ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ/ Β ΦΑΣΗ

Με πλεονέκτημα στην Γ' φάση ο Ολυμπιακός 12-10, τον ΝΟ Βουλιαγμένης

04.02.2017 18:33       920

Σε ένα παιχνίδι γεμάτο ένταση, ο Ολυμπιακός επικράτησε του ΝΟ Βουλιαγμένης στο κολυμβητήριο του Λαιμού με 12-10 και πήρε σημαντικό πλεονέκτημα για την γ’ φάση του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών.

Η ομάδα της Αλεξίας Καμμένου μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και πήρε προβάδισμα από νωρίς, με το πρώτο οκτάλεπτο να τελειώνει υπέρ της Βουλιαγμένης με 5-4.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να ισοφαρίσει στην αρχή της δεύτερης περιόδου και μάλιστα να προηγηθεί στο τέλος του ημιχρόνου (6-7).

Το παιχνίδι είχε πολλές εντάσεις και μάλιστα ο προπονητής του Ολυμπιακού Χάρης Παυλίδης, αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα για έντονες διαμαρτυρίες.

Ο Ολυμπιακός ήταν διαρκώς μπροστά στο σκορ, με την Βουλιαγμένη να ισοφαρίζει με την Τσουκαλά 4 λεπτά πριν το τέλος, όμως με δύο τέρματα της  Έμολο και της  Ελευθερίας Πλευρίτου, οι «ερυθρόλευκες» κατάφεραν να πάρουν  την νίκη.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  10-12

Τα οκτάλεπτα: 5-4, 1-3, 1-1, 3-4