ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Τετάρτη (25/10) και Παρασκευή (27/10) η 3η αγωνιστική

  23.10.2017 14:56       718

Με τέσσερα παιχνίδια για την 3η αγωνιστική συνεχίζεται την Τετάρτη (25/10) το 32ο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών. Τα άλλα δύο παιχνίδια της ίδιας αγωνιστικής, θα διεξαχθούν την Παρασκευή (27/10). Αναλυτικά:

ΤΕΤΑΡΤΗ, 25/10

Κολ. ΑΝΟΓ          16.00     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΠΑΟΚ

Κολ. Ιωνικό         17.00     ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

Κολ. ΝΟΒ             18.00     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΦΗ

Κολ. Ηλιούπολης              21.00     ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 27/10

Κολ. Εθνικό Πειραιά       16.00     ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ

Κολ. Νέας Σμύρνης         20.30     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ            2              2              0              0              31-12     6

-.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ    2              2              0              0              25-11     6

-.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ               2              2              0              0              21-15     6

-.ΑΠΟΛΛΩΝ                  2              2              0              0              18-16     6

5.ΠΑΟΚ                        2              1              0              1              12-12     3

-.ΕΘΝΙΚΟΣ                   2              1              0              1              17-21     3

…………………………………………………………………………………………………………….

-.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ          2              1              0              1              14-21     3

-.ΝΟ ΧΙΟΥ                    2              1              0              1              14-21     3

……………………………………………………………………………………………………………………

9.ΥΔΡΑΪΚΟΣ                  2              0              0              2              10-12     0

-.Π. ΦΑΛΗΡΟ                 2              0              0              2              14-18     0

11.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ              2              0              0              2              13-21     0

12.ΟΦΗ                        2              0              0              2              12-21     0

 

ΣΚΟΡΕΡ

7 Φουντούλης ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

7 Δερβίσης ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

7 Μοσκόφ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

6 Βάσιτς ΠΑΟΚ

6 Τρούλος ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ

6 Παπαναστασίου ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

5 Κουλιεράκης ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

 

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ