ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ/ ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ

Ισοφάρισε τις νίκες ο Τρίτων Αμαρουσίου, 8-6 τον Ηλυσιακό

22.04.2017 18:19       655

Σε τρίτο αγώνα θα κριθεί η παραμονή στην Α1 κατηγορία γυναικών, αφού ο Τρίτων Αμαρουσίου έκανε το 1-1 στην έδρα του κόντρα στον Ηλυσιακό, επικρατώντας με 8-6 και έτσι οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν  και πάλι την προσεχή Δευτέρα (24/4).

Όπως και η πρώτη αναμέτρηση έτσι και αυτή, ήταν βγαλμένη από «Χιτσκοκικό» σενάριο. Η ομάδα του Κώστα Βαμβακάρη πήρε προβάδισμα 2-0 λίγα λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου, όμως ο Ηλυσιακός με ένα σερί 3-0 κατάφερε να πάει στην ανάπαυλα με το σκορ υπέρ του (2-3).

Οι δύο ομάδες πήγαιναν «χέρι-χέρι», με  καμία από τις δύο να μην μπορεί να πάρει προβάδισμα πάνω από  ένα τέρμα, όμως στο τέλος της τελευταίας περιόδου και ενώ το σκορ ήταν ισόπαλο 6-6, ο Τρίτωνας κατάφερε με δύο γκολ να ισοφαρίσει τις νίκες και οδηγήσει την υπόθεση της παραμονής σε τρίτο παιχνίδι.

Τρίτων Αμαρουσίου- Ηλυσιακός 8-6

Τα οκτάλεπτα: 1-0, 1-3, 3-3, 3-0