ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

02/03/2010 - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ (Νο 3.157) -Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ (1 ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΥΡΙΟ) *Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ Β’ ΑΝΔΡΩΝ *ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

  02.03.2010 02:00       967

:.
*

-. Ένα παιχνίδι για την 11η αγωνιστική, του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, διεξάγεται αύριο (Τετάρτη).

Κολ. Εθν. Πειραιά       16.00   ΕΘΝΙΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

                                    (Πολυχρονόπουλος, Στεφανάκης)

Τα υπόλοιπα παιχνίδια της αγωνιστικής, θα γίνουν, δύο το ερχόμενο Σάββατο (6/3) και ένα την επόμενη Τετάρτη (10/3).

ΣΑΒΒΑΤΟ (6/3)

Κολ. Ποσειδώνιο        15.45   ΗΡΑΚΛΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

                                    (Αδαμάσογλου, Μονιούδης)

Κολ. ΝΟΒ                   18.00   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

                                    (Κατσώνης, Καρκαντελίδης)

ΤΕΤΑΡΤΗ (10/3)

Κολ. Χαλανδρίου        20.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

                                               

 Η Βαθμολογία

1. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      145-54             20

2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                 175-61             18

3. ΕΘΝΙΚΟΣ                          92-79               12

4. ΗΡΑΚΛΗΣ                         110-119           10

5. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                      93-103             8

6. ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ             76-139             5

...............................................................................

7. ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ  77-139             4

...................................................................................

8. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                      63-137             3

Επόμενη αγωνιστική (13/3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ

 

-. Μετά από κλήρωση οι δύο Όμιλοι της Α’ Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, συγκροτήθηκαν ως εξής:

Α’ Όμιλος (Νότιος)

ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ, ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ, ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, Γ.Σ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

Β’ Όμιλος (Βόρειος)

ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ, ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ, ΟΦΘ, ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Ο Α’ Γύρος θα διεξαχθεί 19-21 Μαρτίου, ο Β’ Γύρος 14-16 Μαίου και η Τελική Φάση (6 ομάδες), 18-20 Ιουνίου. Οι δύο πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης ανεβαίνουν στην Α2 Εθνική, ενώ οι τελευταίες (5ες) στους δύο Ομίλους της Α’ Φάσης, υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική.

 

-. Στην Τελική Φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών (16-18 Απριλίου), μετά τους αγώνες της Β’ Φάσης, προκρίθηκαν οι εξής 8 ομάδες: ΗΡΑΚΛΗΣ, ΠΑΟΚ, ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ, ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ.

 

Σας ευχαριστούμε,

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΦΩΝΤΑΣ ΧΗΤΑΣ