ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ / ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΟΙΞΗΣ (Β', Γ', Δ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ) ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΠΕΝ, Α', Ε' ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ/ΟΑΚΑ

Υψηλός συναγωνισμός στην πρώτη ημέρα

  18.03.2017 20:54       1311

Με υψηλό συναγωνισμό ξεκίνησε στο καταδυτήριο του ΟΑΚΑ το κύπελλο Άνοιξης για τις κατηγορίες Β' Γ' και Δ', καθώς και η ημερίδα των κατηγοριών ΟΠΕΝ, Α' και Ε' (Προαγωνιστική).

Μετά την πρώτη ημέρα των αγώνων, στο κύπελλο Άνοιξης, ο ΝΟΒΑ και η Αργώ προηγούνται με τρεις νίκες, ενώ ο Παναθηναϊκός έχει δύο. Η ομάδα που θα κατακτήσει τις περισσότερες πρώτες θέσεις θα κατακτήσει και το κύπελλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης ημέρας

Κύπελλο Άνοιξης

1μ. Τραμπολίνο Δ' Κατηγορίας - Αγόρια

  1. Γρηγόρης Μήτρου - ΝΟΒΑ - 162.00
  2. Βασίλης Κωνσταντινίδης - ΑΝΟ Αργυρούπολης - 133.30
  3. Παναγιώτης Καπνόπουλος - ΑΝΟ Αργυρούπολης - 124.00

1μ. Τραμπολίνο Δ' Κατηγορίας - Κορίτσια

  1. Μαργαρίτα Γαιννοπούλου - Αργώ - 140.05
  2. Σταυρούλα Χαλέμου - ΝΟΒΑ - 127.55
  3. Ιωάννα Τσοκανάκη - ΝΟΒΑ - 123.05

3μ. Τραμπολίνο Β' Κατηγορίας - Αγόρια

  1. Αθανάσιος Τσιρίκος - Παναθηναϊκός - 376.96
  2. Ιάσων Μωραΐτης - Αργώ - 305.95
  3. Νικόλαος Νικολόπουλος - ΝΟΒΑ - 289.75

3μ. Τραμπολίνο Β' Κατηγορίας - Κορίτσια

  1. Μαριάννα Αθανασάκη - Αργώ - 242.45
  2. Ευαγγελία Λαγαρά - ΝΟΒΑ - 223.90
  3. Νεκταρία Σαπλαμίδου - Αθλ. Ακαδημία Αστέρια - 199.50

3μ. Τραμπολίνο Γ' Κατηγορίας - Αγόρια

  1. Γρηγόρης Μήτρου - ΝΟΒΑ - 252.40
  2. Δημήτριος Γλυνός - Αργώ - 215.40
  3. Βασίλης Κωνσταντινίδης - ΑΝΟ Αργυρούπολης - 195.20

3μ. Τραμπολίνο Γ' Κατηγορίας - Κορίτσια

  1. Σταυρούλα Χαλέμου - ΝΟΒΑ - 190.00
  2. Εμμανουέλα Μπλούνα - Ζέρβα - Παναθηναϊκός - 170.45
  3. Αγγελική Γεωργοπούλου - Αργώ - 157.45

1μ. Τραμπολίνο Β' Κατηγορίας - Κορίτσια

  1. Μαριάννα Αθανασάκη - Αργώ - 223.70
  2. Ευαγγελία Λαγαρά - ΝΟΒΑ - 220.70
  3. Εμμανουέλα Μπούνα - Ζέρβα - Παναθηναϊκός - 181.00

1μ. Τραμπολίνο Β' Κατηγορίας - Αγόρια

  1. Αθανάσιος Τσιρίκος - Παναθηναϊκός - 369.45
  2. Νικόλαος Νικολόπουλος - ΝΟΒΑ - 275.20
  3. Χρήστος Μορφίδης - Αθλ. Ακ. Αστέρια - 274.20

 

Ημερίδα ΟΠΕΝ, Α', Ε' Κατηγοριών

1μ. Τραμπολίνο Κατηγορίας Ε' (Προαγωνιστικής)

  1. Αλεξάνδρα Ζούκα  - Μπαντούρη - Παναθηναϊκός - 87.55
  2. Ιωάννα Καρακώστα - Ακαδημία Φυρίγου - 72.55
  3. Ευαγγελία Οκονόσα - Αργώ - 69.05

1μ. Τραμπολίνο Κατηγορίας Ε' (Προαγωνιστικής)

  1. Παναγιώτης Καπνόπουλος - ΑΝΟ Αργυρούπολης - 89.65
  2. Χρήστος Τετραδής - Αργώ - 69.25
  3. Θωμάς Μπόζιας - Αθλ. Ακαδημία Αστέρια - 66.70

3μ. Τραμπολίνο Κατηγορίας Ε' (Προαγωνιστικής)

  1. Θωμάς Μπόζιας - Αθλ. Ακαδημία Αστέρια - 91.85
  2. Παναγιώτης Καπνόπουλος - ΑΝΟ Αργυρούπολης - 87.95
  3. Χρήστος Τετραδής - Αργώ - 46.85

 

Οι αγώνες συνεχίζονται και ολοκληρώνονται αύριο (19/3) με δύο αγωνιστικές, στις 09:30 το πρωί και στις 17:00 το απόγευμα.

 

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: ΝβΧ