ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Πέρασαν νικηφόρα, από την έδρα του Άρη ο ΝΟ Πατρών και από αυτήν της Νίκης Βόλου ο ΟΦΘ

  13.05.2018 18:05       436

Οι σημαντικές εκτός έδρας νίκες του πρωτοπόρου του Β' Ομίλου ΝΟ Πατρών επί του Άρη με 8-7 στη Θεσσαλονίκη και του ΟΦΘ επί της Νίκης στο Βόλο με 13-12 (επίσης στον Β' Όμιλο), αλλά και αυτή του ΝΟ Χαλκίδας στην Ηλιούπολη, ξεχώρισαν από τα παιχνίδια της 12ης αγωνιστικής των δύο Ομίλων του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Ανδρών που έγιναν την Κυριακή (13/5).

Αναλυτικά τα παιχνίδια της Κυριακής:

Α' ΟΜΙΛΟΣ:

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 13-9. Οκτάλεπτα: 4-2, 6-3, 1-2, 2-2. ΓΣ Περιστερίου: Μανώλης 4, Γερακούδης 3, Τσακιράκης 3, Τσαγκάρης 2, Σκαρπέλης 1. Ηλυσιακός: Μαλλιαρός 3, Τασσόπουλος 3, Κωνσταντόπουλος Ελ. 2, Βορριάς 1.

ΙΩΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ 7-7. Οκτάλεπτα: 1-1, 2-2, 1-1, 3-3. Ιωνικός: Καρακάσης 2, Σπύρου 2, Κουλαξίζης 1, Ψιρογιάννης 1, Δραγώνας Ε. 1. ΝΟ Καλαμακίου: Χάλαρης 2, Καφετζόπουλος 2, Αναγνωστόπουλος 2, Μπεκές 1.

Τα ματς του Α' Ομίλου που έγιναν το Σάββατο 12/5 μπορείτε να τα δείτε ΕΔΩ.

Β' ΟΜΙΛΟΣ:

ΑΡΗΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 7-8. Οκτάλεπτα: 3-1, 0-2, 2-2, 2-3. Άρης: Δημητριάδης 3, Παπαθεοδώρου 2, Μουστεράκης 1, Μίχας 1. ΝΟ Πατρών: Καρβουντζής 3, Βικάτος 3, Ανδρικόπουλος 1, Δίπλαρος 1.

ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 16-6. Οκτάλεπτα: 4-2, 3-1, 4-2, 5-1. Νηρέας Πάτρας: Καρράς 3, Δελαπόρτας 3, Τουλγαρίδης 2, Σπανογιάννης 2, Κωνσταντακόπουλος 2, Ρογδάκης 1, Εμερτλής 1, Βέρρας 2. ΝΟ Λάρισας: Ευσταθίου 2, Ιωακείμ 2, Μπουλογιάννης 2.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 9-10. Οκτάλεπτα: 2-3, 4-3, 0-2, 3-2. ΓΣ Ηλιούπολης: Γεωργιάδης 3, Κοντονής 1, Βελώνιας 1, Δουδέσης 1, Σπυρόπουλος 1, Κολυβάς 1, Χασάπης 1. ΝΟ Χαλκίδας: Μπουρνάζος 3, Γάτος 2, Μερκουριάδης Π. 2, Μερκουριάδης Ν. 2, Αλαφάκης 1.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΟΦΘ 12-13. Οκτάλεπτα: 3-4, 3-1, 3-3, 3-5. Νίκη Βόλου: Δανιήλ 1, Γκανάτσιος 1, Θεοδωρόπουλος 4, Γλούμης 1, Σαραγιαννίδας 1, Καρκαλιάνης 3, Μαρτζούχος 1. ΟΦΘ: Πουλής 1, Αντιβαλίδης 2, Αληχανίδης Αβρ. 3, Παυλίδης 4, Γιόρτσιος 1, Αληχανίδης Β. 2.

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΙΛΩΝ:

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α' ΟΜΙΛΟΥ (12 αγ.)

  1. ΓΣ Περιστερίου (129-69)  31
  2. ΑΕ Χαϊδαρίου (121-84)  27
  3. Νηρέας Γέρακα (89-89)  20
  4. Παναθηναϊκός (105-104)  18
  5. Ηλυσιακός (109-102)  17
  6. Ιωνικός (74-103)  14
  7. Νηρέας Χαλανδρίου (83-112)  5
  8. ΝΟ Καλαμακίου (69-116)  5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β' ΟΜΙΛΟΥ (12 αγ.)

  1. ΝΟ Πατρών (124-87)  33
  2. Νίκη Βόλου (118-94)  24
  3. Άρης (108-75)  24
  4. ΓΣ Ηλιούπολης (113-95)  18
  5. ΟΦΘ (116-115)  15
  6. Νηρέας Πατρών (90-112)  12
  7. ΝΟ Χαλκίδας (88-128)  12
  8. ΝΟ Λάρισας (89-140)  6

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής