ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Τέσσερα παιχνίδια για την Β’ Φάση

  07.12.2017 11:51       410

Με 4 παιχνίδια συνεχίζεται το Σάββατο (9/12) η Β’ Φάση του 20ού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

Στον Όμιλο, έχουμε:

Κολ. Εθνικό Πειραιά       13.00     ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

                                               (Σπανούδης, Ποσποτίκης)

Κολ. «Αντ. Πεπανός»     18.00     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔ

                                             (Κωνσταντινίδης, Παϊρακταρίδης)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΕΘΝΙΚΟΣ                     3              3              0              0              41-23     9

2.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ             3              2              0              1              35-35     6

3.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ            3              1              0              2              23-32     3

4.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                  3              0              0              3              26-35     0

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13/12): Εθνικός – ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ρεθύμνου

Το Σάββατο αρχίζει επίσης και η σειρά αγώνων του 1ου – 2ου και 7ου – 8ου στην Α’ Φάση του πρωταθλήματος:

Κολ. Εθνικό Πειραιά       14.30     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

                                                    (Χατζηαναστασίου, Κυράνης Κ.)

Κολ. Χαλανδρίου             14.00     ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

                                                                (Κουρτίδης, Βόσικας)

Οι επόμενοι αγώνες 13 Δεκεμβρίου, στις έδρες των φιλοξενούμενων και αν χρειαστούν, τρίτοι αγώνες, 16 Δεκεμβρίου στις έδρες ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ και ΝΗΡΕΑΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ αντίστοιχα.

Οι ομάδες που θα πετύχουν 2 Νίκες θα συνεχίσουν στη Γ’ Φάση, ως εξής: Ο Νικητής του πρώτου ζευγαριού, στον Α’ Όμιλο της Γ’ Φάσης (θέσεις 1-4) ξεκινά με 6 βαθμούς και ο Ηττημένος με 3 βαθμούς.

Ο Νικητής του δεύτερου ζευγαριού στον Β’ Όμιλο της Γ’ Φάση (θέσεις 5-8) ξεκινά με 1 βαθμό και ο Ηττημένος με 0 βαθμούς.

ΟΙ ΣΚΌΡΕΡ

24 Καρυπίδου Ηρ. (ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ)

23 Φαρμάκη Ελ. (ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ)

21 Στρατιδάκη (ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ)

19 Ασημάκη (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ)

19 Μπιτσάκου (ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ)

19 Νιαρχάκου (ΕΘΝΙΚΟΣ)

19 Κουτέλη (ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ)

18 Κοντογιάννη (ΕΘΝΙΚΟΣ)

17 Χυδηριώτη (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ)

16 Σελετοπούλου (ΤΡΙΤΩΝ)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ