ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης υπέταξε τον Υδραϊκό (11-7) στον Άλιμο

01.02.2017 22:10       946

Στη μεταξύ τους αναμέτρηση του πρώτου γύρου της Α1 Ανδρών, μέσα στο κολυμβητήριο του Λαιμού, ο Υδραϊκός είχε κόψει δύο βαθμούς από τον ΝΟ Βουλιαγμένης (καθώς είχε πάρει ισοπαλία 6-6), τους μοναδικούς -εκτός φυσικά και από αυτούς της ήττας του από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό- που έχασε η ομάδα του Λούδη.

Στον Άλιμο, τυπική έδρα του Υδραϊκού, το βράδυ της Τετάρτης (1/2), όμως, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής και 2ης του Β' γύρου, οι "μπέμπηδες" του ΝΟΒ πήραν το αίμα τους πίσω, καθώς επιβλήθηκαν με 11-7 και διατηρήθηκαν μόνοι στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Ο Υδραϊκός προηγήθηκε 2-1 στην πρώτη περίοδο, αλλά, με ξέσπασμα σε δεύτερο και τρίτο οκτάλεπτο και με πλουραλισμό στην επίθεση, ο ΝΟΒ έφτιαξε τη διαφορά και εξασφάλισε τη νίκη, καθώς προηγήθηκε και με 11-5. Στην τέταρτη περίοδο ο Υδραϊκός μείωσε στο τελικό 7-11.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 7-11

Οκτάλεπτα: 2-1, 1-5, 2-5, 2-0.