59     10

……………………………………………………………

5.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                39-42     8

6.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                56-77     7

7.ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ              59-59     6

8.ΜΙΛΩΝ                       36-58     4

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ

22 Πισσίας (ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ), 20 Τσακιράκης (ΝΗΡΕΑ ΓΕΡΑΚΑ), 18 Κοντονής Δ. (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ), 15 Γκαράνης (ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ), Κόχειλας Ι. (ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ), Στεργίου (ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ), 14 Κοκκάλας (ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ), 12 Κολημήτρας (ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ), Κολυβάς (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ