ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

04/02/2010 - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ (Νο 3.143) *Η 13Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α1 ΑΝΔΡΩΝ *Η 7Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ *Η 5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α2 ΑΝΔΡΩΝ *ΗΜΕΡΙΔΕΣ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ *ΗΜΕΡΙΔΑ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ *ΣΤΟ ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ 3 ΚΑΤΑΔΥΤΕΣ *ΚΑΜΠ ΤΗΣ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

  04.02.2010 02:00       1958

-. Δύο (2) παιχνίδια αύριο (Παρασκευή) και τα υπόλοιπα τέσσερα (4) το Σάββατο, περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

Κολ. ΝΟΒ                   20.00   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

                                                (Σκαλοχωρίτης, Σταυρίδης)

Κολ. Νέας Σμύρνης    20.30   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ

                                                (Δαμιανάκης, Κουρτίδης)

ΣΑΒΒΑΤΟ

Κολ. Εθν. Πειραιά       16.00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΟΚ

                                                (Πολυχρονόπουλος, Αχλαδιώτης)

Κολ. «Αντ. Πεπανός»  16.00   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

                                                (Κωνσταντινίδης, Χατζηαναστασίου)

Κολ. Ιωνικό                17.00   ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

                                                (Σκαλοχωρίτης, Μπιράκης)

Κολ. Χανίων               17.00   ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ

                                                (Σταυρίδης, Μπουδραμής)

 Η Βαθμολογία

1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                 139-51             24

2. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                      124-88             21

3. ΠΑΟΚ                                 102-93             15

4. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      98-81               12

-. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ            111-108           12

6. ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ           101-99             11

....................................................................................

-. ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                      101-105           11

8. ΝΟ ΧΙΟΥ                           86-112             10

9. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                      92-113             9

-. ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                     89-116             9

...................................................................................

11. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ      63-114             6

12. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                   81-107             4

Επόμενη αγωνιστική (13/2): ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΠΑΟΚ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (10/2), ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (10/2)

-. Για την 7η αγωνιστική στην Α1 Εθνική κατηγορία των Γυναικών, το Σάββατο θα διεξαχθούν οι δύο εναπομείναντες αγώνες.

Κολ. ΝΟΒ       15.00   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ

                                    (Αδαμάσογλου, Υπερήφανος)

Κολ. ΟΑΚΑ    15.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

                                    (Βασιλείου, Κουρέτας)

Απευθείας από το web tv της ΚΟΕ (www.koe.org.gr/livetv)

 Την Τετάρτη

ΕΘΝΙΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ           10-14

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ            4-14

 Η Βαθμολογία

1. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      86-37               12

-. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                 124-51             12

3. ΕΘΝΙΚΟΣ                          65-50               8

-. ΗΡΑΚΛΗΣ                          63-69               8

5. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                      64-67               6

6. ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ             51-83               2

.............................................................................

7. ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ  46-94               2

.............................................................................

8. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                      45-93               2

Σημείωση: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΕΘΝΙΚΟΣ, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ και ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ έχουν έναν (1) αγώνα περισσότερο

Επόμενη αγωνιστική (13/2): ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΕΘΝΙΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

   

-. Πέμπτη (5η) αγωνιστική, την Κυριακή, για την Α2 Ανδρών. Το πρόγραμμα αναλυτικά:

Κολ. Αλίμου               13.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ

                                                (Σταυρίδης, Κουρέτας)

Κολ. Σύρου                 13.30   ΝΟ ΣΥΡΟΥ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

                                                (Σκαλοχωρίτης, Παϊρακταρίδης)

Κολ. Ιλίσιο                  14.00   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

                                                (Μπιράκης, Πολυχρονόπουλος)

Κολ. Ηρακλείου          15.00   ΟΦΗ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

                                                (Βασιλείου, Μπουδραμής)

Κολ. Βόλου                 15.30   ΝΟΒΑ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

                                                (Σπανούδης, Μονιούδης)

Κολ. Εθν. Πειραιά       16.00   ΕΘΝΙΚΟΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

                                                (Κατσαρός, Καζούλης)

 Η Βαθμολογία

1. ΕΘΝΙΚΟΣ                          45-16   8

-. ΗΡΑΚΛΗΣ                          57-34   8

..................................................................

3. ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ         48-29   7

4. ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ   35-29   6

-. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                     32-28   6

6. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                     30-47   3

7. ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ              29-32   2

-. ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ              25-31   2

-. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ               41-49   2

-. ΟΦΗ                                    24-40   2

....................................................................

-. ΝΟΒΑ                                 30-50   2

12. ΝΟ ΣΥΡΟΥ                      21-32   0

Επόμενη αγωνιστική (21/2): ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ, ΗΡΑΚΛΗΣ – ΟΦΗ, ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ, ΝΟ ΣΥΡΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΝΟΒΑ

  

-. Στη Γλυφάδα (ΕΑΚ) και τις Σέρρες (μόνον Σάββατο), διεξάγονται το Σαββατοκύριακο ημερίδες συγχρονισμένης κολύμβησης, Αστεριών 1 έως 7.

Το πρόγραμμα στη Γλυφάδα

Σάββατο

15.00 Αστέρι 1, 16.30 Αστέρι 2, 18.00 Αστέρι 3, 19.00 Αστέρι 4

Κυριακή

09.00 Αστέρι 5, 10.30 Αστέρι 6, 11.00 Αστέρι 7

Στις Σέρρες

Σάββατο

12.00 Αστέρι 1, 13.00 Αστέρι 2, 14.30 Αστέρι 3, 16.00 Αστέρι 4, 16.30 Αστέρι 5 και 6, 17.00 Αστέρι 7

 

-. Ημερίδα, στο κλειστό καταδυτήριο του Αγίου Κοσμά, έχουμε το Σαββατοκύριακο και στις καταδύσεις.

Σάββατο

10.00 Τραμπολίνο 1 μέτρο Γ’, Β’, Α’, ΟΠΕΝ κατηγορίας

18.00 Τραμπολίνο 3 μέτρα Γ’, Β’, Α’, ΟΠΕΝ κατηγορίας

Κυριακή

10.00 Τραμπολίνο 3 μέτρα συγχρονισμένων, ΟΠΕΝ, Α’, Β’ κατηγορίας, Πλατφόρμα ΟΠΕΝ, Πλατφόρμα Α’, Β’, Γ’ κατηγορίας

 

-. Στο Αϊντχόφεν από χθες, για το ομώνυμο Κύπελλο Καταδύσεων Νέων που διεξάγεται στην ολλανδική πόλη (5-7 Φεβρουαρίου), βρίσκονται τρεις καταδύτες μας.

Είναι οι Νίκος Αφέντος (Τραμπολίνο 3 μέτρα και 3 μέτρα συγχρονισμένων), Παρασκευάς Χαρχαρής (Τραμπολίνο 3 μέτρα και 3 μέτρα συγχρονισμένων), Ιουλιάνα Μπανούση (Τραμπολίνο 1 και 3 μέτρα).

Μαζί τους ο συνεργάτης του ομοσπονδιακού τεχνικού Πέτρου Φυρίγου, Θωμάς Μπίμης και ο διεθνής Κριτής Κώστας Φυρίγος.

Ο τελευταίος προσκλήθηκε επίσημα από τη Fina,  για τους Ολυμπιακούς Αγώνες Νέων, τον ερχόμενο Αύγουστο στη Σιγκαπούρη.

 

-. Κάμπ προετοιμασίας, πραγματοποιεί η προεθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης των Νεανίδων, την ερχόμενη Κυριακή (10.00) και Δευτέρα (12.00,) στο Εθνικό κολυμβητήριο του Πειραιά,, εν όψει του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος (25 Ιουλίου – 1 Αυγούστου, Ντνιέπριζισκ Ουκρανίας).

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός Κώστας Πετράκης, κάλεσε τις εξής 26 πολίστριες: Τσιγαρίδα, Κούβδου (ΝΟ Βουλιαγμένης), Καραχάλιου (Ιωνικού Νίκαιας), Διαμαντοπούλου Χρ., Κότσια, Ζέκου (Πανιωνίου), Διαμαντοπούλου Βασ., Λιβαθηνού (Νηρέα Χαλανδρίου), Τερεφού, Τζοβάρα, Σωτηροπούλου, Δράκου, Αλεξάνδρου (ΑΝΟ Γλυφάδας), Μπενέκου Άλκ., Μπενέκου Ι., Χαραλαμπίδου Στ., Χαραλαμπίδου Ι., Καρκάνη (Τρίτωνα Μαρουσίου), Φαρμάκη Μ., Σαρρή (ΝΟ Χανίων), Τσελέπη (ΠΑΟΚ), Κουρούτσαλη (ΝΟ Λάρισας), Πλευρίτου Μαργ., Φλώρου Μ., Ζάντου, Σαρηγιαννίδου (Ηρακλή).

 

Σας ευχαριστούμε,

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

 

 
ΦΩΝΤΑΣ ΧΗΤΑΣ