ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Β' ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

Η κατάσταση στο τέλος του Α' Γύρου της πρώτης φάσης σε όλους τους Ομίλους

  11.03.2018 23:45       537

Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (11/3) οι αγώνες του Β' Γύρου σε όλους τους Ομίλους (και στους έξι) της Α' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β' Εθνικής Ανδρών και έχει αρχίσει να διαμορφώνεται η κατάσταση με κάποιες ομάδες να παίρνουν προβάδισμα πρόκρισης στους Ομίλους Ανόδυ της Β' φάσης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στα ματς της Κυριακής και οι βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους στο φινάλε του Α' Γύρου:

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Σύρου 6-9, Μίλων – ΠΕΚΕΒ 12-8, ΠΕΚΕΒ – ΝΟ Σύρου 7-5, Μίλων – Τρίτων Αμαρουσίου 12-7.

Η Βαθμολογία (3 αγ.):

1. Μίλων 9 (39-25)

2. ΠΕΚΕΒ 6 (27-26)

3. ΝΟ Σύρου 3 (24-28)

4. Τρίτων Αμαρουσίου 0 (22-33)

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΑΠΣ Οξυγόνο – ΧΑΝΘ 6-12, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΠΑΣ Φοίβος 4-5, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΑΠΣ Οξυγόνο 15-5, ΠΑΣ Φοίβος – ΧΑΝΘ 9-8.

Η Βαθμολογία (3 αγ.):

1. ΠΑΣ Φοίβος 9 (33-23)

2. ΝΑΟ Κέρκυρας 6 (33-25)

3. ΧΑΝΘ 3 (26-29)

4. ΑΠΣ Οξυγόνο 0 (23-46)

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λαμίας 17-4, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΕ Λάρισας 6-5, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 3-16, ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας  14-7.

Βαθμολογία (3 αγ.):

1. ΟΥΚ Βόλου 9 (45-13)

2. ΟΕΑΝΑ Βόλου 6 (18-28)

3. ΝΕ Λάρισας 3 (24-26)

4. ΝΕ Λαμίας 0 (18-38)

A’ ΌΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

Οι αγώνες είχαν ολοκληρωθεί από το Σάββατο:

Βαθμολογία (3 αγ.):

1. ΝΕ Πατρών 6 (32-21)

-. ΝΟ Καλαμάτας 6 (28-24)

-. Επειός Ήλιδας 6 (32-31)

4. Άργης Καλαμάτας 0 (18-34)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Ιτέας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 5-12, ΝΟ Ναυπλίου – ΟΠΑΘΑ 6-5, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Ιτέας 5-12, ΟΠΑΘΑ – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 4-9.

Βαθμολογία (3 αγ.):

1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9 (33-12)

2. ΝΟ Ιτέας 6 (24-22)

3. ΝΟ Ναυπλίου 3 (14-29)

4. ΟΠΑΘΑ 0 (14-22)

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου – Τρίαινα Βούλας 11-9, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Πετρούπολη 11-5, Πετρούπολη – Τρίαινα Βούλας 9-13, ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΝΟ Ρεθύμνου 6-9.

Βαθμολογία (3 αγ.):

1. ΝΟ Ρεθύμνου 9 (31-21)

2. ΝΟ Αγίου Νικολάου 6 (27-23)

3. Τρίαινα Βούλας 3 (31-30)

4. Πετρούπολη 0 (20-35)

Οι αγώνες του Β’ Γύρου της Α’ φάσης θα γίνουν 20-22/4. Σημειώνουμε ότι μετά το τέλος και του Β' Γύρου της Α' φάσης προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε Όμιλο στους Ομίλους Ανόδου της Β' φάσης και οι δύο τελευταίοι των Ομίλων στους Ομίλους Καθόδου της Β' φάσης.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής