ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Δύσκολο πέρασμα από τη Νέα Σμύρνη για τον Υδραϊκό, 8-6 τον Πανιώνιο

24.03.2017 22:56       923

Πολύ δύσκολο πέρασμα από τη Νέα Σμύρνη έκανε ο Υδραϊκός στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Α1 υδατοσφαίρισης Ανδρών. Η ομάδα του Δημήτρη Κραβαρίτη επικράτησε με 8-6 του Πανιωνίου και βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας με 32 βαθμούς, όσους έχει και το Παλαιό Φάληρο που βρίσκεται στην 6η, αλλά υπερισχύει στην ισοβαθμία.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ δυνατά για τη νησιώτικη ομάδα που προηγήθηκε με 0-3 στα πρώτα λεπτά, όμως οι Νεοσμυρνιώτες αντέδρασαν και έφτασαν στην ισοφάριση πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Ένα γκολ του Δημήτρη Μιτελούδη έδωσε προβάδισμα 4-3 στο ημίχρονο για τον Υδραϊκό. Στη συνέχεια η ομάδα του Δημήτρη Κραβαρίτη διεύρυνε τη διαφορά στα τρία γκολ (3-6) και ο Πανιώνιος αν και μείωνε συνεχώς στα δύο δεν μπορούσε να πλησιάσει και να απειλήσει το αντίπαλό του, με το 6-8 να σφραγίζει τις προσπάθειες των παικτών των δύο ομάδων.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ 6-8

Οκτάλεπτα: 1-3, 2-1, 0-1, 3-3