ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Η ΑΕ Χαϊδαρίου πήρε το ντέρμπι κορυφής του Α' Ομίλου, 11-9 τον ΓΣ Περιστερίου (όλα τα ματς της 9ης αγωνιστικής)

  11.04.2018 23:53       445

Η ΑΕ Χαϊδαρίου ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι κορυφής της 9ης αγωνιστικής του Α' Ομίλου του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών, αφού επιβλήθηκε στην έδρα της επί του ΓΣ Περιστερίου με 11-9 και έφτασε τους 21 βαθμούς, έναν πίσω από την πρωτοπόρο ομάδα του Περιστερίου, που υπέστη την πρώτη φετινή της ήττα στη διοργάνωση. Σημαντική και οι εκτός έδρας νίκες του Άρη επί του ΟΦΘ και της Νίκης Βόλου επί του ΝΟ Χαλκίδας για τον Β' Όμιλο.

Αναλυτικά όλα τα ματς της 9ης αγωνιστικής και στους δύο Ομίλους και οι βαθμολογίες:

Α' ΟΜΙΛΟΣ:

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 11-9. Οκτάλεπτα: 2-4, 3-2, 3-1, 3-2. ΑΕ Χαϊδαρίου: Μητρόπουλος 2, Κόχειλας Ι. 4, Δούκας 1, Αγκόρτσας 2, Γκότσης Γ. 1, Κουρτίδης 1. ΓΣ Περιστερίου: Παναγούλης 1, Γερακούδης 2, Τσακιράκης 6.

ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 11-11. Οκτάλεπτα: 4-2, 2-3, 3-5, 2-1. Νηρέας Γέρακα: Παπαδόπουλος 2, Μαυρεδάκης 4, Δανούρδης 3, Γαϊτάνης 2. Παναθηναϊκός: Αναστασιάδης 2, Παπαδημητρίου 2, Λύκαρης 3, Γκαράνης 4.

ΙΩΝΙΚΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 7-6. Οκτάλεπτα: 1-1, 3-2, 0-2, 3-1. Ιωνικός: Δραγώνας Ευγ. 2, Καρακάσης Χ. 3, Ψιρογιάννης 1, Καραχριστοδούλου 1. Νηρέας Χαλανδρίου: Κωνσταντόπουλος 2, Βαρελάκης 1, Κοττάς 1, Βαλοδήμος 1, Τσολακίδης 1.

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 5-17. Οκτάλεπτα: 2-4, 1-5, 0-6, 2-2. ΝΟ Καλαμακίου: Χάλαρης 2, Ιωαννίδης 2, Αθανασάκος 1. Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 1, Βορριάς 1, Λάππας 1, Κωνσταντόπουλος 3, Γούσης 2, Τασσόπουλος 2, Τούμπουρος 1, Ξυλάς 3, Γρηγορόπουλος 3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ Α' ΟΜΙΛΟΥ (9 αγ.)

  1. ΓΣ Περιστερίου  (92-50)  22
  2. ΑΕ Χαϊδαρίου  (87-65)  21
  3. Νηρέας Γέρακα  (61-62)  17
  4. Ιωνικός  (58-70)  13
  5. Παναθηναϊκός  (68-65)  12
  6. Ηλυσιακός  (80-71)  11
  7. ΝΟ Καλαμακίου  (52-88)  4
  8. Νηρέας Χαλανδρίου  (63-83)  2

Β' ΟΜΙΛΟΣ:

ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 9-7. Οκτάλεπτα: 2-3, 1-1, 4-1, 2-2. Νηρέας Πατρών: Καλούδης 2, Τουλγαρίδης 1, Ρογδάκης 4, Καθρέπτας 1, Δελαπόρτας 1. ΓΣ Ηλιούπολης: Κοντονής Δ. 1, Βελώνιας 1, Δουδέσης Π. 2, Κοντονής Αν. 1, Μπενέας 1, Χασάπης 1.

ΟΦΘ – ΑΡΗΣ 8-10. Οκτάλεπτα: 0-2, 3-2, 2-4, 3-2. ΟΦΘ: Αληχανίδης Αβ. 1, Αντιβαλίδης 1, Παυλίδης 1, Αληχανίδης Β. 1, Ζαρκαντζάς 3, Βαχαρέλης 1. Άρης: Μουστεράκης 1, Παπαθεοδώρου 1, Αλιαπούλιος 3, Καλογεράς 1, Πισίας 1, Δημητριάδης 2, Κουνέλας 1.

ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 6-7. Οκάλεπτα: 2-3, 0-1, 2-0, 2-3. ΝΟ Χαλκίδας: Οικονόμου 1, Γάτος 1, Αλαφάκης 1, Μερκουριάδης Π. 1, Μπουρνάζος 2. Νίκη Βόλου: Δανιήλ 2, Θεοδωρόπουλος 1, Γλούμης 1, Γιαβαρίδης 2, Μαρτζούχος 1.

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 9-10. Οκτάλεπτα: 5-2, 0-2, 2-5, 2-1. ΝΟ Λάρισας: Λέτσιος 2, Ζαφειρίου 2, Γκαγκασούλης 2, Ευσταθίου 3. ΝΟ Πατρών: Κανελλόπουλος Β. 2, Ανδρικόπουλος 2, Δίπλαρος 2, Γκότσης Π. 1, Βικάτος 2, Καρβουντζής 1.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ Β' ΟΜΙΛΟΥ (9 αγ.)

  1. ΝΟ Πατρών  (90-67)  24
  2. Νίκη Βόλου  (91-63)  21
  3. Άρης  (82-49)  21
  4. ΓΣ Ηλιούπολης  (79-67)  12
  5. Νηρέας Πατρών (60-83)  9
  6. ΟΦΘ  (78-82)  9
  7. ΝΟ Χαλκίδας  (55-88)  6
  8. ΝΟ Λάρισας  (67-101)  6

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής