AGENDA 2024

Ιανουάριος 2024
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

LEN | MEN EUROPEAN WP CHAMPIONSHIPS *ΑΓΩΝΕΣ

ZAGREB, CROATIA
4 - 16
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

LEN | WOMEN EUROPEAN WP CHAMPIONSHIPS *AΓΩΝΕΣ

EINDHOVEN, NETHERLANDS
5 - 13
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΕΛΛΑΔΑ -ΓΑΛΛΙΑ | WP WOMEN QUARTER FINAL EUROPEAN CHAMPIONSHIP

EINDHOVEN
9 - 9
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΕΛΛΑΔΑ - ΟΛΛΑΝΔΙΑ | WP MEN EUROPEAN CHAMPIONSHIP

ZAGREB
11 - 11
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΕΛΛΑΔΑ - ΙΣΠΑΝΙΑ | WP WOMEN EUROPEAN CHAMPIONSHIP SEMI FINAL

EINDHOVEN
11 - 11
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΡΟ-ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Κ11) - Α' ΦΑΣΗ * 8 ΟΜΙΛΟΙ/ 47 ΑΓΩΝΕΣ

ΑΘΗΝΑ, ΘΕΣ/ΚΗ, ΚΡΗΤΗ, ΒΟΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟ, ΧΙΟΣ
12 - 14
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ (ΔΙΕΘΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ)

ΚΑΒΑΛΑ
12 - 14
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΕΛΛΑΔΑ - ΚΡΟΑΤΙΑ | WP MEN QUARTER FINAL EUROPEAN CHAMPIONSHIP

ZAGREB
12 - 12
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ/ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α' + 1,2,6,7, ΑΣΤΕΡΙ

ΠΑΤΡΑ
13 - 14
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

A2 ΑΝΔΡΩΝ 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ *ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ
13 - 14
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΕΛΛΑΔΑ - ΙΤΑΛΙΑ | WP WOMEN *BRONZE MEDAL MATCH* EUROPEAN CHAMPIONSHIP

EINDHOVEN
13 - 13
ΤΕΧΝΙΚΗ

2η ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΡΙΩΝ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
14 - 14
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΕΛΛΑΔΑ - ΣΕΡΒΙΑ | WP MEN EUROPEAN CHAMPIONSHIP

ZAGREB
14 - 14
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΕΛΛΑΔΑ - ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ | WP MEN EUROPEAN CHAMPIONSHIP

ZAGREB
16 - 16
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

INTERNATIONAL MEETING ROSTOCK (ΠΡΟΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ)

ROSTOCK, GERMANY
17 - 21
ΤΕΧΝΙΚΗ

2η ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΡΙΩΝ

ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ
18 - 18
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ (Κ15) Α' ΦΑΣΗ *12 ΟΜΙΛΟΙ / 109 ΑΓΩΝΕΣ

ΑΘΗΝΑ, ΘΕΣ/ΚΗ, ΠΑΤΡΑ ΚΡΗΤΗ,ΧΑΛΚΙΔΑ, ΛΑΡΙΣΑ, ΙΩΑΝΝΙΝΑ
19 - 21
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Κ15) Α' ΦΑΣΗ *5 ΟΜΙΛΟΙ/ 34 ΑΓΩΝΕΣ

ΑΘΗΝΑ, ΘΕΣ/ΚΗ ΧΙΟΣ, ΧΑΝΙΑ
19 - 21
ΤΕΧΝΙΚΗ

2η ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΡΙΩΝ

ΧΙΟΣ
19 - 19
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ/ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β' + 5,6,7, ΑΣΤΕΡΙ

ΣΧΟΛΗ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ, ΑΘΗΝΑ
20 - 21
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΑΝΔΡΩΝ, 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ *ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ
20 - 21
ΤΕΧΝΙΚΗ

2η ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΡΙΩΝ

ΧΑΝΙΑ
20 - 20
ΑΝΟΙΧΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

2ος ΑΓΩΝΑΣ (σε κολυμβητήριο)

27 - 28
ΤΕΧΝΙΚΗ

2η ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΡΙΩΝ

ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
27 - 27
Φεβρουάριος 2024
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

WORLD AQUATICS ΜΕΝ WP WORLD CHAMPIONSHIPS

DOHA, QATAR
2 - 18
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

WORLD AQUATICS WOMEN WP WORLD CHAMPIONSHIPS

DOHA, QATAR
2 - 18
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

ASW WORLD CHAMPIONSHIPS

DOHA, QATAR
2 - 18
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

WORLD CHAMPIONSHIPS

DOHA, QATAR
2 - 11
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΑΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ Κ17 Α ΦΑΣΗ

2 - 4
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ Κ17 Α ΦΑΣΗ

2 - 4
ΑΝΟΙΧΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

OWS WORLD CHAMPIONSHIPS

DOHA, QATAR
3 - 8
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΑΓΩΝΑΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 8-9 ΕΤΩΝ

3 - 4
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

2ος ΑΓΩΝΑΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 10-11-12 ΕΤΩΝ

3 - 4
ΤΕΧΝΙΚΗ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ)

8 - 11
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ν. ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ/ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ. Α' - Β'

ΑΘΗΝΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
9 - 11
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

WORLD AQUATICS SW WORLD CHAMPIONSHIPS

DOHA, QATAR
11 - 18
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α ΦΑΣΗ

11 - 31
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ν. ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΑΙΔΩΝ/ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ & ΕΦΗΒΩΝ/ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΑΘΗΝΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
16 - 18
ΑΝΟΙΧΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ MASTERS

OWS MASTERS WORLD CHAMPIONSHIPS

DOHA, QATAR
23 - 3
ΤΕΧΝΙΚΗ

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ (ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ)

AIX EN PROVENCE, FRANCE
23 - 25
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ MASTERS

MASTERS WORLD CHAMPIONSHIPS

DOHA, QATAR
23 - 3
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΦΑΡΟΣ - ΕΛΕΝΑ ΣΑΙΡΗ (ΔΙΕΘΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ)

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
23 - 25
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

ΗΜΕΡΙΔΑ ΑΝΔΡΩΝ/ΓΥΝΑΙΚΩΝ & ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ Α, Β, Γ, Δ, Ε

ΟΑΚΑ, ΑΘΗΝΑ
23 - 25
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΑΓΟΡΙΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ Κ19 Β ΦΑΣΗ

23 - 25
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Κ19 Β ΦΑΣΗ

23 - 25
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ MASTERS

ΗΜΕΡΙΔΑ MASTERS

ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ, ΠΕΙΡΑΙΑΣ
24 - 25
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ MASTERS

ΗΜΕΡΙΔΑ MASTERS

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ, ΘΕΣ/ΚΗ
24 - 25
Μάρτιος 2024
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΑΓΟΡΙΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ Κ13 Α ΦΑΣΗ

1 - 3
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ13 Α ΦΑΣΗ

1 - 3
ΑΝΟΙΧΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

3ος ΑΓΩΝΑΣ (σε κολυμβητήριο)

9 - 10
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ SENIOR-JUNIOR + 3,4,6,7 ΑΣΤΕΡΙ

ΑΘΗΝΑ
9 - 10
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΕΑΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΜΙΝΙ 8-9 ΕΤΩΝ

9 - 10
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΕΑΡΙΝΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 10-11-12 ΕΤΩΝ

9 - 10
ΤΕΧΝΙΚΗ

3η ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΡΙΩΝ

ΑΘΗΝΑ | ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
10 - 10
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΑΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ Κ17 Β ΦΑΣΗ

15 - 17
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ Κ17 Β ΦΑΣΗ

15 - 17
ΑΝΟΙΧΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

OPEN WATER CUP LEG 2

TBA
16 - 16
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ & ΗΛΙΚΙΩΝ Α-Β-Γ-Δ & ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Ε

ΟΑΚΑ, ΑΘΗΝΑ
21 - 24
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΑΓΟΡΙΑ ΠΡΟ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ Κ11 Β ΦΑΣΗ

22 - 24
ΤΕΧΝΙΚΗ

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ (ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ)

LIGNANO, ITALY
22 - 24
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΙΒΑΝΟΦΕΙΑ (ΔΙΕΘΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ)

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
22 - 24
ΑΝΟΙΧΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

OWS WORLD CUP

SOMABAY, EGYPT
23 - 24
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΑΓΟΡΙΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ Κ19 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

29 - 31
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Κ19 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

29 - 31
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ MASTERS

ΕΑΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ MASTERS

ΒΟΛΟΣ
30 - 31
Απρίλιος 2024
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

LEN MULTINATIONS JUNIOR / YOUTH

5 - 6
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΑΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ Κ15 Β ΦΑΣΗ

5 - 7
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ15 Β ΦΑΣΗ

5 - 7
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

MULTINATION JUNIOR K16-K17-K18

GRAZ, AUSTRIA
6 - 7
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

MULTINATION YOUTH K13-K14-K15

SKOPJE, NORTH MACEDONIA
6 - 7
ΤΕΧΝΙΚΗ

4η ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΡΙΩΝ

ΑΘΗΝΑ | ΛΑΡΙΣΑ
7 - 7
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΑΣΤΕΡΙΩΝ

ΑΘΗΝΑ
13 - 14
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

NIOBEIA (ΔΙΕΘΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ)

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
19 - 21
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΟΙΞΗΣ

ΒΟΛΟΣ
19 - 21
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΑΓΟΡΙΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ Κ13 Β ΦΑΣΗ

19 - 21
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ13 Β ΦΑΣΗ

19 - 21
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΑΣΤΕΡΙΩΝ

ΙΩΑΝΝΙΝΑ, ΚΡΗΤΗ (ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ)
21
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

INTERNATIONAL MEETING DRESDEN (JUNIORS)

DRESDEN, GERMANY
25 - 28
ΤΕΧΝΙΚΗ

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΔΑΣ

MANIZALES, COLOMBIA
26 - 27
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ACROPOLIS SWIM OPEN (ΔΙΕΘΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ)

ΑΘΗΝΑ, Ο.Α.Κ.Α.
26 - 28
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ PLAY OFF

26 - 28
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΑΓΟΡΙΑ ΠΡΟ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ Κ11 Γ ΦΑΣΗ

26 - 28
Μάιος 2024
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

AS WORLD CUP

PARIS, FRANCE
3 - 5
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ - FINAL8

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ
9 - 11
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΑΓΟΡΙΑ ΠΡΟ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ Κ11 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

9 - 11
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ - FINAL4

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ
9 - 11
ΤΕΧΝΙΚΗ

ΕΘΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ (ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ)

ΑΘΗΝΑ
10 - 12
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟΙ (ΔΙΕΘΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ)

ΚΡΗΤΗ, ΧΑΝΙΑ
10 - 12
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ACROPOLIS JUNIOR 10-11-12 ΕΤΩΝ (ΔΙΕΘΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ)

ΑΘΗΝΑ, Ο.Α.Κ.Α.
11 - 12
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

12 - 14
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΑΓΟΡΙΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ Κ13 Γ ΦΑΣΗ

17 - 19
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΕΘΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ OPEN

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
17 - 19
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΑΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ Κ17 Γ ΦΑΣΗ

17 - 19
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ13 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

17 - 19
ΑΝΟΙΧΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

OPEN WATER CUP LEG 2

PIOMBINO, ITALY
18 - 18
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

LEN EUROPEAN AS YOUTH CHAMPIONSHIPS

ATHENS, GREECE
23 - 26
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΑΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ Κ15 Γ ΦΑΣΗ

24 - 26
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Β' ΑΝΔΡΩΝ Α ΦΑΣΗ

24 - 26
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ15 Γ ΦΑΣΗ

24 - 26
ΑΝΟΙΧΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

25 - 26
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ -ΓΥΝΑΙΚΩΝ & ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ Α-Β-Γ-Δ & ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Ε

ΟΑΚΑ, ΑΘΗΝΑ
31 - 2
Ιούνιος 2024
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΙ (ΔΙΕΘΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ)

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
1 - 2
ΤΕΧΝΙΚΗ

5η ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΡΙΩΝ

ΑΘΗΝΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
2 - 2
ΑΝΟΙΧΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

EUROPEAN AQUATICS CHAMPIONSHIPS

BELGRADE, SERBIA
10 - 13
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

LEN EUROPEAN AQUATICS CHAMPIONSHIPS

BELGRADE, SERBIA
10 - 14
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ MASTERS

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ MASTERS

ΟΑΚΑ, ΑΘΗΝΑ
14 - 16
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

MEDITERRANEAN SWIMMING CUP - BOYS: K15/16, GIRLS: K14/15

LIMASSOL, CYPRUS
14 - 16
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΘΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΜΙΝΙ 8-9 ΕΤΩΝ

ΑΘΗΝΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
15 - 16
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΘΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 10-11-12 ΕΤΩΝ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
15 - 16
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΤΣΕΤΣΟ ΓΚΟΛΟΜΕΕΒ (ΔΙΕΘΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ)

ΚΡΗΤΗ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)
15 - 16
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

LEN EUROPEAN AQUATICS CHAMPIONSHIPS

BELGRADE, SERBIA
17 - 23
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

WORLD AQUATICS MEN (K16) WORLD CHAMPIONSHIPS

MALTA
18 - 24
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Β' ΑΝΔΡΩΝ Β ΦΑΣΗ

21 - 23
ΤΕΧΝΙΚΗ

ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ

KLAIPEDA, LITHUANIA
25 - 1
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

EUROPEAN JUNIOR AS CHAMPIONSHIPS

MALTA
28 - 2
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

WORLD AQUATICS WOMEN (K16) WORLD CHAMPIONSHIPS

MANISA, TURKEY
28 - 4
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

AS WORLD CUP SUPER FINAL

BUDAPEST, HUNGARY
28 - 30
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΘΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΜΙΝΙ 8-9 ΕΤΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ
29 - 30
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΘΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 10-11-12 ΕΤΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ
29 - 30
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Α΄ΦΑΣΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

29 - 30
Ιούλιος 2024
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

EUROPEAN JUNIOR SW CHAMPIONSHIPS

VILNIUS, LITHUANIA
2 - 7
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

WORLD AQUATICS MEN (K18) WORLD CHAMPIONSHIPS

BUENOS AIRES, ARGENTINA
2 - 8
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ / ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α'

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ (ΣΣΕ)
3 - 5
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΘΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 10-11-12 ΕΤΩΝ

ΑΘΗΝΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΚΡΗΤΗ
5 - 7
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΑΓΟΡΙΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ Κ13 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΦΑΣΗ

5 - 7
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Γ' ΑΝΔΡΩΝ Α ΦΑΣΗ

5 - 7
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Β' ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α ΦΑΣΗ

5 - 7
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΘΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΜΙΝΙ 8-9 ΕΤΩΝ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΚΡΗΤΗ
6 - 7
ΤΕΧΝΙΚΗ

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ

BELGRADE, SERBIA
7 - 14
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ / ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄

ΙΩΑΝΝΙΝΑ
8 - 10
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΗΜΑΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ/ ΝΕΑΝΙΔΩΝ, ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ/ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΙΩΑΝΝΙΝΑ
11 - 14
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΑΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ Κ17 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

11 - 14
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ Κ17 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

11 - 14
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Β' ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

12 - 14
ΑΝΟΙΧΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

EUROPEAN JUNIOR OWS CHAMPIONSHIPS

VIENNA, AUSTRIA
12 - 14
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ OPEN

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ (ΣΣΕ)
16 - 18
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ MASTERS

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ (ΣΣΕ)
18
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΑΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ Κ15 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ 1-12 / ΑΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ Κ15 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ 13-24

18 - 21
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΗΜΑΤΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ/ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α'-Β', ΠΑΙΔΩΝ/ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΑΘΗΝΑ
19 - 22
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ15 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

19 - 21
ΤΕΧΝΙΚΗ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
25 - 28
ΤΕΧΝΙΚΗ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
25 - 26
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

OLYMPIC GAMES PARIS 2024

PARIS, FRANCE
26 - 11
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ/ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΚΡΗΤΗ
26 - 28
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Γ' ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

26 - 28
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Β' ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

26 - 28
ΤΕΧΝΙΚΗ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ OPEN WATER (ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ)

ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
29 - 31
Αύγουστος 2024
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

LEN WOMEN (U19) EUROPEAN WP CHAMPIONSHIPS

ZAGREB, CROATIA
24 - 31
Σεπτέμβριος 2024
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

LEN MEN (U19) EUROPEAN WP CHAMPIONSHIPS

BURGAS, BULGARIA
1 - 7
ΑΝΟΙΧΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

WORLD AQUATICS JUNIORS OWS WORLD CHAMPIONSHIPS

ALGERO, ITALY
6 - 8
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΠΑΜΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΘΑΛΑΣΣΑΣ

7 - 8
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

WORLD AQUATICS WOMEN (K18) WORLD CHAMPIONSHIPS

CHINA
15 - 22
ΤΕΧΝΙΚΗ

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ OPEN WATER

MARSEILLE, FRANCE
23 - 28
ΑΝΟΙΧΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

LEN EUROPEAN JUNIOR OWS CHAMPIONSHIPS

TBA
26 - 28
ΑΝΟΙΧΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ MASTERS

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ OWS MASTERS

ΠΑΡΟΣ
28 - 29
Ιανουάριος 2024
Φεβρουάριος 2024
Μάρτιος 2024
Απρίλιος 2024
Μάιος 2024
Ιούνιος 2024
Ιούλιος 2024
Αύγουστος 2024
Σεπτέμβριος 2024