ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Πρεμιέρα του 32ου πρωταθλήματος

  12.01.2018 12:56       779

Πρεμιέρα αύριο (13/1) του 32ου πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, με ένα (1) παιχνίδι και τα υπόλοιπα επτά (7) την Κυριακή (14/1).

Οι Όμιλοι της Α’ Φάσης:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Νηρέας Χαλανδρίου, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΝΟ Καλαμακίου, Νηρέας Γέρακα, Ηλυσιακός, ΓΣ Περιστερίου, Παναθηναϊκός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Πατρών, ΟΦΘ, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΟ Πατρών, Άρης Θεσσαλονίκης, Νίκη Βόλου

Το πρόγραμμα των αγώνων της πρεμιέρας:

ΣΑΒΒΑΤΟ, 13/1

Κολ. Δημ. Χαλανδρίου  13.45     ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

                                                            (Μοίραλης, Κόκκινος)

ΚΥΡΙΑΚΗ, 14/1

Κολ. Νίκαιας      13.00     ΙΩΝΙΚΟΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

                                       (Βόσικας, Ποσποτίκης)

Κολ. Ηλιούπολης              14.30     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

                                                 (Πολυχρονόπουλος, Στεφανάκης)

Κολ. Ποσειδώνιο              14.30     ΟΦΘ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

                                               (Χατζηγούλας, Κυράνης Χρ.)

Κολ. ΕΑΚ Λάρισας           14.30     ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

                                                     (Σπανούδης, Καρούλης)

Κολ. Δημ. Χαϊδαρίου                     15.00    ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ

                                                                (Δαμιανάκης, Θωμάς)

Κολ. Δημ. Αλίμου             15.00     ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

                                                        (Μπιράκης, Δασκαλοπούλου)

Κολ. «Αντ. Πεπανός»     16.00     ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

                                                       (Κουρτίδης, Σαρρής)

Η Ειδική Προκήρυξη του πρωταθλήματος ΕΔΩ.

ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΣΤΗΝ Α2 ΑΝΔΡΩΝ

1987    ΗΡΑΚΛΗΣ

1988    ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

1989    ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

1990    ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

1991    ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ

1992    ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

1993    ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

1994    ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ

1995    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

1996    ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ

1997    ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ

1998    ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

1999    ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

2000    ΠΑΟΚ

2001    ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

2002    ΗΡΑΚΛΗΣ

2003    ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2004    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

2005    ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

2006    ΗΡΑΚΛΗΣ

2007    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

2008    ΗΡΑΚΛΗΣ

2009    ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ

2010    ΕΘΝΙΚΟΣ

2011    ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

2012    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

2013    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

2014    ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

2015    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

2016    ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

2017    ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

 

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ