ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

Σφραγίστηκαν οι πρώτες προκρίσεις

  10.02.2018 23:18       738

Με την ολοκλήρωση των αγώνων της δεύτερης ημέρας της Α' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων, το Σάββατο (10/2), είχαμε αγώνες και στους δέκα Ομίλους της διοργάνωσης και αναδείχθηκαν οι τρεις πρώτες ομάδες που σφράγισαν και τυπικά την πρόκριση στην επόμενη (Β') φάση, από τον Όμιλο Πάτρας που ολοκληρώθηκε. Ενώ υπάρχουν και άλλες που έχουν εξασφαλίσει το εισιτήριο, αλλά θα το οριστικοποιήσουν και τυπικά αύριο Κυριακή (11/2) οπότε και ολοκληρώνονται οι αγώνες σε όλους τους Ομίλους.

Οι τρεις ομάδας που πήραν και τυπικά την πρόκριση στη Β' φάση (από τον Όμιλο Πάτρας είναι ο ΝΟ Πατρών, η ΝΕ Πατρών και ο ΓΣ Περιστερίου. Σημειώνουμε για άλλη μια φορά ότι από την Α' στη Β' φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα πάρουν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους δέκα Ομίλους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου σε όλους τους Ομίλους και οι μέχρι στιγμής βαθμολογίες:

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

Παλαιό Φάληρο - Μίλων 25-2, Ηλυσιακός - ΑΕ Χαϊδαρίου 4-5.

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος - Ιωνικός 19-5, ΠΕΚΕΒ - ΝΟ Βουλιαγμένης 1-9, ΑΕ Κερατσινίου - Πανιώνιος 1-18, Ιωνικός - ΠΕΚΕΒ 8-5.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Βουλιαγμένης 6 (2 αγ.), 2. Πανιώνιος 6 (3 αγ.), 3. Ιωνικός 6 (3 αγ.), 4. ΠΕΚΕΒ 0 (2 αγ.), 5. ΑΕ Κερατσινίου 0 (2 αγ.).

Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

ΝΟ Χίου - ΝΟ Καλαμακίου 18-1, Ολυμπιακός - Νηρέας Χαλανδρίου 16-1.

Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Γουδί, Πετρούπολης):

Παναθηναϊκός - ΑΝΟ Γλυφάδας 8-9, Εθνικός Πειραιά - ΑΟ Πετρούπολης 20-2, Απόλλων Σμύρνης - Παναθηναϊκός 4-23, ΑΝΟ Γλυφάδας - Εθνικός Πειραιά 6-7.

Η Βαθμολογία: 1. Εθνικός Πειραιά 6 (2 αγ.), 2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6 (3 αγ.), 3. Παναθηναϊκός 6 (3 αγ.), 4. ΑΟ Πετρούπολης 0 (2 αγ.), 5. Απόλλων Σμύρνης 0 (2 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

Νηρέας Γέρακα - ΝΟ Χανίων 3-9, ΓΣ Ηλιούπολης - ΟΦΗ 6-8, ΝΟ Ρεθύμνου - Νηρέας Γέρακα 7-7, ΝΟ Χανίων - ΓΣ Ηλιούπολης 10-2.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Χανίων 9 (3 αγ.), 2. Νηρέας Γέρακα 4 (3 αγ.), 3. ΟΦΗ 3 (2 αγ.), 4. ΝΟ Ρεθύμνου 1 (2 αγ.), 5. ΓΣ Ηλιούπολης 0 (2 αγ.).

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΕΑΤΕΚ - ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-7, ΝΕ Λαμίας - ΠΑΟΚ 1-22, Ηρακλής - ΕΑΤΕΚ 13-6, ΣΑΠΚ Νεάπολης - ΝΕ Λαμίας 11-7.

Η Βαθμολογία: 1. ΠΑΟΚ 6 (2 αγ.), 2. Ηρακλής 6 (2 αγ.), 3. ΕΑΤΕΚ 3 (3 αγ.), 4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3 (3 αγ.), 5. ΝΕ Λαμίας 0 (2 αγ.).

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΟΦΘ - ΠΑΣ Φοίβος 3-16, Πανσερραϊκός - ΝΟ Καβάλας 8-10, Μακεδονικός - ΟΦΘ 11-3, ΠΑΣ Φοίβος - Πανσερραϊκός 7-3.

Η Βαθμολογία: 1. ΠΑΣ Φοίβος 9 (3 αγ.), 2. ΝΟ Καβάλας 6 (2 αγ.), 3. Μακεδονικός 3 (2 αγ.), 4. Πανσερραϊκός 0 (2 αγ.), 5. ΟΦΘ 0 (3 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

Νηρέας Λαμίας - ΓΣ Περιστερίου 3-8, ΝΕ Πατρών - ΝΟ Πατρών 5-10, ΝΕ Πατρών - Νηρέας Λαμίας 7-4, ΝΟ Πατρών - ΓΣ Περιστερίου 9-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 9

2. ΝΕ Πατρών 6

3. ΓΣ Περιστερίου 3

..................................

4. Νηρέας Λαμίας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΝΕ Λάρισας - ΟΕΑΝΑΒ 21-1, Νίκη Βόλου - ΟΥΚ Βόλου 6-6, ΝΟ Λάρισας - ΝΕ Λάρισας 8-4, ΟΕΑΝΑΒ - Νίκη Βόλου 3-18.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Λάρισας 6 (2 αγ.), 2. Νίκη Βόλου 4 (2 αγ.), 3. ΟΥΚ Βόλου 4 (2 αγ.), 4. ΝΕ Λάρισας 3 (3 αγ.), 5. ΟΕΑΝΑΒ 0 (3 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΝΑΟ Κέρκυρας - Δελφίνια Πτολεμαϊδας 10-7, Πύρρος Ιωαννίνων - ΚΕ Κοζάνης 9-8.

Η Ειδική Προκήρυξη του πρωταθλήματος Εφήβων και το αναλυτικό πρόγραμμα της Α’ φάσης ΕΔΩ.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής