ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Ισοπαλία ελπίδας για το ΝΟ Πατρών, 11-11 με τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη

08.03.2017 21:40       661

Την ισοπαλία που του δίνει ελπίδες παραμονής σε περίπτωση που οι δύο ομάδες συναντηθούν στη διαδικασία των πλέι άουτ απέσπασε ο ΝΟ Πατρών στη Νέα Σμύρνη απέναντι στον Πανιώνιο με 11-11, χάρη σε γκολ του Β. Κανελλόπουλου 0:04 πριν το τέλος του αγώνα. Πλέον, εφόσον οι δύο ομάδες συναντηθούν στα πλέι άουτ, που είναι αρκετά πιθανό, η σειρά θα ξεκινήσει από το 1-0 (στις 3 νίκες) υπέρ του Πανιωνίου.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την αθηναϊκή ομάδα να μπαίνει πολύ δυνατά στον αγώνα και να προηγείται με 4-0 και 5-1, πριν ο ΝΟ Πατρών μειώσει σε 5-2 στη λήξη της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο οκτάλεπτο η αχαϊκή ομάδα μείωσε μέχρι και στο ένα γκολ (5-4), ενώ το ημίχρονο έληξε με 7-5.

Στην τρίτη περίοδο η ομάδα της Νέας Σμύρνης πήρε και πάλι προβάδισμα τριών γκολ (9-6), όμως η αντεπίθεση των παικτών του Βασίλη Λαμπάτου ήρθε στην τελευταία περίοδο. Αρχικά ισοφάρισαν σε 10-10 με τον Δουρίδα, όμως ο Πανιώνιος πήρε και πάλι προβάδισμα με γκολ του Μαζοκοπάκη (11-10), πριν ο Βασίλης Κανελλόπουλος ισοφαρίσει σε 11-11 0:04 πριν τη λήξη του παιχνιδιού.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 11-11

Οκτάλεπτα : 5-2, 2-3, 2-1, 2-5