ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / CHALLENGE CUP

Νικητής ο ΠΑΟΚ, 11-8 επί της Εθνικής Κίνας

19.12.2017 21:51       1114

Την νίκη επί της Εθνικής ομάδας υδατοσφαίρισης της Κίνας πήρε ο ΠΑΟΚ με 11-8, στο πλαίσιο του "Challenge Cup", στην αναμέτρηση που έγινε στο κολυμβητήριο της Νέας Ιωνίας Βόλου.

Η Κίνα προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με 7-4, όμως η ομάδα του Πάνου Βέργου ανέβασε "στροφές" και με ένα εκπληκτικό τρίτο οκτάλεπτο (4-1), ισοφάρισε το σκορ.

Στην τελευταία περίοδο ο "δικέφαλος του Βορρά" κατάφερε να προηγηθεί και να αυξήσει την διαφορά στο σκορ, αφού οι Κινέζοι δεν κατάφεραν να σκοράρουν, και έτσι διαμόρφωσε το τελικό 11-8.

ΠΑΟΚ- ΚΙΝΑ 11-8

Οκτάλεπτα: 2-4, 2-3, 4-1, 3-0

ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Στάθης, Κουλούρης, Ζάτοβιτς 2, Προσινικλής Ν., Τάτσης, Νάνος, Τσαλακούδης 3, Μουρατίδης 2, Παυλίδης, Μαξίμοβιτς 3, Κεχαλάρης, Προσινικλής Π. 1, Σιορδίλης, Βοζίκης

ΚΙΝΑ (Π. Πόρομπιτς): Λιανγκ Ζ.., Τσου Τσ. , Γουάνγκ , Τσεν Γ. 1, Ξιε Ζ., Σα Σι 1, Τσεν Ζ. 1, Ζου Ζ. 2, Λιου Ξ. 2, Τσεν Ρ.., Εσπανιόλ 1, Κιν Φ., Γουάγνγκ Γ.