ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ / ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β'

Χρυσά ο Πανσερραϊκός στο Κόμπο και η Παγώνη του ΝΟΒΑ στο Σόλο

  08.07.2017 22:23       5730

Με την ομάδα του Πανσερραϊκού να κατακτά το χρυσό μετάλλιο στο Κόμπο και την Ευθαλία Δέσποινα Παγώνη του ΝΟΒΑ στο Σόλο, ολοκληρώθηκαν οι πρώτοι δύο Τελικοί του Πανελληνίου πρωταθλήματος Συγχρονισμένης Κολύμβησης Κορασίδων Β', στην τρίτη ημέρα της διοργάνωσης (Σάββατο 8/7), στο Δημοτικό κολυμβητήριο του Χαϊδαρίου.

Τα μικρά κορίτσια του Πανσερραϊκού και συγκεκριμένα οι Ελένη Βλαχάκη, Νικολέτα Ραφαέλα Δαλγκίτση, Σοφία Μαρία Δόξα, Ελεονώρα Καραμανίδου, Μιχαέλα Καραντινίδη, Αθανασία Μάγειρα, Βασιλική Μολώζη, Θέκλα Οικονομοπούλου, Κωνσταντίνα Φιλέντα, Αννέτα Ψάρρα πρώτευσαν στον πρώτο Τελικό, αυτόν του Κόμπο, με 71,7333 β. Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης με 70,6000 β. και το χάλκινο ο ΝΟ Χανίων με 69,9000 β.

Η Ευθαλία Δέσποινα Παγώνη του ΝΟΒΑ πήρε το χρυσό στο Σόλο με 72,6766 β. Το ασημένιο κατέκτησε η Ζωή Καράγγελου, επίσης του ΝΟΒΑ, με 72,1810 β. και το χάλκινο η Όλγα Σκαμνάκη του ΑΝΟ Μεταμόρφωσης με 68,4277 β.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα με τις τρεις πρώτες στους δύο Τελικούς του Σαββάτου:

ΚΟΜΠΟ ΤΕΛΙΚΟΣ:

1. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Ελένη Βλαχάκη, Νικολέτα Ραφαέλα Δαλγκίτση, Σοφία Μαρία Δόξα, Ελεονώρα Καραμανίδου, Μιχαέλα Καραντινίδη, Αθανασία Μάγειρα, Βασιλική Μολώζη, Θέκλα Οικονομοπούλου, Κωνσταντίνα Φιλέντα, Αννέτα Ψάρρα) 71,7333 β.

2. ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Μαρίνα Βασιλοπούλου, Κωνσταντίνα Γιακαλή, Αγγελική Γκάνα, Κατερίνα Μανασάκη, Αναστασία Ματσοπούλου, Ζαφειρία Μουρατίδη, Βάγια Παπαγιαννάκη, Αθηνά Παπαδάτου, Ιωάννα Σακέλλη, Όλγα Σκαμνάκη, αναπλ. Αποστολία Δούνια, Ειρήνη Παπαδάτου) 70,6000 β.

3. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Μαρία Άρτεμις Εικοσιπεντάκη, Ραφαέλα Καντιάνη, Ηλιάνα Μήτση, Κωνσταντίνα Ντουρουντάκη, Μαρία Ξηραφάκη, Ειήνη Παπαδάκη, Αγγελική Τζατζιμάκη, Άννα Μαρία Τουσισβίλι, Αντωνία Ντουρουντάκη, Κρυσταλλένα Χαροκοπάκη, αναπλ. Άννα Μποτωνάκη) 69,9000 β.

ΣΟΛΟ ΤΕΛΙΚΟΣ:

1. Ευθαλία Δέσποινα Παγώνη (ΝΟΒΑ) 72,6766 β.

2. Ζωή Καράγγελου (ΝΟΒΑ) 72,1810 β.

3. Όλγα Σκαμνάκη (ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ) 68,4277 β.

Μπορείτε να δείτε ακόμα πιο αναλυτικά όλη τη λίστα με τα αποτελέσματα στα συννημένο αρχεία παραπάνω.

Οι αγώνες ολοκληρώνονται την Κυριακή 9/7 με τους Τελικούς στο Ντουέτο και στο Ομαδικό.

Το πρόγραμμα της Κυριακής (9/7):

10.00 Ντουέτο (Τελικός)

12.30 Ομαδικό (Τελικός)

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής