ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

03/02/2011 - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ (Νο 3.292) - Η 11Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α1 ΑΝΔΡΩΝ *Η 9Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ *Η 4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α2 ΑΝΔΡΩΝ *ΕΦΗΒΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ *ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ *ΗΜΕΡΙΔΑ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ

  03.02.2011 02:00       908

-. Πλήρη αγωνιστική δράση στα πρωταθλήματα υδατοσφαίρισης, από αύριο (Παρασκευή) μέχρι και την Κυριακή. Αναλυτικά:

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ (11Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ) – ΣΑΒΒΑΤΟ (5/2)

Κολ. Ποσειδώνιο        18.00   ΠΑΟΚ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

                                                (Σκαλοχωρίτης, Χατζηαναστασίου)

Κολ. Ν. Σμύρνης        19.00   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ

                                                (Βασιλείου, Σπανούδης)

Απευθείας από την ΕΤ 1

Κολ. Εθν. Πειραιά       19.00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛ / ΝΗΣ

                                                (Μπουδραμής, Αχλαδιώτης)

Κολ. Ν. Σμύρνης        20.30   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – Π. ΦΑΛΗΡΟ

                                                (Μοίραλης, Κουρέτας)

Κολ. «Αντ. Πεπανός»  21.00   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

                                                (Μπιράκης, Κατσαρός)

Την Τρίτη (1/2): ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ 14-7

Η Βαθμολογία

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                  134-52             30

2. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ            110-68             28

3. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                      104-58             24

-. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      107-62             24

................................................................................

5. ΝΟ ΧΙΟΥ                           108-74             19

6. ΠΑΟΚ                                 80-77               13

7. ΕΘΝΙΚΟΣ                          84-104             12

8. ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ           78-89               11

9. ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                     58-99               7

10. ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ       82-114             6

.................................................................................

-. ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                     71-104             6

12. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                    49-164             0

Σημείωση: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ και ΕΘΝΙΚΟΣ, έχουν έναν (1) αγώνα περισσότερο

Επόμενη αγωνιστική (12/2): ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΕΘΝΙΚΟΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΠΑΟΚ – ΝΟ ΧΙΟΥ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ (9Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (4/2)

Κολ. Ν. Σμύρνης        19.00   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ

                                                (Δαμιανάκης, Μικεδάκης)

Απευθείας από το Sport+

ΣΑΒΒΑΤΟ (5/2)

Κολ. «Αντ. Πεπανός»  15.00   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

                                                (Μπιράκης, Κατσαρός)

Κολ. Εθν. Πειραιά       16.00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

                                                (Παϊρακταρίδης, Καρκαντελίδης)

Κολ. ΝΟΒ                   17.00   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ

                                                (Δαμιανάκης, Κατσώνης)

Η Βαθμολογία

1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ       117-42             22

-. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                 105-43             22

3. ΕΘΝΙΚΟΣ                          69-58               15

-. ΗΡΑΚΛΗΣ                          65-76               15

....................................................................................

5. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                      69-79               9

6. ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ               47-94               6

7. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                      47-85               3

....................................................................................

8. ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ  62-104             3

Επόμενη αγωνιστική (19/2): ΗΡΑΚΛΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (18/2)

Α2 ΑΝΔΡΩΝ (4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – ΣΑΒΒΑΤΟ (5/2)

Κολ. Ηρακλείου          14.00   ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ.

                                                (Σταυρίδης, Κωνσταντινίδης)

Κολ. Ηρακλείου          15.30   ΟΦΗ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ

                                                (Κωνσταντινίδης, Σταυρίδης)

Κολ. Χανίων               19.15   ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

                                                (Σταυρίδης, Κωνσταντινίδης)

Η Βαθμολογία

1.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                      38-16   9

2. ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.                 31-28   6

-. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ               33-31   6

.................................................................

4. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛ.                  30-31   3

-. ΟΦΗ                                    23-33   3

6. ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ        16-32   0

Επόμενη αγωνιστική (13/2): ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΟΦΗ, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ – ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – ΚΥΡΙΑΚΗ (6/2)

Κολ. Κέρκυρας           12.30   ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ

                                                (Σκαλοχωρίτης, Κουρέτας)

Κολ. ΑΝΟΓ                13.00   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΑΡΓ / ΛΙΟΥ

                                                (Σταυρίδης, Καζούλης)

Κολ. Ιλίσιο                  14.00   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

                                                (Βασιλείου, Πολυχρονόπουλος)

Η Βαθμολογία

1.ΝΟΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           28-15   9

2. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                     20-16   6

-. ΗΡΑΚΛΗΣ                          19-18   6

...................................................................

4. ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ              21-27   3

5. ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ             22-28   1

6. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                    17-23   1

Επόμενη αγωνιστική (13/2): ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ, ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ, ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

-. Στην επόμενη προκριματική φάση του Εφηβικού πρωταθλήματος, προκρίθηκαν οι ακόλουθες ομάδες: ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ, ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΝΟ ΣΥΡΟΥ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΝΟ ΧΙΟΥ, ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ, ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ, ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΗΡΑΚΛΗΣ, ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ, ΠΑΟΚ, ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ, ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Οι αγώνες της επόμενης φάσης, στις 1, 2 και 3 Απριλίου.

-. Δεκαεπτά (17) συνολικά ομάδες, μετέχουν στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Νέων γυναικών, που αρχίζει αύριο (Παρασκευή) και ολοκληρώνεται την Κυριακή (6/2).

1. Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. ΝΟΒ - Αμαρουσίου)

ΝΟ ΧΙΟΥ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΑΤΛΑΝΤΙΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολ. Νίκαιας)

ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

3. Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο)

ΠΑΟΚ, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, ΗΡΑΚΛΗΣ, ΚΟ ΣΕΡΡΩΝ

4. Όμιλος Κρήτης (κολ. Αγίου Νικολάου)

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Στην επόμενη φάση (8-10 Απριλίου), προκρίνονται συνολικά δέκα (10) ομάδες. Οι τρεις πρώτες από τους Ομίλους 1 και 2, οι δύο πρώτες από τους Ομίλους 3 και 4.

-. Ημερίδα καταδύσεων, Α’, Β’ και ΟΠΕΝ κατηγορίας, διεξάγεται το Σαββατοκύριακο, στο κλειστό Καταδυτήριο του Αγίου Κοσμά.

ΣΑΒΒΑΤΟ, 5/2 (10.00)

Τραμπολίνο 1 μέτρο Α’

Τραμπολίνο 1 μέτρο Β’

Τραμπολίνο 1 μέτρο ΟΠΕΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ, 5/2 (17.00)

Τραμπολίνο 3 μέτρα Α’

Τραμπολίνο 3 μέτρα Β’

Τραμπολίνο 3 μέτρα ΟΠΕΝ

ΚΥΡΙΑΚΗ, 6/2 (10.00)

Πλατφόρμα Α’, Β’, ΟΠΕΝ

Τραμπολίνο 3 μέτρα συγχρονισμένων ΟΠΕΝ, Α’, Β’

Πλατφόρμα συγχρονισμένων ΟΠΕΝ

Σας ευχαριστούμε,

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΦΩΝΤΑΣ ΧΗΤΑΣ