ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ / ΠΑΤΡΑ

Ιστορική κατάκτηση του τίτλου από τη ΝΕ Πατρών (15-11 τον ΝΟ Ρεθύμνου)

  25.06.2017 20:34       4457

Η Ναυταθλητική Ένωση Πατρών πανηγυρίζει για την κατάκτηση του πρωταθλήματος στην κατηγορία Νεανίδων της υδατοσφαίρισης για πρώτη φορά στην ιστορία του συλλόγου, σε αναγνώριση της πολύ καλής δουλειάς που γίνεται στις γυναικείες υποδομές του.

Είναι μια θριαμβευτική στιγμή για τα κορίτσια της ΝΕΠ, που νίκησε στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης, στο κολυμβητήριο "Αντ. Πεπανός" της Πάτρας, την Κυριακή το απόγευμα (25/6), τον πολύ αξιόμαχο ΝΟ Ρεθύμνου με 15-11 και σήκωσε το τρόπαιο.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 11-15

Οκτάλεπτα: 1-3, 3-3, 2-5, 5-4.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ    
Καζάνα       Γιαννακέα    
Θεοδωράκη     Λουκοπούλου    
Καραβάνου     Φινέμογλου    
Φραγκιαδάκη     Ρακιντζή      
Γαβαλά 1       Τσιμάρα Ευφ.    
Παντζαρίδου     Μπαλάτσα 2    
Χριάνογλου     Πασσά      
Μυριοκεφαλιτάκη 7   Παπαδοπούλου 1    
Κυριακάκη     Μοίραλη 3    
Λιμπιντάκη 3     Μπιτσάκου 3    
Ευθυμίου       Τσιμάρα Ευδ. 3    
Μπιρλιράκη Ευ.     Λυκοθανάση 3    
Μπιρλιράκη Κ.     Ζαφειράκη    
        Τσίστα      
        Αγγελοπούλου    
Προπονητής: Κώστας Χατζηδάκης Προπονητής: Δημήτρης Μπιτσάκος

Διαιτητές: Σταυρίδης, Σπανούδης

Αλυτάρχες: Γιώργος Κατσαρός, Λευτέρης Γιαννέλης

ΤΡΙΤΟΣ Ο ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

Την 3η θέση πήρε ο ΑΝΟ Γλυφάδας που νίκησε τον Ολυμπιακό με 10-9 στον μικρό τελικό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 9-10

Οκτάλεπτα: 5-2, 2-2, 1-3, 1-3.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ  
Πουλοπούλου     Αρχοντάκη  
Φερμάνη       Κολιτσοπούλου 1  
Κωνσταντοπούλου     Αλεξίου 2    
Νίνου Π. 2     Κολοκοτρώηνη  
Φουντωτού 3     Γιαννοπούλου  
Ακριτίδη 2     Σακέτου 1  
Νίνου Ειρ.     Τερεζάκη    
Ποδαρά       Δόριζα    
Φραγκάκη     Χασάπη    
Λιαπάκη       Μάντη    
Εξαρχάκου 2     Κοντονή 6  
Γερόλουμου     Πάτρα    
Κουλιέρη       Καρίτσα    
Ρουμελιώτη     Παπαδάκη  
Γιαπασάκου     Πάτερου    
Προπονητής: Γιάννης Μπενόπουλος Προπονητής: Ορέστης Σαλάχας

Διαιτητές: Σταυρίδης, Σπανούδης

Αλυτάρχες: Γιώργος Κατσαρός, Λευτέρης Γιαννέλης

Η ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ της Τελικής φάσης: 1. ΝΕ Πατρών, 2. ΝΟ Ρεθύμνου, 3. ΑΝΟ Γλυφάδας, 4. Ολυμπιακός, 5. ΝΟ Βουλιαγμένης, 6. Νηρέας Χαλανδρίου, 7. ΝΟ Χίου, 8. Εθνικός Πειραιά.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής