ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Σπουδαίο «διπλό» για τον ΑΝΟ Γλυφάδας, 5-4 το ΝΟ Χίου.

07.01.2017 18:46       911

Τεράστιας σημασίας «διπλό» με 5-4 που τον φέρνει στις υψηλές θέσεις του πρωταθλήματος της Α1 υδατοσφαίρισης ανδρών πέτυχε ο ΑΝΟ Γλυφάδας, χάρη σε γκολ του Σκουμπάκη μόλις 6 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα με τον ΝΟ Χίου στο «νησί της μαστίχας».

Το παιχνίδι είχε το χαρακτήρα του ντέρμπι όπως εξ αρχής αναμενόταν με το ΝΟ Χίου να μπαίνει καλύτερα και να προηγείται με 2-1 στη λήξη του πρώτου οκταλέπτου. Στη δεύτερη περίοδο ο ΑΝΟ Γλυφάδας ισοφάρισε σε 2-2, αλλά στο ημίχρονο οι Χιώτες πήγαν με προβάδισμα 3-2.

Το παιχνίδι ήταν δραματικό και στην Τρίτη περίοδο, με την ομάδα των νοτίων προαστίων να ισοφαρίζει σε 3-3. Η ομάδα της Χίου προηγήθηκε με 4-3, όμως οι Γλυφαδιώτες έκαναν τη μεγάλη ανατροπή στα δύο τελευταία λεπτά και πήραν μεγάλη νίκη με 5-4.

ΝΟ Χίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-5

Τα οκτάλεπτα: 2-1, 1-1, 0-1, 1-2