ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ

Το Καλεντάρι του 2018

  27.10.2017 14:18       1676

Όπως κάθε χρόνο, το Γραφείο Τύπου της ΚΟΕ σας παρουσιάζει συνοπτικά το αγωνιστικό πρόγραμμα της περιόδου 2017-18, για όλα τα αθλήματα της Ομοσπονδίας, στο εσωτερικό και τον διεθνή χώρο.

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ (2017)

*3-5, Ημερίδα ορίων Γκραν Πρι, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*4, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (4η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (3η αγωνιστική), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4-5, Ημερίδα ορίων Γκραν Πρι (2ος Όμιλος), Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5, Ημερίδα ορίων Γκραν Πρι & Ημερίδα 9-12 ετών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*7, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (2η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (5η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (4η αγωνιστική), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (5η αγωνιστική), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (6η αγωνιστική), Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18-19, Ημερίδα ορίων Γκραν Πρι, Αθήνα (1ος Όμιλος), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*24-26, Ημερίδα ορίων Γκραν Πρι, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*24-26, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Α’ Γύρος, Β’ Φάσης), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ  

*25, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (6η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26, Ημερίδα ορίων Γκραν Πρι & Ημερίδα 9-12 ετών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*28, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (3η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ (2017)

*1-3, Μίτινγκ «Αλεξάνδρεια», Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*1-3, Ευρωλίγκα Γυναικών, Α’ Προκριματική Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*2, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (7η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*2-3, Ημερίδα Αστεριών 1-7, Αθήνα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*6, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (8η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (4η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (8η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (1η αγωνιστική), Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9-10, Ημερίδα Αστεριών 1-7, Περιφέρεια, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*9-10, Γκραν Πρι Χριστουγέννων, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*10, Ημερίδα ορίων, Αθήνα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ

*13, Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών (Α’ φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (2η αγωνιστική), Β’ Φάση,ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13-17, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 25άρας, Κοπεγχάγη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*15-17, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β’ Γύρος, Β’ Φάσης), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-17, Χειμερινή ημερίδα (1η) 9-12 ετών, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*15-17, Ημερίδα επιλογής, ΟΠΕΝ, Α’, Β’, Γ’ Κατηγορίας, ΟΑΚΑ ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*16, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (9η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (3η αγωνιστική), Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16-17, Ημερίδα Αστεριών 1-7, Περιφέρεια, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*16-17, Χειμερινή ημερίδα (1η) 9-12 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*19, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (5η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (10η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (10η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

*5, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (11η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ)

*5, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (1η αγωνιστική), Γ’ Φάσης, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (6η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12-14, Πρωτάθλημα Νέων γυναικών (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (12η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13-14, Χειμερινή ημερίδα ορίων, Αθήνα και Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*14, Ημερίδα ορίων, Αθήνα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ

*14, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Α’ Φάση, 1η αγωνιστική Α’ Γύρου), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-21, Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-21, Κύπελλο Χριστουγέννων, Κατηγορίες Γ’, Δ’, Βόλος, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*20-21, Χειμερινοί αγώνες Κορασίδων Α’ & Ημερίδα Αστεριών 1-4&7, Αθήνα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*21, Χειμερινή ημερίδα ορίων & Χειμερινή ημερίδα 9-12 ετών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*23, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (7η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (2η αγωνιστική), Γ’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26-28, Χειμερινή ημερίδα 9-12 ετών, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*26-28, Μίτινγκ «Απόστολος Παύλος», Καβάλα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*26-28, Μίτινγκ Age Group Cup Μαδρίτης, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*27, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (13η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27-28, Χειμερινή ημερίδα 9-12 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

*1-4, Europa Cup Γυναικών, Προκριματικά, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*1-4, Κύπελλο Αϊντχόφεν, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*1-4, Ημερίδα επιλογής, ΟΠΕΝ, Α’, Β’, Γ’ Κατηγορίας, ΟΑΚΑ ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*2-4, Χειμερινοί αγώνες Παμπαίδων – Παγκορασίδων, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*2-4, Πρωτάθλημα Παίδων (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών(14η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4, Σειρά Παγκοσμίου Κυπέλλου, Βιέλμα, OPEN WATER

*6, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (8η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (15η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (3η αγωνιστική), Γ’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9-11, Πρωτάθλημα Εφήβων (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9-11, Χειμερινοί αγώνες Παίδων – Κορασίδων – Εφήβων – Νεανίδων Νότιας Ελλάδας, Αθήνα & Βόρειας Ελλάδας, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*10,Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (15η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-18, Europa Cup Ανδρών, Προκριματικά, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16-18, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (4η αγωνιστική), Γ’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21, Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών (Α’ φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23-25, Χειμερινοί αγώνες Ανδρών - Γυναικών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*23-25, Πρωτάθλημα Νεανίδων (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23-25, Γκραν Πρι Ροστόκ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*24, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (16η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24-25, Χειμερινοί αγώνες Κορασίδων Β’ & Ημερίδα Αστεριών 5-7, Αθήνα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*27, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (9η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

 

ΜΑΡΤΙΟΣ

*2-3, Πρωτάθλημα Νέων γυναικών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (17η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4, Χειμερινοί αγώνες 9-12 ετών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*7-11, Γαλλικό πρωτάθλημα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*9, Πρωτάθλημα Β’ Ανδρών (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9-10, Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών (Φάιναλ Φορ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9-11, Χειμερινοί αγώνες 9-12 ετών, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*9-11, Πρωτάθλημα Κορασίδων, (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9-11, Ημερίδα επιλογής, ΟΠΕΝ,Α’, Β’, Γ’ Κατηγορίας, ΟΑΚΑ ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*9-11, Fina World Series, Πεκίνο, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*10, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (5η αγωνιστική), Γ’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-11, Χειμερινοί αγώνες Νότιας Ελλάδας, ΤΕΧΝΙΚΗ

*11, Σειρά Παγκοσμίου Κυπέλλου, Αμπού Ντάμπι, OPEN WATER

*13, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (10η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16-18, Πρωτάθλημα Α2 Γυναικών (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16-18, Πρωτάθλημα Νέων αδρών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17-18, Χειμερινοί αγώνες Βόρειας Ελλάδας, ΤΕΧΝΙΚΗ

*23, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (18η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23-25, Europa Cup Γυναικών Τελική Φάση (Final 6), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24-25, Πολυεθνής Συνάντηση Εφήβων – Νεανίδων, Γκρατς, Αυστρία, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*24-25, Πολυεθνής Συνάντηση Παίδων -  Κορασίδων, Λεμεσός, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*26, Προκριματικά Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Ανδρών - Γυναικών, Ειλάτ, OPEN WATER

*28, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (19η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28, Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών (Α’ φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29-1/4, Εθνικό πρωτάθλημα & Ημερίδα Αστεριών 5-6, Αθήνα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*30, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (11η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*30-1/4, Κύπελλο Άνοιξης, Κατηγορίες Β’, Γ’, Δ’ & Ημερίδα Α’ Κατηγορίας και Προαγωνιστικών, ΟΑΚΑ ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*30-1/4, Πρωτάθλημα Παίδων (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*31, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (19η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*31, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (6η αγωνιστική), Γ’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*31-1/4, Μίτινγκ «Νιόβεια», Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*30-31, Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών (Φάιναλ Φορ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

*1, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Β’ Γύρος 1η αγωνιστική Α’ Φάσης), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5-8, Europa Cup Ανδρών, Τελική Φάση (Final 8), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5-8, Μίτινγκ Μπέργκεν, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*13-14, Len Trophy Γυναικών, Τελική Φάση (Final 4), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13-15, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Α’ & Ημερίδα Αστεριών 1-2, Αθήνα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*13-15, Πρωτάθλημα Εφήβων (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (20ή αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-15, Μίτινγκ «Βενιζέλεια», Χανιά, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*15, Ημερίδα ορίων, Αθήνα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ

*17, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (12η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-22, Κύπελλο Άμστερνταμ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*20, Πρωτάθλημα Β’ Ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20-21, Ευρωλίγκα Γυναικών, Τελική Φάση (Final 4), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20-22, Ημερίδα επιλογής ΟΠΕΝ, Α’, Β’, Γ’ Κατηγορίας, ΟΑΚΑ ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*21, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (21η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21-22, «NIREAS CUP», Χαλάνδρι, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*25, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (22η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26-29, Ιαπωνικό πρωτάθλημα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*26-29, 7ο Μίτινγκ Νέων, Δρέσδη, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*27, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (13η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27-29, Πρωτάθλημα Μίνι Κορασίδων (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27-29, Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27-29, Θερινή ημερίδα 9-12 ετών, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*28, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών(22η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΦΑΙΡΙΣΗ

*28, Ημερίδα πρόκρισης Πανελλήνιων πρωταθλημάτων, Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Βόλος, Πάτρα, OPEN WATER

*28-29, Θερινή ημερίδα 9-12 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΜΑΙΟΣ

*3-6, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νεανίδων & Ημερίδα Αστεριών 3-4, Αθήνα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*4-5, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4-6, Εθνικό πρωτάθλημα, ΤΕΧΝΙΚΗ

*5-6, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων – Νεανίδων, Σερβία, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*8, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (14η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Α’ Φάση πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Α’ Φάση πλέι άουτ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (πλέι οφ & πλέι άουτ), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Α’ Φάση πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Α’ Φάση πλέι άουτ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-13, Γκραν Πρι Κάλγκαρι, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*11, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (πλέι οφ & πλέι άουτ), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11-13, Μίτινγκ «Ακρόπολις», Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*11-13, Πρωτάθλημα Α2 Γυναικών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11-13, Ημερίδα επιλογής, ΟΠΕΝ,Α’, Β’, Γ’ Κατηγορίας, ΟΑΚΑ ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*12,Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Α’ Φάση πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Α’ Φάση πλέι άουτ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12-13, Μίτινγκ «Λευκός Πύργος», Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*13, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (πλέι οφ & πλέι άουτ), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Α’ Φάση πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Α’ Φάση πλέι άουτ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (πλέι οφ Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Β’ Φάση πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Α’ Φάση πλέι άουτ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18, Πρωτάθλημα Β’ Ανδρών (Β’ Γύρος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18-20, Πρωτάθλημα Νεανίδων (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18-20, Πρωτάθλημα Παίδων (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18-20, Γρκαν Πρι, ΗΠΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*18-20, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κατηγοριών Α’, Β’ & Ημερίδα προαγωνιστικών, ΟΑΚΑ ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*19, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Β’ Φάση πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (πλέι οφ Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Β’ Φάση πλέι άουτ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-20, Θερινή ημερίδα ορίων (1η), Αθήνα και Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*20, Θερινή ημερίδα ορίων (1η) & Θερινή ημερίδα 9-12 ετών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΗ

*22, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Γ’ Φάση πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (πλέι οφ Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Γ’ Φάση πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*25-27, «Μακεδονικοί αγώνες», Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*25-27, Βαλκανικοί αγώνες, Βελιγράδι, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*26, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Γ’ Φάση πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (πλέι οφ Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (πλέι οφ Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Γ’ Φάση πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*31, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Γ’ Φάση πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΙΟΥΝΙΟΣ

*1-3, Θερινοί αγώνες 9-12 ετών, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*2-3, Θερινοί αγώνες 9-12 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*2-3, Ημερίδα επιλογής για διεθνείς διοργανώσεις, Αθήνα, OPEN WATER

*5-10, Fina World Series, Κίνα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*6-8, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (Final 8), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-10, Πρωτάθλημα Β’ Γυναικών (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9-10, Θερινή ημερίδα ορίων (2η), Αθήνα και Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*10, Ημερίδα ορίων, Αθήνα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ

*15, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Β’ Φάση, Α’ Γύρος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-17, «BEETLES CUP», Ερμούπολη, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*15-17, Πρωτάθλημα Β’ Ανδρών (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-17, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-17, Πανελλήνιο πρωτάθλημα ΟΠΕΝ, Γ’, Δ’ Κατηγοριών, ΟΑΚΑ ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*16-17, «2ο Λουτράκι Κύπελλο Κολύμβησης», Λουτράκι, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*16-17, Μεσογειακό Κύπελλο, Λεμεσός, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*17, Θερινή ημερίδα ορίων (2η) & Θερινοί αγώνες 9-12 ετών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*22-24, Πανελλήνιοι αγώνες 9-12 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*22-24, Πρωτάθλημα Εφήβων (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-24, Πρωτάθλημα Κορασίδων (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-24, Τουρνουά Γυναικών, Πορτουγκαλέτε, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23-25, Μεσογειακοί Αγώνες, Ταραγόνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*24, Σειρά Παγκοσμίου Κυπέλλου, Σετούμπαλ, OPEN WATER

*26-1/7, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων, Ελσίνκι, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*27-1/7, Μεσογειακοί Αγώνες Ανδρών – Γυναικών, Ταραγόνα, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27-1/7, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νεανίδων, Τάμπερε, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*29-1/7, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Β’ Φάση, Β’ Γύρος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29-1/7, Πρωτάθλημα Νεανίδων (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29-1/7, Πρωτάθλημα Παίδων (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29-1/7, Εθνικό πρωτάθλημα, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΙΟΥΛΙΟΣ

*2, Προκριματικά Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Ανδρών –Γυναικών, Βαρκελώνη, OPEN WATER

*3, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4-8, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων, Ελσίνκι, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5-8, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κατηγοριών, ΤΕΧΝΙΚΗ

*5-8, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Β’, Αθήνα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*6-8, Πρωτάθλημα Γ’ Ανδρών (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6-8, Πρωτάθλημα Μίνι Κορασίδων (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6-8, Γκραν Πρι Μαδρίτης, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*6-8, Βαλκανικοί αγώνες Παίδων – Κορασίδων Κ16, Λεμεσός, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12-15, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παμπαίδων- Παγκορασίδων, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*13-15, Πρωτάθλημα Α2 Γυναικών (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13-15, Πρωτάθλημα Εφήβων (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13-15, Γκραν Πρι Μπολζάνο, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*14-21, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Βελιγράδι, ΤΕΧΝΙΚΗ

*14-28, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Βαρκελώνη, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18-22, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νεανίδων, Βουδαπέστη, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*19-22, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παίδων – Κορασίδων – Εφήβων – Νεανίδων, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*20-22, Πρωτάθλημα Β’ Γυναικών (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20-22, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23-29, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νέων, Κίεβο, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*26-29, Μεσογειακό Κύπελλο, Σεβίλλη, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*27-29, Πρωτάθλημα Γ’ Ανδρών (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27-29, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών – Νέων ανδρών – Νέων γυναικών – Εφήβων – Νεανίδων – Παίδων - Κορασίδων, OPEN WATER

*28-4/8, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων, Κωνσταντινούπολη, ΤΕΧΝΙΚΗ

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

*3-5, Πρωτάθλημα Masters, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3-5, Μεσογειακό Κύπελλο, Έφηβοι Κ18, Σερβία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3-7, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Γυναικών, Γλασκόβη, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*6-12, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Γλασκόβη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*6-12, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Γλασκόβη, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*8-12, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών- Γυναικών, Βαρκελώνη, OPEN WATER

*11-19, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Εφήβων Κ18, Σομπάτελι, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24-26, «Πύθια Καπ», Νεάνιδες Κ19, Ιτέα, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26-2/9, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων Κ19, Μινσκ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ

*8-9, Πρωτάθλημα Συλλόγων Θάλασσας, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*9-16, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νεανίδων Κ19, Φούντσιαλ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ

*6-10, Ολυμπιακοί Αγώνες Νέων, Μπουένος Άιρες, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*13-18, Ολυμπιακοί Αγώνες Νέων, Μπουένος Άιρες, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*15, Σειρά Παγκοσμίου Κυπέλλου, Κίνα, OPEN WATER

*21, Σειρά Παγκοσμίου Κυπέλλου, Χονγκ Κονγκ, OPEN WATER

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ

*3-8, Παγκόσμιο πρωτάθλημα 25άρας, Χανγκτσού, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

 

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ