ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ

Προκρίθηκαν οι ΝΟ Βουλιαγμένης και Παλαιό Φάληρο, μάχες στους άλλους Ομίλους

  17.06.2017 23:30       582

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης και το Παλαιό Φάληρο είναι οι δύο πρώτες ομάδες που σφράγισαν και τυπικά την πρόκριση στην Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, καθώς ολοκληρώθηκαν οι αγώνες στον Γ' Όμιλο Αττικής, στο κολυμβητήριο Φαλήρου, το Σάββατο (17/6) το βράδυ. Οι υπόλοιπες οκτώ ομάδες που προκρίνονται (σύνολο 10) θα γίνουν γνωστές την Κυριακή (18/6) το βράδυ οπότε και ολοκληρώνονται οι αγώνες και των υπόλοιπων τεσσάρων Ομίλων. Εκεί, κάποια φαβορί έχουν πάρει προβάδισμα και κάποια άλλα προκρίθηκαν μαθηματικά (Ολυμπιακός, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Χανίων), αλλά οι μάχες θα συνεχίζονται μέχρι το φινάλε και αναμένεται η τυπική οριστικοποίηση των προκρίσεων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου και οι μέχρι στιγμής βαθμολογίες:

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):

ΑΕ Χαϊδαρίου - Ολυμπιακός 3-18, ΝΕ Πατρών - Παναθηναϊκός 2-19, Ολυμπιακός - ΝΕ Πατρών 24-3, Νηρέας Γέρακα - ΑΕ Χαϊδαρίου 10-5.

Η Βαθμολογία: 1. Ολυμπιακός 9 (3 αγ.), 2. Παναθηναϊκός 6 (2 αγ.), 3. Νηρέας Γέρακα 3 (2 αγ.), 4. ΝΕ Πατρών 0 (2 αγ.), 5. ΑΕ Χαϊδαρίου 0 (3 αγ.).

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Χίου - Νηρέας Χαλανδρίου 7-8, ΝΟ Χανίων - Πανιώνιος 9-7, ΝΟ Χίου - Πανιώνιος 9-8, ΝΟ Χανίων - Νηρέας Χαλανδρίου 11-7.

Η Βαθμολογία (2 αγ.): 1. ΝΟ Χανίων 6, 2. Νηρέας Χαλανδρίου 3, 3. ΝΟ Χίου 3, 4. Πανιώνιος 0.

Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Φαλήρου):

ΝΟ Βουλιαγμένης - Άλμα Κλαμπ 15-4, Πλιτς Πλατς - Παλαιό Φάληρο 2-5, Πλιτς Πλατς - ΝΟ Βουλιαγμένης 1-11, Παλαιό Φάληρο - Άλμα Κλαμπ 8-3.

Η Βαθμολογία (Τελική, 3 αγ.):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. Παλαιό Φάληρο 6

....................................

3. Πλιτς Πλατς 3

4. Άλμα Κλαμπ 0.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νεάπολης):

ΕΑΤΕΚ - ΠΑΣ Φοίβος 6-8, Πανσερραϊκός - ΠΑΟΚ 1-17, ΟΦΘ - ΕΑΤΕΚ 10-5, ΠΑΣ Φοίβος - Πανσερραϊκός 10-13.

Η Βαθμολογία: 1. ΠΑΟΚ 6 (2 αγ.), 2. ΠΑΣ Φοίβος 6 (3 αγ.), 3. Πανσερραϊκός 3 (2 αγ.), 4. ΟΦΘ 3 (2 αγ.), 5. ΕΑΤΕΚ 0 (3 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήρι Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΝΕ Λάρισας - ΚΕ Κοζάνης 16-5, ΝΟ Πατρών - Νίκη Βόλου 7-8, ΟΥΚ Βόλου - ΝΕ Λάρισας 9-14, ΚΕ Κοζάνης - ΝΟ Πατρών 2-14.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΕ Λάρισας 9 (3 αγ.), 2. ΟΥΚ Βόλου 3 (2 αγ.), 3. Νίκη Βόλου 3 (2 αγ.), 4. ΝΟ Πατρών 3 (2 αγ.), 5. ΚΕ Κοζάνης 0 (3 αγ.).

Η Ειδική Προκήρυξη και το αναλυτικό πρόγραμμα της Γ' φάσης του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων μπορείτε να το δείτε ΕΔΩ.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής