ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ/ Β' ΦΑΣΗ

Με πλεονέκτημα στον όμιλο υποβιβασμού της Γ' Φάσης ο ΝΟ Ρεθύμνου, 11-9 τη ΝΕ Πατρών

12.02.2017 14:40       1103

Τη νίκη που του δίνει το πλεονέκτημα στον όμιλο υποβιβασμού της Γ' Φάσης της Α1 Υδατοσφαίρισης Γυναικών πέτυχε ο ΝΟ Ρεθύμνου απέναντι στη ΝΕ Πατρών με 11-9 στο κολυμβητήριο «Α. Πεπανός» της αχαϊκής πρωτεύουσας. Έτσι η ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη τερμάτισε στην τρίτη θέση του ομίλου της Β' Φάσης με 7 βαθμούς, αφήνοντας στην τέταρτη θέση της ΝΕ Πατρών με 6.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να δίνουν έμφαση στις άμυνες τους και οι Κρητικές προηγήθηκαν με 1-0 στη λήξη του πρώτου οκταλέπτου. Στη δεύτερη περίοδο είχαμε ένα καταιγισμό τερμάτων για τις δύο ομάδες και το ημίχρονο έληξε με σκορ 6-5 υπέρ της ομάδας του Ρεθύμνου που δεν έχασε το προβάδισμα σε κανένα σημείο του αγώνα.

Στη συνέχεια η διαφορά έφτασε στα τρία γκολ (10-7 στη λήξη της τρίτης περιόδου), όμως δύο συνεχόμενα γκολ για την πατρινή ομάδα «έβαλαν φωτιά» στο παιχνίδι. Τελικά ο ΝΟΡ σημείωσε ακόμη ένα γκολ με το οποίο διαμορφώθηκε το αποτέλεσμα του αγώνα (11-9).

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ - ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 9-11

Τα οκτάλεπτα: 0-1, 5-5, 2-4, 2-1