ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΟΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΧΑΟΥΝΤΑ

Ζωντανά (16.20) ο αγώνας της Εθνικής μας ομάδας με την Ιαπωνία

25-03-2016 16:20       2722

Τον τελευταίο αγώνα της Εθνικής μας ομάδας των Γυναικών, για την 5η αγωνιστική του Α' Ομίλου στο Προολυμπιακο τουρνουά, εναντίον της Ιαπωνίας, θα σας μεταδώσουμε - όπως κάθε μέρα - και σήμερα.

Η Εθνική μας, μία ημέρα μετά την ήττα της (7-15) από τις ΗΠΑ, θέλει να κλείσει νικηφόρα την πρώτη φάση της διοργάνωσης και να πάει αύριο (26/3) στον αποφασιστικό αγωνα της πρόκρισης με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία

Οι αναρτήσεις γίνονται αυτόματα όταν υπάρχει νέο περιεχόμενο. Δεν χρειάζεται η ανανέωση (refresh) της σελίδας
17:25

Τελικό αποτέλεσμα στη Χάουντα: Ιαπωνία - ΕΛΛΑΔΑ 8-12

Σας ευχαριστούμε που μείνατε και σήμερα μαζί μας

Ραντεβού αύριο (14.45) για το ματς της Εθνικής μας που δίνει την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες!

17:11

7.46 Πέναλτι η Ξενάκη απο την Τακαχάσι (3η ποινή)

17:11

Πάμε για το τελευταίο 8λεπτο του αγώνα και το 4ο σπριντ που πηγαίνει κι αυτό στην Ελλάδα (Αβραμίδου)

17:08

Λήξη και της 3ης περιόδου η Ελλάδα προηγείται με 10-5 της Ιαπωνιας

17:07

0.54 ΓΚΟΛ και πάλι η Ιαπωνία (5-10) από την Μαγκαριγιάνα στα ίσα

17:06

1.21 αποβολή για την Ελευθεριάδου, τάιμ άουτ για την Ιαπωνία. Άσχημο το πσοοστό μας στον λιγότερο ως τώρα (3/4)

17:04

1.56 ΓΚΟΛ για την Ιαπωνια από την Τακαχάσι, 4-10, στον παραπάνω (3/4)

17:01

4.14 ΓΚΟΛ, 3-10 από την Ασημάκη (4ο σήμερα), πάλι από τον φουνταριστό όπου επικρατεί κατά κράτος

16:53

Η Εθνική μας χωρίς να φορτσάρει και με συνεχείς αλλαγές, προηγείται με +4 (7-3) της Ιαπωνίας, υποδέεστερης ασφαλώς αντιπάλου σ' ένα παιχνίδι βαθμολογικά αδιάφορο, τετοιο όμως που η Ελλάδα θέλει να τεστάρει πράγματα ενόψει της μεγάλης αυριανής αναμέτρησης

16:50

0.14 ΓΚΟΛ στα ίσα από τη Χριστίνα Τσουκαλά και 3-7 σκορ με το οποίο ολοκληρώνεται και η 2η περίοδος

16:36

Πάμε για το 2ο 8λεπτο του αγώνα και τις ομάδες έτοιμες στο σπριντ το οποίο κερδίζει η Βασιλική Διαμαντοπούλου

16:29

1.37 τάιμ άουτ από τον Σάκη Κεχαγιά που έχει περάσει και τα υπόλοιπα κορίτσια της 13άδας στον αγώνα

16:26

3.53 ΓΚΟΛ η Ιαπωνια στον παραπανω με την Νακάνο και 1-3

16:26

16:24

5.24 ΓΚΟΛ 0-3 απο την Αλεξάνδρα Ασημάκη στον φουνταριστό. Πολύ δυνατό ξεκινημα η Εθνική μας

16:23

6.00 ΓΚΟΛ 0-2 πάλι από τη Μανωλιουδάκη στα ίσα

16:21

7.14 ΓΚΟΛ 0-1 η Μανωλιουδάκη στον πρωτο παραπάνω

16:20

Έναρξη 1ου 8λέπτου το σπριντ στην Ελλάδα (Αβραμίδου)

16:20

Στο νερό για την Ελλάδα αρχική 7άδα: Κούβδου, Τσουκαλά, Κότσια, Μανωλιουδάκη, Αβραμίδου, Ρουμπέση, Ασημάκη

16:17

Όλα έτοιμα μετά και τους Εθνικούς Ύμνους των, για την έναρξη του αγώνα

16:12

Διαιτητές του αγώνα ο Ολλανδός Σάπερς και η Γερμανίδα Μάους

16:09

Στα δικά μας πλέον, με τις δύο Εθνικές ομάδες να είναι έτοιμες να εισέλθουν για την παρουσίαση

16:07

Η Ισπανία κερδίζει τελικά με 10-6 τον Καναδά και τερματίζει 3η στον Α' Όμιλο, με 4ο τον Καναδά.

Τελική πλέον κατάταξη στον Όμιλο μας, ανεξάρτητα του αποτελέσματος της Εθνικής μας με την Ιαπωνία, 1. ΗΠΑ, 2. ΕΛΛΑΔΑ, 3. Ισπανία, 4. Καναδάς, 5. Ιαπωνία, 6. Νότια Αφρική

15:54

Στο άλλο παιχνιδι που είναι σε εξέλιξη, 5.54'' πριν το τέλος η Ισπανία ιδρώνει να προηγείται του Καναδά με 7-6

15:53

Νωρίτερα για τον Όμιλο μας οι ΗΠΑ ήταν σαρωτικές (25-1) με τη Νότια Αφρική που όταν σκόραρε στο 22-0, χειροκροτήθηκε από τους θεατές στο κολυμβητήριο...