ΤΕΧΝΙΚΗ

01/06/2011 - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ (Νο 3.353) - ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟ 12ο FINAL FOUR ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ *ΣΤΗ ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ Ο ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ *ΗΜΕΡΙΔΕΣ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ *ΗΜΕΡΙΔΑ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

  12.08.2011 14:18       816

Το Γραφείο Τύπου της ΚΟΕ σας παρουσιάζει, με αφορμή την διεξαγωγή του 12ου Final Four του Κυπέλλου Ελλάδας υδατοσφαίρισης Ανδρών στην Κάλυμνο (3-4 Ιουνίου), το σχετικό αφιέρωμα στην διοργάνωση.

ΟΙ 32 ΤΕΛΙΚΟΙ

Α' ΠΕΡΙΟΔΟΣ (1953-1958)

1953 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 5-4 (3-3)*

1954 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 12-0

1955 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 1-0**

1956 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7-2

1957 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 6-4 (4-4)*

1958 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 5-2

_____________________________________________________

Β' ΠΕΡΙΟΔΟΣ (1984-ΣΗΜΕΡΑ)

1984 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 8-5

1985 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 8-7

1986 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 5-4

1987 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 10-7

1988 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 8-6

1989 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 10-8 (7-7)*

1990 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 8-5 (5-5)*

1991 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΓΛΥΦΑΔΑΣ 10-7

1992 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 9-7

1993 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 8-4

1994 ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ Η ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ

1995 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 13-12

1996 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 11-8

1997 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 9-8

1998 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 10-8

1999 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 8-7

2000 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 12-11 (11-11)*

2001 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 9-7

2002 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 10-9 (8-8)*

2003 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 14-5

2004 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 6-5

2005 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 12-8

2006 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 16-5

2007 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ 11-5

2008 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 10-4

2009 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 9-6

2010 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 7-6 (5-5)*

* Παράταση **Αποχώρησε ο Άρης

ΤΟ ... ΤΑΜΕΙΟ

ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΚΥΠΕΛΛΑ ΤΕΛΙΚΟΙ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 13 19

ΕΘΝΙΚΌΣ 12 13

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 3 7

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 2 10

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 1 7

ΝΟ ΧΙΟΥ 1 1

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 0 4

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 0 2

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 0 1

Ο ΔΡΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΜΝΟ

*Α' Προκριματική φάση (8/12/10)

ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ 5-0 χωρίς αγώνα

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ 10-9

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 7-6

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ 10-7

ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ – ΝΟ ΧΙΟΥ 3-19

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 3-10

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 10-13 παρ. (10-10)

ΟΦΗ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 5-0 χωρίς αγώνα

*Β' Προκριματική φάση (9/2/11)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 16-6

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ 12-2

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 11-7

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 7-9

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 11-9 πέναλτι (7-7 παράταση, 6-6 κανονική διάρκεια)

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΠΑΟΚ 5-11

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ 5-0 χωρίς αγώνα

ΝΟ ΧΙΟΥ – ΟΦΗ 5-0 χωρίς αγώνα

*Προημιτελική φάση (16/3/11)

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 11-12

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-21

ΝΟ ΧΙΟΥ – ΠΑΟΚ 14-9

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 5-0 χωρίς αγώνα

*Φάιναλ Φορ (3 και 4 Ιουνίου, Κάλυμνος)

Ημιτελικοί, 3/6

16.15 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

17.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

32ος Τελικός, 4/6

16.15 Οι Νικητές των Ημιτελικών

OI ΣΚΟΡΕΡ

9 Σάντα ΝΟ ΧΙΟΥ

9 Γκακ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

7 Χατζηκυριακάκης ΝΟ ΧΙΟΥ

7 Κωνσταντόπουλος Ελ. ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

6 Κότεριλ ΝΟ ΧΙΟΥ

6 Μπεριστιάνος ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

6 Φωτίου ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

OI ΦΙΝΑΛΙΣΤ ΤΟΥ FINAL FOUR

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Τρόπαια: 13 (1992, 1993, 1997, 1998, 2001, 2002, 2003, 2004, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010)

Τελικοί: 19

Final Four: 11 (1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Τρόπαια: 0

Τελικοί: 4 (2006, 2008, 2009, 2010)

Final Four: 5 (2006, 2007, 2008, 2009, 2010)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Τρόπαια: 0

Τελικοί: 0

Final Four: 3 (2002, 2009, 2010)

ΝΟ ΧΙΟΥ

Τρόπαια: 1 (1990)

Τελικοί: 1 (1990)

Final Four: 3 (2000, 2003, 2006)

ΟΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ

11 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

8 ΕΘΝΙΚΟΣ

5 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

5 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

3 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

3 ΝΟ ΧΙΟΥ

3 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

2 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

2 ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ

1 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

1 ΠΑΟΚ

ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΣΚΟΡΕΡ ΤΩΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΩΝ

1999 7 Αφρουδάκης Γιώργος ΝΟ Βουλιαγμένης

2000 8 Χατζηθεοδώρου Θόδωρος Ολυμπιακός

8 Σάντα Πέτρε ΝΟ Βουλιαγμένης

2001 5 Χατζηθεοδώρου Θόδωρος Ολυμπιακός

5 Σαλπαδήμας Γεράσιμος ΑΝΟ Γλυφάδας

2002 5 Ψύχος Γιώργος Ολυμπιακός

2003 7 Θωμάκος Γιάννης Ολυμπιακός

2005 7 Μπαχάς Νίκος Παλαιό Φάληρο

7 Σερτβίτις Τόμας Ολυμπιακός

2006 8 Φουντούλης Γιάννης ΝΟ Χίου

2007 7 Ντόσκας Γιώργος Ολυμπιακός

2008 7 Μπλάνης Φώτης Εθνικός

2009 4* Μιράλης Ανδρέας Πανιώνιος

2010 7 Μιράλης Ανδρέας Πανιώνιος

*Μετά από κλήρωση με τους Νίκιτς, Αλιχανίδη Μ., Ντόσκα

ΟΙ ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΟΙ (MVP)

1999 Αφρουδάκης Γιώργος ΝΟ Βουλιαγμένης

2000 Καλακόνας Θόδωρος Εθνικός

2001 Χατζηθεοδώρου Θόδωρος Ολυμπιακός

2002 Χατζηθεοδώρου Θόδωρος Ολυμπιακός

2003 Ντούλος Νίκος ΝΟ Χίου

2005 Μάζης Δημήτρης Εθνικός

2006 Χατζηθεοδώρου Θόδωρος Ολυμπιακός

2007 Ντόσκας Γιώργος Ολυμπιακός

2008 Νίκιτς Μπόμπαν Ολυμπιακός

2009 Νίκιτς Μπόμπαν Ολυμπιακός

2010 Χατζηθεοδώρου Θόδωρος Ολυμπιακός

ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

1999 Ρέππας Γιώργος ΝΟ Βουλιαγμένης

2000 Πολίτης Χρήστος Εθνικός

2001 Βολτυράκης Μάκης Ολυμπιακός

2002 Βολτυράκης Μάκης Ολυμπιακός

2003 Δεληγιάννης Νίκος Ολυμπιακός

2005 Γιάντσιτς Μίλαν ΝΟ Πατρών

2006 Φλέγκας Κώστας Πανιώνιος

2007 Δεληγιάννης Νίκος Ολυμπιακός

2008 Δεληγιάννης Νίκoς Ολυμπιακός

2009 Δεληγιάννης Νίκος Ολυμπιακός

2010 Φλέγκας Κώστας Πανιώνιος

ΟΙ ΤΡΟΠΑΙΟΥΧΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ

(Β' Περίοδος) Τρόπαια Συμμετοχές Τελικών

Πάτερος Βαγγέλης 5 5

Νάκιτς Μίλε 4 5

Καραλόγος Γιάννης 3 3

Λουκάτος Νίκος 2 2

Κάσας Τάμας 2 2

Γιαννουρής Γιάννης 2 6

Κακουλίδης Γιώργος 1 6

Βολτυράκης Μάκης 1 4

Ρούσσοραν Πέτερ 1 1

Ποπόφ Μπορίς 1 1

Μορφέσης Γιώργος 1 1

Ματουτίνοβιτς Ντράγκαν 1 1

Τζούχo Βέσελιν 1 1

Κατά Χοσέ Μπράσκο 1 2

ΟΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ΜΠΟΜΠΕΡ ΤΩΝ ΤΕΛΙΚΩΝ

19 Χατζηθεοδώρου Θόδωρος ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

18 Αφρουδάκης Γιώργος ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 6 / ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 12

13 Αρώνης Αντώνης ΕΘΝΙΚΟΣ 7 / ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 6

13 Μαυρωτάς Γιώργος ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

12 Γιαννόπουλος Κυριάκος ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 11 / ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1

ΟΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ΤΡΟΠΑΙΟΥΧΟΙ

11 Χατζηθεοδώρου Θόδωρος ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (1997, 98, 01, 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10)

8 Δεληγιάννης Νίκος ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (2002, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10)

8 Σχίζας Τάσος ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (2003, 04, 06, 07, 08, 09, 10), ΕΘΝΙΚΟΣ (2000)

8 Πλατανίτης Σάκης ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (1993, 97, 98, 01, 02, 03, 04, 06)

8 Κραβαρίτης Δημήτρης ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (1992, 93, 97, 98, 01, 02, 03, 04)

Σημ: Το 2007 ο Τάσος Σχίζας δεν αγωνίστηκε στον τελικό λόγω τιμωρίας, ενώ το 2010 ήταν εκτός 13άδας στον τελικό

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΤΕΛΙΚΟΥΣ

13 Χατζηθεοδώρου Θόδωρος ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (1997, 98, 99, 00, 01, 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10)

10 Θωμάκος Γιάννης ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (2008, 09, 10), ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (1998, 99, 00, 01, 02, 03, 04)

10 Αφρουδάκης Γιώργος ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (2007, 08, 09, 10), ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (1995, 96, 99, 01, 02, 04)

10 Πλατανίτης Σάκης ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (1993, 97, 98, 99, 00, 01, 02, 03, 04, 06)

10 Κραβαρίτης Δημήτρης ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (1992, 93, 97, 98, 99, 00, 01, 02, 03, 04)

10 Ψύχος Γιώργος ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (2000, 01, 02, 03, 04, 06), ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (1988, 89, 95, 96)

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΣΕ ΤΕΛΙΚΟ

7 Ελευθεριάδης Μίλτος (1988, 95, 98, 99, 04, 05, 06)

7 Σταυρόπουλος Νίκος (1997, 00, 01, 04, 06, 07, 08)

6 Χασεκίογλου Πάρης (1986, 88, 92, 95, 99, 02)

5 Τσαντάς Λάκης (1984, 85, 90, 91, 92)

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΚΟΛ ΣΕ ΤΕΛΙΚΟ

5 Χατζηθεοδώρου Θόδωρος 2006

5 Γιαννόπουλος Κυριάκος 1989

5 Χατζής Θέμης 1997

5 Αφρουδάκης Γιώργος 1999

5 Κραβαρίτης Δημήτρης 2000

5 Γαρύφαλλος Ανδρέας 1953

ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΣΚΟΡΕΡ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ

1984 20 Αρώνης Αντώνης ΕΘΝΙΚΟΣ

1985 15 Βενετόπουλος Νίκος ΗΡΑΚΛΗΣ

1986 14 Παπαναστασίου Τάσος «πιλότος» ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

1987 14 Λοστορίδης ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

1988 10 Μουστακαρίας Θόδωρος ΕΘΝΙΚΟΣ

10 Παυλίδης Χάρης ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

1989 32 Μαντζουρίδης Χρήστος ΗΡΑΚΛΗΣ

1990 23 Παπαναστασίου Τάσος «γάτος» ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

1991 32 Μαντζουρίδης Χρήστος ΗΡΑΚΛΗΣ

1992 32 Βενετόπουλος Νίκος ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

1993 17 Παπανελλόπουλος Αλέξανδρος ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

1995 16 Λοράντος Τεό ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

1996 16 Σελετόπουλος Δημήτρης ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

1997 26 Απανασένκο Ντμίτρι ΝΟ ΧΙΟΥ

1998 17 Καλακόνας Θόδωρος ΕΘΝΙΚΟΣ

1999 16 Παπαναστασίου Τάσος «πιλότος» ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

2000 21 Κρέτου Άντριαν ΝΟ ΧΙΟΥ

2001 16 Χατζηθεοδώρου Θόδωρος ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

2002 14 Αφρουδάκης Γιώργος ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

2003 13 Βουλγαράκης Μάνθος ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

2004 15 Θωμάκος Γιάννης ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

2005 16 Θεοδωρόπουλος Αργύρης ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

2006 12 Φουντούλης Γιάννης ΝΟ ΧΙΟΥ

2007 9 Αναστασιάδης Ζάχος ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

2008 13 Νίκιτς Μπόμπαν ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

2009 13 Αλιχανίδης Μίμης ΠΑΟΚ

2010 16 Μιράλης Ανδρέας ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

-. Στη Βαρκελώνη, για το μίτινγκ κολύμβησης της σειράς Mare Nostrum, που διεξάγεται το Σαββατοκύριακο, αναχωρεί το πρωί (08.45) του Σαββάτου ο Στέφανος Δημητριάδης. Τον συνοδεύει ο προπονητής του Γιάννης Ορφανίδης.

Ο Δημητριάδης, θα αγωνιστεί στα αγωνίσματα της πεταλούδας (50, 100, 200μ).

-. Ημερίδες Αστεριών, στη συγχρονισμένη κολύμβηση, σε Αθήνα, Βόλο και Ηράκλειο Κρήτης, διεξάγονται το Σαββατοκύριακο.

Σάββατο, 4/6 κολ. Ηρακλείου

10.30 1ο Αστέρι

12.30 2ο Αστέρι

17.30 3ο Αστέρι

18.30 4ο Αστέρι

Κυριακή, 5/6 κολ ΕΑΚ Γλυφάδας

10.00 1ο Αστέρι

12.00 2ο Αστέρι

16.00 3ο Αστέρι

17.00 4ο Αστέρι

Κυριακή, 5/6 κολ. Βόλου

10.30 1ο Αστέρι

12.30 2ο Αστέρι

16.00 3ο Αστέρι

18.00 4ο Αστέρι

Εξάλλου, από 3έως 5 Ιουνίου στα γραφεία της ΚΟΕ στο Ελληνικό, θα πραγματοποιηθεί Σχολή νέων Κριτών συγχρονισμένης κολύμβησης.

-. Δύο ημερίδες Τεχνικής κολύμβησης διεξάγονται το Σαββατοκύριακο, σε Χαλκίδα και Χανιά.

Στη Χαλκίδα, οι αγώνες διεξάγονται την Κυριακή το πρωί (10.00), με τη συμμετοχή 117 αθλητών / τριών και στα Χανιά το πρωί του Σαββάτου (09.00).

Σας ευχαριστούμε,

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΦΩΝΤΑΣ ΧΗΤΑΣ