AGENDA 2016

Φεβρουάριος 2016
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (13η αγωνιστική)

20
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (12η αγωνιστική)

20
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (14η αγωνιστική)

24
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Πρωτάθλημα Φλαμανδίας

Αμβέρσα
26 - 28
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Χειμερινοί αγώνες 9-12 ετών

Θεσσαλονίκη
26 - 28
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Ευρωλίγκα Γυναικών (2ος προημιτελικός)

27
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (15η αγωνιστική)

27
ΑΝΟΙΧΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

Σειρά Παγκοσμίου Κυπέλλου

Αμπού Ντάμπι
27
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Χειμερινοί αγώνες 11-12 ετών

Αθήνα
27 - 28
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Χειμερινοί αγώνες 9-10 ετών

Αθήνα
28
Μάρτιος 2016
ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

Προολυμπιακό Τουρνουά

Ρίο ντε Τζανέιρο
2 - 5
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Ημερίδα Α’, Β’, Γ’, ΟΠΕΝ Κατηγοριών

Πάτρα ή Βόλος
4 - 6
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Κύπελλο Ελλάδας (Φάιναλ Φορ)

4 - 5
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Χειμερινοί αγώνες Ανδρών/Γυναικών

Αθήνα
4 - 6
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Χειμερινοί αγώνες 9-12 ετών

Περιφέρεια
6
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Θέτις Καπ, Γυναίκες

11 - 13
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Νεανίδων (Α’ Φάση)

11 - 13
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Fina World Series

Πεκίνο
11 - 13
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (7η αγωνιστική)

12
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (16η αγωνιστική)

12
ΤΕΧΝΙΚΗ

Χειμερινοί αγώνες Νότιας Ελλάδας

12 - 13
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (17η αγωνιστική)

16
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Fina World Series

Ντουμπάι
17 - 19
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Παίδων (Β’ Φάση)

18 - 20
ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νεανίδων & Ημερίδα Αστεριών 5 και 7

18 - 20
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Ημερίδα Α’, Β’, Γ’, ΟΠΕΝ Κατηγοριών

Βόλος ή Πάτρα
18 - 20
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (18η αγωνιστική)

19
ΤΕΧΝΙΚΗ

Χειμερινοί αγώνες Βόρειας Ελλάδας

19 - 20
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Εθνικό πρωτάθλημα Ισπανίας

19 - 20
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Προολυμπιακό τουρνουά Γυναικών

Γκούντα
21 - 28
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (19η αγωνιστική)

23
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Β’ Ανδρών (Α’ Γύρος, Α’ Φάσης)

25 - 27
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (20ή αγωνιστική)

26
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ημερίδα Επιλέκτων

Αθήνα
26 - 27
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Γκραν Πρι Σαν Χουάν

Πουέρτο Ρίκο
31 - 3
Απρίλιος 2016
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Α’ Γύρος, Α’ Φάσης)

1 - 3
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Μίνι Κορασίδων (Α’ Φάση)

1 - 3
ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

Εθνικό πρωτάθλημα & Ημερίδα Αστεριών 5

1 - 3
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (21η αγωνιστική)

2
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (13η αγωνιστική)

2
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Πολυεθνής Συνάντηση Παίδων/Κορασίδων

Λεμεσός
2 - 3
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Πολυεθνής Συνάντηση Εφήβων/Νεανίδων

Σόφια
2 - 3
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Προολυμπιακό τουρνουά Ανδρών

Τεργέστη
3 - 10
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Κύπελλο Κολύμβησης

Αϊντχόφεν
7 - 10
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Γκραν Πρι Γκατινό Κεμπέκ

7 - 10
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Παίδων (Γ’ Φάση)

8 - 10
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Πρωτάθλημα Βετεράνων

Θεσσαλονίκη
9 - 10
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (22η αγωνιστική)

9
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (14η αγωνιστική)

9
ΤΕΧΝΙΚΗ

Ημερίδα ορίων Νότιας & Βόρειας Ελλάδας

10
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

World League Γυναικών (ΕΛΛΑΔΑ – Ρωσία),

12
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (1ος αγώνας Α’ Φάσης πλέι οφ)

13
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (1ος αγώνας Α’ Φάσης πλέι άουτ)

13
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Εθνικό πρωτάθλημα Δανίας

Κοπεγχάγη
14 - 17
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (2ος αγώνας Α’ Φάσης πλέι οφ)

15
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Κύπελλο LEN (Final Four)

15 - 16
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Εφήβων (Β’ Φάση)

15 - 17
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Κορασίδων (προκριματική φάση)

15 - 17
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Fina World Series, Ουίντσορ Καναδάς

15 - 17
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Κύπελλο Άνοιξης, Κατηγορίες Β’, Γ’, Δ’

Βόλος ή Πάτρα
15 - 17
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (3ος αγώνας Α’ Φάσης πλέι οφ)

16
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (2ος αγώνας Α’ Φάσης πλέι άουτ)

16
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (8η αγωνιστική)

16
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών (1ος Τελικός)

16
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Εαρινή Ημερίδα 11-12 ετών

Αθήνα
16 - 17
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Θερινή Ημερίδα 9-12 ετών

Θεσσαλονίκη
16 - 17
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Θερινή Ημερίδα 9-10 ετών

Αθήνα
17
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (1ος αγώνας Β’ Φάσης πλέι οφ)

20
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (3ος αγώνας Α’ Φάσης πλέι άουτ)

20
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (2ος αγώνας Β’ Φάσης πλέι οφ),

22
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Ευρωλίγκα Γυναικών (Final Four)

22 - 23
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Β’ Φάση)

22 - 24
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (Α’ Φάση)

22 - 24
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διεθνής Συνάντηση

Μπάνια Λούκα
22 - 24
ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Α’ & Ημερίδα Αστεριών 1-4

22 - 24
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Fina World Series

Καζάν
22 - 24
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Μίτινγκ Δρέσδης, Κατηγορίες Α’, Β’

22 - 24
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (3ος αγώνας Β’ Φάσης πλέι οφ)

23
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (4ος αγώνας Α’ Φάσης πλέι άουτ)

23
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

«Νιόβεια»

Θεσσαλονίκη
23 - 24
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Νεανίδων

Σερβία
23 - 24
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (5ος αγώνας Α’ Φάσης πλέι άουτ)

24
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Β’ Φάση πλέι άουτ)

25
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

World League Ανδρών (Γεωργία – ΕΛΛΑΔΑ)

26
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (9η αγωνιστική)

30
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών (2ος Τελικός)

30
Μάιος 2016
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

World League Γυναικών (Γερμανία – ΕΛΛΑΔΑ)

3 - 12
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Β’ Ανδρών (Β’ Γύρος, Α’ Φάσης)

6 - 8
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Εφήβων (Γ’ Φάση)

6 - 8
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Νέων γυναικών (Τελική Φάση)

6 - 8
ΤΕΧΝΙΚΗ

Εθνικό πρωτάθλημα ΟΠΕΝ

6 - 8
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

«Ακρόπολις»

Αθήνα
6 - 8
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (1ος αγώνας Γ’ Φάσης πλέι οφ)

7
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (1ος αγώνας Α’ Φάσης πλέι οφ)

9
ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Γυναικών

Λονδίνο
9 - 13
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών

Λονδίνο
9 - 15
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

World League Ανδρών (Ουγγαρία – ΕΛΛΑΔΑ)

10
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (2ος αγώνας Α’ Φάσης πλέι οφ)

11
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (3ος αγώνας Α’ Φάσης πλέι οφ)

12
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Νεανίδων (Β' προκριματική φάση)

13 - 15
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Β’ Γύρος, Α’ Φάσης)

13 - 15
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Νέων γυναικών (Τελική φάση)

13 - 15
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (2ος αγώνας Γ’ Φάσης πλέι οφ)

14
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

1η Θερινή Ημερίδα Ορίων

Αθήνα – Θεσσαλονίκη
14 - 15
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών

Λονδίνο
16 - 22
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (10η αγωνιστική)

18
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (1ος αγώνας Β’ Φάσης πλέι οφ)

18
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΤΣΙΤΕΙΑ ΚΟΠΙ (Αγων.& Προαγ)

ΙΛΙΣΙΑ
20 - 22
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (3ος αγώνας Γ’ Φάσης πλέι οφ)

21
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (2ος αγώνας Β’ Φάσης πλέι οφ)

21
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

«Λευκός Πύργος»

Θεσσαλονίκη
21 - 22
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

1η Θερινή Ημερίδα Ορίων & Θερινή Ημερίδα 9-12 ετών

Περιφέρεια
22
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (4ος αγώνας Γ’ Φάσης πλέι οφ)

23
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (5ος αγώνας Γ’ Φάσης πλέι οφ)

24
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (3ος αγώνας Β’ Φάσης πλέι οφ)

25
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

«Μακεδονικοί αγώνες»

Θεσσαλονίκη
27 - 29
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κατηγοριών Α’, Β’ & Ημερίδα προαγωνιστικής

Πάτρα ή Βόλος
27 - 29
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Δελφίνια Μεταμόρφωσης (Ημερίδα Αγων)

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
28 - 29
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΙΙ ΙΩΝΙΚΟΙ (Προαγωνιστικά)

Βόλος
28 - 29
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (4ος αγώνας Β’ Φάσης πλέι οφ)

28
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (5ος αγώνας Β’ Φάσης πλέι οφ)

29
Ιούνιος 2016
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Θερινοί Αγώνες 9-10-11-12 Ετών

Θεσσαλονίκη
3 - 5
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Θερινοί Αγώνες 9-10-11-12 Ετών

Περιστέρι (11-12 Ετών) & Χαιδάρι (9-10 Ετών)
4 - 5
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ημερίδα Ορίων (Αγωνιστικά & Προαγωνιστικά) Δελφίνια Ηρακλείου

Κρήτη (Ηράκλειο)
4 - 5
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Super Final World League Γυναικών

Κίνα (Shanghai)
7 - 12
ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων Β'

Βόλος
9 - 12
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Μίνι Παίδων (2003) Β' Φάση

10 - 12
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Εθνικό Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών

Αθήνα (Άλιμος)
10 - 12
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Β' Ανδρών Α' Γύρος (Β' Φάση)

Αθήνα
17 - 19
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Β' Γυναικών Α' Φάση

Αθήνα-Θεσσαλονίκη
17 - 19
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Παίδων (2001) Τελική Φάση

Θεσσαλονίκη
17 - 19
ΑΝΟΙΧΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανοιχτής Θάλασσας (2.500,5.000,7.500)

Λίμνη Βεγορίτιδας (Νομός Πέλλας)
17 - 19
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Πρωτάθλημα Σλοβακίας

Σλοβακία
17 - 19
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

2η Θερινή Ημερίδα Ορίων

Αθήνα-Θεσσαλονίκη
18 - 19
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Γ-Δ & Ημερίδα Ε

Αθήνα (Ο.Α.Κ.Α)
18 - 19
ΑΝΟΙΧΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

Σειρά Παγκοσμίου Κυπέλλου

Ουγγαρία (Λίμνη Μπάλατον)
18 - 18
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

2η Θερινή Ημερίδα Ορίων & Θερινοί αγώνες 9-10-11-12

Περιφέρεια
19 - 19
ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Junior

Κροατία (Rijeka)
21 - 26
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Super Final World League Ανδρών

Κίνα (Huizhou)
21 - 26
ΤΕΧΝΙΚΗ

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών

Βόλος
22 - 28
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Εφήβων (1999) Γ' Φάση

24 - 26
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Α2 Γυναικών Α' Φάση

Αθήνα-Θεσσαλονίκη
24 - 26
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Μίνι Κορασίδων (2003) Τελική Φάση

Αθήνα
24 - 26
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Sette Colli

Ρώμη
24 - 26
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Δελφίδιοι (Αγωνιστικά) ΓΣ ΑΙΓΑΛΕΩ

Αιγάλεω
25 - 26
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Comen Cup

Μάλτα
25 - 26
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Πανελλήνιοι Αγώνες 9-10-11-12 ετών

Αθήνα
25 - 26
ΤΕΧΝΙΚΗ

Διεθνής Πανεπιστημιάδα

Βόλος
27 - 1
Ιούλιος 2016
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΤΖΕΛΑΤΕΙΑ (Αγων&Προαγ) Ν.Ο.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Βουλιαγμένη
1 - 3
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Β' Ανδρών Β' Γύρος

1 - 3
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Κορασίδων (2001) Τελική Φάση

Αθήνα
1 - 3
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

SAMARTZIDIS CUP (CRO/MNE/HUN/GRE)

1 - 3
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΚΑΒΑΛΑ 2016 (Αγωνιστικα)

Καβάλα
2 - 3
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ (Αγωνιστικα)

Ιωάννινα
2 - 3
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Μνήμη Golomeev (Αγωνιστικα)

Κρήτη (Ηράκλειο)
2 - 3
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

10 Open de France

France (Vichy)
2 - 3
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πανευρωπαικό Πρωτάθλημα Νέων (A-B)

Κροατία (RIJECA)
3 - 24
ΤΕΧΝΙΚΗ

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων – Νεανίδων (Γαλλία)

Γαλλία
4 - 11
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων

Ουγγαρία
6 - 10
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Μίνι Παίδων (2003) Γ' Φάση

8 - 10
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Γ' Ανδρών Α' Φάση

8 - 10
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Νέων Ανδρών Τελική Φάση

Αθήνα
8 - 10
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

MEDITERRANEAN CUP

CAIRO (EGY)
8 - 10
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΜΠΠ-ΠΓΚ ΑΒ

Βόλος
14 - 17
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

IWPT Men

Σερβία
14 - 17
ΑΝΟΙΧΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

Πανευρωπαικό Ανοιχτής Θάλασσας

14 - 16
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Α2 Ανδρών Play Out

15 - 17
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Εφήβων (1999) Τελική Φάση

15 - 17
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Νεανίδων (1999) Τελική Φάση

15 - 17
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Μίνι Παίδων (2003) Τελική Φάση

15 - 17
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

IWPT Men B'97 (old rules)

Μαυροβούνιο
15 - 17
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

FINA Grand Prix

Ιταλία (BOLZANO)
15 - 17
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Π-Κ-Ε-Ν

Θεσσαλονίκη
21 - 24
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Comen Cup

Ισραήλ
21 - 24
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Α2 Ανδρών Play off-Play out

22 - 24
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

B' Ανδρών Τελική Φάση

22 - 24
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

BALKAN GAMES WOMEN B'00 (old rules)

Βελιγράδι
22 - 24
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

BALKAN GAMES MEN B'00 (old rules)

Βελιγράδι
22 - 24
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Comen Cup Men B'98 (new rules)

Κρήτη (Χανιά)
28 - 31
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Α2 Γυναικών Τελική Φάση

29 - 31
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Γ' Ανδρών Τελική Φάση

29 - 31
Αύγουστος 2016
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Β' Γυναικών Τελική Φάση

5 - 7
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Olympic Games

Rio De Janeiro
5 - 21
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Vikelas Cup Men B'98 (new rules)

Σύρος
19 - 21
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Pythia Cup Women B'97 (old rules) NED/HUN/ITA/GRE

26 - 28
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

WORLD CHAMPIONS MEN B'98 (new rules)

Μαυροβούνιο
26 - 3
Οκτώβριος 2016
ΑΝΟΙΧΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

Santorini Experience

Σαντορίνη
7 - 9
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Μεσογειακοί Αγώνες 30/6-4/7

ΙΣΠΑΝΙΑ (Tarragona)
26 - 26
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ημερίδα Ορίων Grand Prix Aθήνα (1ος όμιλος Νότιος)

ΧΑΛΑΝΔΡΙ
29 - 30
Νοέμβριος 2016
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ημερίδα Ορίων Grand Prix Θεσσαλονίκη

ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ
4 - 6
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ημερίδα Ορίων Grand Prix Aθήνα (2ος όμιλος Βόρειος)

ΧΑΛΑΝΔΡΙ
5 - 6
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ημερίδα Ορίων Grand Prix & Ημερίδα 9-10-11-12 Περιφέρεια

6 - 6
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ημερίδα Ορίων Grand Prix Aθήνα (1ος όμιλος Νότιος) Θεσσαλονίκη

ΧΑΛΑΝΔΡΙ/ΕΘΝ.ΚΟΛ.ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
18 - 20
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ημερίδα Ορίων Grand Prix & Ημερίδα 9-10-11-12 Περιφέρεια

20 - 20
ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

Σεμινάριο Κριτών

Αθήνα
25 - 27
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ (ΑΓΟΡΙΑ 2005, ΚΟΡΙΤΣΙΑ 2004)

25 - 27
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ημερίδα Ορίων Grand Prix Aθήνα (2ος όμιλος Βόρειος)

ΧΑΛΑΝΔΡΙ
26 - 27
Δεκέμβριος 2016
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Καβάλα
2 - 4
ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

Αστέρια 1-7

Αθήνα
3 - 4
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 25μ.

Windsor Καναδάς
6 - 12
ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

Αστέρια 1-7

Θεσσαλονίκη -Χανιά
10 - 11
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Grand Prix Χριστουγέννων

10 - 11
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Ημερίδα Όπεν & Α & Β & Γ

ΟΑΚΑ/ΒΟΛΟΣ/ΠΑΤΡΑ
16 - 18
ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

Αστέρια 1-7

Βόλος
17 - 18
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

1η Χειμερινή Ημερίδα 9-10-11-12 Αθήνα & Θεσσαλονίκη

17 - 18
Φεβρουάριος 2016
Μάρτιος 2016
Απρίλιος 2016
Μάιος 2016
Ιούνιος 2016
Ιούλιος 2016
Αύγουστος 2016
Οκτώβριος 2016
Νοέμβριος 2016
Δεκέμβριος 2016