ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ / ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ/ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ/ΟΑΚΑ

Αξιόλογες επιδόσεις στην 3η αγωνιστική

  11.02.2017 21:15       3362

Με υψηλό συναγωνισμό και πολύ καλές επιδόσεις από τους αθλητές της επαρχίας ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική των χειμερινών αγώνων κολύμβησης παμπαίδων (Α' και Β') και Παγκορασίδων (Α' και Β') της νότιας Ελλάδας που διεξάγονται στο ΟΑΚΑ.

 

Από τις επιδόσεις των αγωνιζομένων, ξεχώρισαν το 55.79 στα 100μ. Ελεύθερο του Εμμανουήλ Στάμου (Παμπαίδων Α), το 58.80 του Ίον Λαζαρένκο στο ίδιο αγώνισμα (Παμπαίδων Β), το 2:16.56 του Κωνσταντίνου Δανιήλ στα 200μ. Πεταλούδα (Παμπαίδων Α), το 2:19.67 της Γεωργίας Δαμασιώτη στο ίδιο αγώνισμα (Παγκορασίδων Α), καθώς και τρεις επιδόσεις στα 100μ. Ύπτιο. Πρόκειται για το 1:03.55 του Αλέξανδου Κάχρη (Παμπαίδων Α), το 1:05.35 του Γιώργου Φυκάτα (Παμπαίδων Β) και το 1:05.78 της Ιωάννας Γεωργοπούλου (Παγκορασίδων Α').

 

50μ. Πρόσθιο Παμπαίδων Α

  1. Γέωργιος Πέτρου – ΓΣ Περιστερίου – 33.00

  2. Αντώνης Γιαννάτσης – Ολυμπιάδα Πετρούπολης – 33.97

  3. Νικόλαος Τζαγκαράκης – Δελφίνια Ηρακλείου – 34.43

 

50μ. Πρόσθιο Παμπαίδων Β

  1. Δημήτρης Αλεξόπουλος – Νηρέας Χαλανδρίου – 33.86

  2. Βασίλης Κούτσουλας – Παναθηναϊκός 33.88

  3. Άγγελος Μυλωνάς – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 35.98

 

50μ. Πρόσθιο Παγκορασίδων Α

  1. Λυδία Χαλκίδου – Ολυμπιακός – 35.42

  2. Ζωή Σιγανού – ΑΣΚ Ντερή - 35.95

  3. Νικολέτα – Γεωργία Μεϊμάρι – ΓΣ Αιγάλεω 36.04

 

50μ. Πρόσθιο Παγκορασίδων Β

  1. Ευγενία Κορρέ – Ωκεανός – 36.59

  2. Χαρά Αγγελάκη – ΝΟ Ηλιούπολης – 36.86

  3. Ελένη Βλασίδη – Αργώ – 37.04

 

100μ. Ελεύθερο Παμπαίδων Α

  1. Κωνσταντίνος – Εμμανουήλ Στάμου – ΑΣΚ Ντερή – 55.79

  2. Κωνσταντίνος Αποστολάκος – Παναθηναϊκός – 57.49

  3. Παναγιώτης Μητσόπουλος – ΚΟΑ Τρίπολης – 59.00

 

100μ. Ελεύθερο Παμπαίδων Β

  1. Ίον Λαζαρένκο – Τρίτων Άνω Λιοσίων – 58.80

  2. Μάριος Ανθρωπέλος – Ιάσονας – 59.80

  3. Άγγελος Μυλωνάς – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 1:00.15

 

100μ. Ελεύθερο Παγκορασίδων Α

  1. Ανθή Λύρα – Παλαιό Φάληρο – 1:00.30

  2. Χρυσούλα Μητσάκου – ΑΣΚ Ντερή – 1:00.72

  3. Αθανασία Διαμαντή – ΝΕ Πατρών – 1:01.65

 

100μ. Ελεύθερο Παγκορασίδων Β

  1. Αθανασία Φουρτούνη – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 1:03.55

  2. Ευθυμία Λεμονίδου – Ιάσονας – 1:03.82

  3. Φανή – Κυριακή Περάκη – 1:04.13

 

200μ. Πεταλούδα Παμπαίδων Α

  1. Κωνσταντίνος Δανιήλ – Αρετή Λαμίας – 2:16.56

  2. Παναγιώτης Μίχας – ΝΑΟ Λαμίας – 2:16.82

  3. Ρόναλντ Σεργιάνι – Ιωνικός – 2:23.17

 

200μ. Πεταλούδα Παμπαίδων Β

  1. Ταξιάρχης Ιωακειμίδης – Ολυμπιάδα 73 – 2:36.55

  2. Κωνσταντίνος Φιλίκας – Αργοναύτες Ηρακλείου – 2:37.25

  3. Κωνσταντίνος Συνοδινός – Νηρέας Χαλανδρίου – 2:37.69

 

200μ. Πεταλούδα Παγκορασίδων Α

  1. Γεωργία Δαμασιώτη – Ωκεανός – 2:19.67

  2. Δάφνη Κουρουνιώτη – ΝΟ Βουλιαγμένης – 2:27.61

  3. Ανδριάνα Ηλιοπούλου – Τσιμαράτου – 2:34.85

 

200μ. Πεταλούδα Παγκορασίδων Β

  1. Ελένη Κοκκίνη – Ολυμπιάδα 73 – 2:37.70

  2. Ιωάννα Παππά – Αίολος Πετρούπολης – 2:41.14

  3. Σταυρούλα Παπουτσή – ΑΕ Χαϊδαρίου – 2:41.39

 

100μ. Ύπτιο Παμπαίδων Α

  1. Αλέξανδρος Κάχρης – ΝΟ Χανίων – 1:03.55

  2. Κωνσταντίνος Νικολαΐδης – Παναθηναϊκός – 1:05.56

  3. Ορέστης Βλάσσης – Αργής – 1:07.18

 

100μ. Ύπτιο Παμπαίδων Β

  1. Γεώργιος Φυκάτας – Ολυμπιακός – 1:05.35

  2. Ευάγγελος Καραχάλιος – Αναγέννηση Λαμίας – 1:07.88

  3. Αναστάσιος Ρούτουλας – ΣΚ Ροή – 1:09.91

 

100μ. Ύπτιο Παγκορασίδων Α

  1. Ιωάννα Γεωργοπούλου – ΑΣΚ Ντερή – 1:05.78

  2. Μαρία – Ελένη Καρυκά – ΑΟ Πεντέλης – 1:09.84

  3. Μαρία Γρίβα – Ωκεανός – 1:10.65

 

100μ. Ύπτιο Παγκορασίδων Β

  1. Πηνελόπη Τηγανέα – Αργής – 1:11.35

  2. Ευδοκία – Ευαγγελία Ζυματούρα – 1:12.37

  3. Βασιλική Μανάκου – ΑΣΚ Ντερή – 1:12.43

 

4χ200μ. Ελεύθερο Παμπαίδων Α

  1. ΑΝΟ Αργυρούπολης (Διονύσιος Μπάμπιτσουκ, Παναγιώτης Σαρελάκος, Δημήτρης Χουλιάρας, Στέφανος Βλάχος) 8:53.13

  2. Ωκεανός (Ηλίας Τσιφρικάς, Νικόλαος Μιχαηλίδης, Φώτης Αποστολίδης, Σπυρίδων Δρούγκας) 8:54.78

  3. Εθνικός (Σπυρίδων Καλτσής, Κωνσταντίνος Μουσάκος, Φώτης Μπερτσουκλής, Κωνσταντίνος Στεφανίδης) 8:57.86

 

4χ200μ. Ελεύθερο Παμπαίδων Β

  1. Ολυμπιακός (Εμμανουήλ Πιτσάκης – Μαχαίρας, Παναγιώτης Καψοκόλης, Σπυρίδων – Κωνσταντίνος Κότσιαρης, Γεώργιος Φυκάτας) 9:20.11

  2. Νηρέας Χαλανδρίου (Εμμανουήλ Αλεξόπουλος, Δημήτρης Αλεξόπουλος, Διονύσιος Χαριάτης, Αχιλλέας Καλκάνης) 9:23.74

  3. Ωκεανός (Γρηγόρης Παπαζαχαρίας, Χρήστος Σκεφαλές, Παναγιώτης Τσολακίδης, Ερμής Κατσινόπουλος) 9:31.25

 

4χ200μ. Ελεύθερο Παγκορασίδων Α

  1. ΑΣΚ Ντερή (Χρυσούλα Μητσάκου, Δανάη Καπρίνη, Αναστασία Εφραίμογλου, Ιωάννα Γεωργοπούλου) 9:06.28

  2. Ωκεανός (Χριστίνα – Ειρήνη Ντιπιάτσα, Βασιλική Λιάτη, Ελένη Χαβεντίδου, Γεωργία Δαμασιώτη) 9:15.56

  3. ΑΝΟ Αργυρούπολης (Βασιλική Κολοκούρη, Άννα – Μαρία Δρούλια, Ανδριάνα Ηλιοπούλου – Τσιμαράτου, Ελένη Μπούζα) 9:31.83

 

4χ200μ. Ελεύθερο Παγκορασίδων Β

  1. Ωκεανός (Δανάη Παπαδοπούλου, Εύα Μικουλέσκου, Αθηνά Σαρρά, Ευγενία Κορρέ) 9:36.86

  2. ΑΕ Χαϊδαρίου (Κωνσταντίνα Παπακώστα, Ιωάννα Καββαδία, Σταυρούλα Παπουτσή, Ευδοκία – Ευαγγελία Ζυματούρα) 9:41.29

  3. ΑΣΚ Ντερή (Λήδα Μαυροφόρου – Κουρή, Ειρήνη Λιβιεράτου, Ευφημία – Βενετία Παπανδρέα, Βασιλική Μανάκου) 9:45.21

 

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός κ. Νίκος Κραουνάκης τόνισε: «Είναι πολύ ευχάριστο το ότι πάρα πολλά παιδιά από την επαρχία έχουν πετύχει αξιόλογες επιδόσεις. Αυτό δείχνει ότι οι άνθρωποι στις πόλεις της περιφέρειας δουλεύουν σε πολύ καλό επίπεδο, εξίσου καλά με την Αθήνα, και δείχνουν ότι μπορούμε να βασιζόμαστε και εκεί».

 

Μπορείτε να βρείτε τα πλήρη και αναλυτικά αποτελέσματα ΕΔΩ

 

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: ΝβΧ