AGENDA 2017

Ιανουάριος 2017
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ & ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) Ν.Ο.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

Αλεξανδρούπολη
7 - 8
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Κ.Ο.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (ΑΓΩΝΙΣΙΚΑ & ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ)

Ιωάννινα
7 - 8
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΠΤΟΛΕΜΑΙΚΟΙ (ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ) ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

Πτολεμάιδα
7 - 8
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΠΑΙΔΩΝ (2002) Α' ΦΑΣΗ

13 - 15
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΝΙΚΗΤΗΡΙΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ & ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

Βόλος
13 - 15
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Χειμερινή Ημερίδα Ορίων

Αθήνα&Θεσσαλονίκη
14 - 15
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Χειμερινή Ημερίδα Ορίων & Χειμερινή Ημερίδα 9-10-11-12 ετών

Περιφέρεια
15 - 15
ΤΕΧΝΙΚΗ

Ημερίδα Ορίων

Αθήνα & Περιφέρεια
15 - 15
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Κύπελλο Χριστουγέννων

Βόλος
20 - 22
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (1998) Α' ΦΑΣΗ

20 - 22
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΑΡΤΕΜΙΣ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) Ν.Γ.Σ. ΑΡΤΕΜΙΣ

Νίκαια
20 - 22
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΤΡΟΠΑΙΟ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ & ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο.

ΟΑΚΑ Αθήνα
20 - 22
ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

Χειμερινοί Αγώνες Κορ.Α & Αστέρια 1-4 & 6

TBD
21 - 22
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΓΑΛΑΖΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) Ν.Ο.ΚΑΒΑΛΑΣ

Καβάλα
21 - 21
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Χειμερινή Ημερίδα 9-10-11-12 ετών

Αθήνα & Θεσσαλονίκη
28 - 29
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΗΜΕΡΙΔΑ (ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ) ΕΓΟΗ

Ηράκλειο
28 - 28
Φεβρουάριος 2017
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Eindhoven Dv Cup

Eindhoven (NED)
1 - 5
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Χειμερινοί Αγώνες Ανδρών-Γυναικών

Αθήνα
3 - 5
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΕΦΗΒΩΝ (2000) Α΄ΦΑΣΗ

3 - 5
ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

Χειμερινοί Αγώνες Κορ.Β & Αστέρια 6-7

TBD
4 - 5
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Χειμερινοί Αγώνες ΠΜΠ-ΠΑΓΚ ΑΒ Νότιας Ελλάδας

Αθήνα
10 - 12
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΓΑΛΑΓΑΛΕΙΑ (ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) Α.Κ.Α. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Καρδίτσα
11 - 11
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΗΜΕΡΙΔΑ (ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) Α.Σ.Κ. ΝΑΟΥΣΑ

Νάουσα
11 - 12
ΤΕΧΝΙΚΗ

Ημερίδα Ορίων

Αθήνα & Περιφέρεια
12 - 12
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Χειμερινοί Αγώνες Π-Κ, Ε-Ν Νότιας Ελλάδας

Αθήνα
17 - 19
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Χειμερινοί Αγώνες ΠΜΠ-ΠΑΓΚ ΑΒ Βόρειας Ελλάδας

17 - 19
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Ημερίδα Όπεν & Α & Β & Γ

ΟΑΚΑ/ΒΟΛΟΣ/ΠΑΤΡΑ
17 - 19
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ (1998) Α' ΦΑΣΗ

17 - 19
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Fina Grand Prix

Rostock (GER)
24 - 26
Μάρτιος 2017
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (2004) Α' ΦΑΣΗ

3 - 5
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Ημερίδα Όπεν & Α & Β & Γ

ΟΑΚΑ/ΒΟΛΟΣ/ΠΑΤΡΑ
4 - 6
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Χειμερινοί Αγώνες 9-10-11-12 ετών

Περιφέρεια
5 - 5
ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

Πανελλήνιο Νεανίδων & Αστέρι 7

TBD
10 - 12
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ (2000) Α' ΦΑΣΗ

10 - 12
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ (1998) Β' ΦΑΣΗ

10 - 12
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Χειμερινοί Αγώνες 9-10-11-12 ετών

Αθήνα &Θεσσαλονίκη
11 - 12
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Χειμερινοί Αγώνες Νοτίου Ελλάδας

Αθήνα
11 - 12
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Κύπελλο Ανοίξης Β & Γ & Δ & Ημερίδα Α + Ημερίδα Ε

ΟΑΚΑ/ΒΟΛΟΣ/ΠΑΤΡΑ
17 - 19
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Β' ΑΝΔΡΩΝ Α' ΓΥΡΟΣ Α' ΦΑΣΗ

17 - 19
ΤΕΧΝΙΚΗ

Χειμερινοί Αγώνες Βορείου Ελλάδας

Θεσσαλονίκη
18 - 19
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΕΘΝΙΚΟΣ 1927 ( ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ & ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) ΕΘΝ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

Αλεξανδρούπολη
18 - 19
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Fina Divinig World Series

Dubai (UAE)
23 - 25
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Ημερίδα Όπεν & Α & Β & Γ

ΟΑΚΑ/ΒΟΛΟΣ/ΠΑΤΡΑ
24 - 26
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Fina Divinig World Series

Kazan (RUS)
31 - 2
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (2002) Α' ΦΑΣΗ

31 - 2
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΠΑΙΔΩΝ (2002) Β' ΦΑΣΗ

31 - 2
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ & ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ)

Πειραιάς
31 - 2
Απρίλιος 2017
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ημερίδα Ορίων (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ & ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) Π.Ε.ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Βόλος
1 - 1
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΚΑΒΑΛΑ (JUNIOR) Ν.Ο.ΚΑΒΑΛΑΣ

Καβάλα
1 - 2
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΗΜΕΡΙΔΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) Ν.Ο.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Ηράκλειο
1 - 1
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΠΕΤΡΙΔΕΙΑ (ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) Α.Σ.ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Θεσσαλονίκη
1 - 2
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Inter.Diving Meeting Bergen (Α + Β)

Bergen (NOR)
5 - 9
ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

Πανελλήνιο Όπεν & Αστέρiα 1-2

TBD
6 - 9
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Fina Grand Prix

Gatineau (CAN)
7 - 9
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (1998) Β' ΦΑΣΗ

7 - 9
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΙΔ ΔΕΛΦΙΝΕΙΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ & ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Περιστέρι
7 - 9
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Πολυεθνής Συνάντηση Π/Κ

Ελλάδα
8 - 9
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Πολυεθνής Συνάντηση Ε/Ν

ΤΣΕΧΙΑ (Πράγα)
8 - 9
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΝΙΟΒΕΙΑ

Καβάλα
8 - 9
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΝΙΟΒΕΙΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) Χ.Α.Ν.Θ.

Καβάλα
8 - 9
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΗΜΕΡΙΔΑ (ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) ΗΡΑΚΛΕΙΟ 91

Ηράκλειο
8 - 8
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΠΟΣΕΙΔΩΝ (ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Ιωάννινα
8 - 9
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΡΙΠΠΟΥ Α.Κ.Ο.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Χαλκίδα
8 - 9
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΝΙΟΒΕΙΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) Χ.Α.Ν.Θ.

Καβάλα
8 - 9
ΤΕΧΝΙΚΗ

Ημερίδα Ορίων

Αθήνα & Περιφέρεια
9 - 9
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ Ν.Ο.ΧΑΝΙΩΝ

Χανιά
21 - 23
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Ημερίδα Όπεν & Α & Β & Γ

ΟΑΚΑ/ΒΟΛΟΣ/ΠΑΤΡΑ
21 - 23
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Fina Divinig World Series

WINDSOR (CAN)
21 - 23
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Β' ΑΝΔΡΩΝ Α' ΓΥΡΟΣ Β' ΦΑΣΗ

21 - 23
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (2004) Α' ΦΑΣΗ

21 - 23
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΤΣΕΤΣΕΛΕΙΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ & ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) ΓΛΑΥΚΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Περιστέρι
21 - 23
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

46 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ & ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) Γ.Σ.ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Περιστέρι
21 - 23
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) Ν.Ο.ΛΑΡΙΣΑΣ

Λάρισα
22 - 22
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΦΑΡΟΣ-ΕΛΕΝΑ ΣΑΙΡΗ 2017 (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ & ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

Αλεξανδρούπολη
22 - 24
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΠΤΟΛΕΜΑΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

Πτολεμάιδα
22 - 23
ΤΕΧΝΙΚΗ

Διεθνείς Πανεπιστημιάδα Ανδρών - Γυναικών

Olstin (POL)
24 - 25
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ (2000) Β' ΦΑΣΗ

28 - 30
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

28 - 30
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Θερινή Ημερίδα 9-10-11-12 ετών

Αθήνα&Θεσσαλονίκη
29 - 30
Μάιος 2017
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Grand Prix

Puerto Rico (PUR)
4 - 7
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Ημερίδα Όπεν & Α & Β & Γ

ΟΑΚΑ/ΒΟΛΟΣ/ΠΑΤΡΑ
5 - 7
ΤΕΧΝΙΚΗ

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Όπεν Κατηγορίας

TBD
5 - 7
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΕΦΗΒΩΝ (2000) Β΄ΦΑΣΗ

5 - 7
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΤΣΙΤΕΙΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ & ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΙΛΙΣΙΩΝ

Ιλίσιο
5 - 7
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ & ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) Ν.Ο,ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

Καλάματα
5 - 7
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Βαλκανικοί Αγώνες Εφήβων-Νεανίδων

ΤΟΥΡΚΙΑ (Κωνσταντινούπολη )
6 - 7
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΗΜΕΡΙΔΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Ηράκλειο
6 - 7
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΑΡΙΣΤΕΙΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) Α.Σ.ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Θεσσαλονίκη
6 - 7
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

16 ΚΥΠΕΛΛΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ (ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) Α.Ε.ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

Χάιδαρι
6 - 7
ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

European Cup

Minsk (BLR)
12 - 14
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διεθνής Συνάντηση ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ

Αθήνα
12 - 14
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΠΑΙΔΩΝ (2002) Γ' ΦΑΣΗ 12/5/2017

12 - 14
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΛΕΥΚΟΣ ΠΥΡΓΟΣ

Θεσσαλονίκη
13 - 14
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΡΕΣΤΕΙΑ (ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) Α.Ο.Π.ΦΑΛΗΡΟΥ

Άλιμος
13 - 14
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΑΚΡΙΣΕΙΑ (ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) ΛΑΡΙΣΑΙΚΟΣ

Λάρισα
13 - 13
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΟΠΕΝ & Α-Β

ΟΑΚΑ/ΒΟΛΟΣ/ΠΑΤΡΑ
19 - 21
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (2004) Β' ΦΑΣΗ

19 - 21
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

20-21 1η Θερινή Ημερίδα Ορίων

Αθήνα&Θεσσαλονίκη
20 - 21
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

21 1η Θερινή Ημερίδα 9-10-11-12 ετών

Περιφέρεια
21 - 21
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Fina Grand Prix

Madrid (ESP)
26 - 28
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Βαλκανικοί Αγώνες

Belgrade (SRB)
26 - 28
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

27-28 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Θεσσαλονίκη
27 - 28
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΤΖΕΛΑΤΕΙΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ & ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) Ν.Ο.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Βουλιαγμένη
27 - 28
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΙΩΝΙΚΟΙ (ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) ΟΕΑ&ΝΑΒ

Βόλος
27 - 28
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΗΜΕΡΙΔΑ (ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) ΩΡΙΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Ηράκλειο
27 - 28
Ιούνιος 2017
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Γ-Δ & Ημερίδα Ε

ΟΑΚΑ/ΒΟΛΟΣ/ΠΑΤΡΑ
2 - 4
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Θερινοί Αγώνες 9-10-11-12 ετών

Αθήνα&Θεσσαλονίκη
3 - 4
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΔΕΛΦΙΔΙΟΙ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) Γ.Σ.ΑΙΓΑΛΕΩ

Αιγάλεω
3 - 4
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Εθνικό Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών

Αθήνα
9 - 11
ΤΕΧΝΙΚΗ

Διασυλλογικές Ημερίδες Ορίων

Αθήνα & Περιφέρεια
11 - 11
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Πανευρωπαικο Πρωτάθλημα Καταδύσεων Όπεν

Kiev (UKR)
13 - 18
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Β' ΑΝΔΡΩΝ Β' ΓΥΡΟΣ

16 - 18
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (2004) Γ' ΦΑΣΗ

16 - 18
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ (2000) ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

16 - 18
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

17-18 2η Θερινή Ημερίδα Ορίων

Αθήνα&Θεσσαλονίκη
17 - 18
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

17-18 COMEN CUP

Γαλλία
17 - 18
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

2η Θερινή Ημερίδα Ορίων & Θερινοί Αγώνες 9-10-11-12 ετών

18 - 18
ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

European Junior Championships

Belgrade (SRB)
21 - 25
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Πανελλήνιοι Αγώνες 9-10-11-12 ετών

Αθήνα
23 - 25
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α' ΦΑΣΗ

23 - 25
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΕΦΗΒΩΝ (2000) Γ' ΦΑΣΗ

23 - 25
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (2002) ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

23 - 25
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΟ ΘΕΡΙΝΟ ΑΓ. 2005 ΚΟΡ. 2004

23 - 25
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΚΑΒΑΛΑ 2017 (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) Ο.Θ.Α.ΚΑΒΑΛΑΣ

Καβάλα
24 - 25
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΓΚΟΛΟΜΕΕΒ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ) Κ.Ο.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Ηράκλειο
24 - 25
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Πανευρωπαικο Πρωτάθλημα Καταδύσεων Νέων & Α-Β

Bergen (NOR)
27 - 2
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Πανευρωπαϊκοί Αγώνες Εφήβων-Νεανίδων 28/6 έως 2/7

ΙΣΡΑΗΛ (Netanya)
28 - 2
ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

Πανελλήνιο Κορ. Α & Αστέρια 3-4

TBD
30 - 2
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Μεσογειακοί Αγώνες 30/6-4/7

ΙΣΠΑΝΙΑ (Tarragona)
30 - 4
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Β' ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α' ΦΑΣΗ

30 - 2
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΕΦΗΒΩΝ (2000)ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

30 - 2
Ιούλιος 2017
ΤΕΧΝΙΚΗ

Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Ανδρών - Γυναικών

Vrotoslav (POL)
2 - 7
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Fina Grand Prix

Bolzano (ITA)
5 - 7
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΜΠ-ΠΑΓΚ

6 - 9
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΠΑΙΔΩΝ (2002) ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

7 - 9
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (2004) ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

7 - 9
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Π-Κ,Ε-Ν

13 - 16
ΤΕΧΝΙΚΗ

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών

TBD
13 - 16
ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

World Championships

Budapest (HUN)
14 - 22
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Fina World Championships

Budapest (HUN)
14 - 23
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Β' ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

14 - 16
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Γ' ΑΝΔΡΩΝ Α' ΦΑΣΗ

14 - 16
ΤΕΧΝΙΚΗ

World Games

Vrotoslav (POL)
21 - 22
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

21 - 23
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (2004) ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

21 - 23
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

14ο Ολυμπιακό Φεστιβάλ Νέων

ΟΥΓΓΑΡΙΑ (Gyor)
22 - 30
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών

ΟΥΓΓΑΡΙΑ (Βουδαπέστη)
23 - 30
ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

Πανέλληνιο Κορ. Β

TBD
27 - 30
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Β' ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

28 - 30
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Γ' ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

28 - 30
Αύγουστος 2017
ΤΕΧΝΙΚΗ

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων - Νεανίδων

Tomsk (RUS)
1 - 8
ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

Comen Cup

Mealhada (POR)
4 - 6
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Comen Medieraanean Diving Cup

Bolzano (ITA)
4 - 6
Σεπτέμβριος 2017
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Πρωτάθλημα Συλλόγων που προετοιμάζονται στη θάλασσα

9 - 10
Ιανουάριος 2017
Φεβρουάριος 2017
Μάρτιος 2017
Απρίλιος 2017
Μάιος 2017
Ιούνιος 2017
Ιούλιος 2017
Αύγουστος 2017
Σεπτέμβριος 2017