ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

Οι δέκα (10) ομάδες που προκρίθηκαν στην Τελική φάση

  25.06.2017 23:47       1719

Με την ολοκλήρωση των αγώνων και των τεσσάρων Ομίλων της Γ' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων, την Κυριακή (25/6) το βράδυ, έγιναν γνωστές οι δέκα (10) ομάδες που παίρνουν την πρόκριση για την Τελική φάση της διοργάνωσης (30/6-2/7).

Οι δέκα φιναλίστ είναι οι: Ολυμπιακός, Ηλυσιακός (από τον Α' Όμιλο Αττικής), ΝΟ Χανίων, Εθνικός Πειραιά (από τον Β' Όμιλο Αττικής), ΝΟ Πατρών, Παλαιό Φάληρο, Νίκη Βόλου (από τον Όμιλο Πάτρας), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες των Ομίλων:

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Ηλυσιακός - ΑΝΟ Γλυφάδας 10-9, Ολυμπιακός - ΝΟ Χίου 13-5, Πανιώνιος - Ηλυσιακός 5-7, ΑΝΟ Γλυφάδας - Ολυμπιακός 7-17.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. Ηλυσιακός 6

..............................

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

4. Πανιώνιος 3

5. ΝΟ Χίου 3

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

ΝΟ Χανίων - Νηρέας Χαλανδρίου 5-8, Παναθηναϊκός - ΓΣ Ηλιούπολης 11-5, Εθνικός Πειραιά - ΝΟ Χανίων 5-13, Νηρέας Χαλανδρίου - Παναθηναϊκός 7-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. Εθνικός Πειραιά 9

.................................

3. Νηρέας Χαλανδρίου 9

4. Πανιώνιος 3

5. ΓΣ Ηλιούπολης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο ΝΟΠ):

Παλαιό Φάληρο - ΝΑΟ Κέρκυρας 23-1, ΝΕ Πατρών - ΟΥΚ Βόλου 5-5, ΝΟ Πατρών - Νίκη Βόλου 6-6, ΝΑΟ Κέρκυρας - ΝΕ Πατρών 9-10, ΟΥΚ Βόλου - ΝΟ Πατρών 5-13, Νίκη Βόλου - Παλαιό Φάληρο 3-16.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 13

2. Παλαιό Φάληρο 12

3. Νίκη Βόλου 10

...............................

4. ΟΥΚ Βόλου 4

5. ΝΕ Πατρών 4

6. ΝΑΟ Κέρκυρας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΝΟ Βουλιαγμένης - ΣΑΠΚ Νεάπολης 21-0, ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Φοίβος 19-1, Πύρρος Ιωαννίνων - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 9-4, ΣΑΠΚ Νεάπολης - ΠΑΟΚ 5-18, ΠΑΣ Φοίβος - Πύρρος Ιωαννίνων 12-5, Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΝΟ Βουλιαγμένης 4-17.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 15

2. ΠΑΟΚ 12

3. ΠΑΣ Φοίβος 7

.....................................

4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 7

5. Πύρρος Ιωαννίνων 3

6. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Εφήβων θα διεξαχθεί 30/6-2/7. Η κλήρωσης της Τελικής φάσης θα γίνει τη Δευτέρα 26/6 στις 11.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής