ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

05/01/2011 - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ (Νο 3.282) - Η 7Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α1 ΑΝΔΡΩΝ *Η 6Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ *Η ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΤΗΣ Α2 ΑΝΔΡΩΝ *ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

  05.01.2011 02:00       769

-. Πλήρη αγωνιστική δράση, στα πρωταθλήματα υδατοσφαίρισης, από μεθαύριο (Παρασκευή). Αναλυτικά:

Α1 ΑΝΔΡΩΝ (7Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

ΣΑΒΒΑΤΟ, 8/1/11

Κολ. ΝΟΒ                   16.00   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

                                                (Σταυρίδης, Μικεδάκης)

Κολ. Ποσειδώνιο        18.00   ΠΑΟΚ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

                                                (Βασιλείου, Σπανούδης)

Κολ. Ν. Σμύρνης        19.00   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

                                                (Σταυρόπουλος, Κουρτίδης)

Κολ. «Αντ. Πεπανός»  19.00   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ

                                                (Μοίραλης, Μπουδραμής)

ΚΥΡΙΑΚΗ, 9/1/11

Κολ. Ιωνικό                17.00   ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

                                                (Κωνσταντινίδης, Παϊρακταρίδης)

ΤΕΤΑΡΤΗ, 12/1/11

Κολ. Εθν. Πειραιά       19.30   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ

                                                (Σταυρόπουλος, Πολυχρονόπουλος)

Η Βαθμολογία

1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                 76-31   18

2. ΝΟ ΧΙΟΥ                           65-35   16

3. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                      65-41   15

4. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ            45-34   13

....................................................................

5. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      52-35   12

6. ΕΘΝΙΚΟΣ                          59-52   9

-. ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ            52-49   9

8. ΠΑΟΚ                                 44-41   6

9. ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                     48-57   3

-. ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ          39-71   3

.....................................................................

-. ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                      24-61   3

12. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                    28-90   0

Επόμενη αγωνιστική (15/1): ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΟΚ, ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ (6Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 7/1/11

Κολ. ΝΟΒ                   19.00   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

                                                (Σκαλοχωρίτης, Σταυρίδης)                           

ΣΑΒΒΑΤΟ, 8/1/11

Κολ. «Αντ. Πεπανός»  17.00   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

                                                (Μοίραλης, Μπουδραμής)

Κολ. Εθν. Πειραιά       17.00   ΕΘΝΙΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ

                                                (Αδαμάσογλου, Αχλαδιώτης)

ΔΕΥΤΕΡΑ, 10/1/11

κολ. Χανίων 12.00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

(Χατζηαναστασίου, Κωνσταντινίδης) 

Η Βαθμολογία

1. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      71-26   15

-. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                 69-24   15

3. ΗΡΑΚΛΗΣ                         42-39   9

-. ΕΘΝΙΚΟΣ                           39-38   9

.......................................................................

5. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                      38-42   6

6. ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ  38-61   3

-. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                      32-57   3

...................................................................

8. ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ               21-63   0

Επόμενη αγωνιστική (15/1): ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ, ΗΡΑΚΛΗΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Α2 ΑΝΔΡΩΝ (1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 7/1/11

Κολ. Ιλίσιο                  20.30   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

                                                (Σκαλοχωρίτης, Καρκαντελίδης)

ΚΥΡΙΑΚΗ, 9/1/11

Κολ. Ποσειδώνιο        14.30   ΗΡΑΚΛΗΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

                                                (Βασιλείου, Σπανούδης)

Κολ. Κέρκυρας           16.00   ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

                                                (Μοίραλης, Στεφανάκης)

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ, 8/1/11

Κολ. Ηρακλείου          15.00   ΟΦΗ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

                                                (Χατζηαναστασίου, Γιαννακάκης)

Κολ. Ηρακλείου          17.00   ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

                                                (Χατζηαναστασίου, Γιαννακάκης)

ΚΥΡΙΑΚΗ, 9/1/11

Κολ. Αμαρουσίου       15.30   ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ

                                                (Αδαμάσογλου, Αχλαδιώτης)

-. Σε 3 Ομίλους, από μεθαύριο (Παρασκευή) έως και την Κυριακή, διεξάγονται οι αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων.

Α’ Όμιλος Αττικής (ΚΟΛ. ΝΟΒ, ΑΝΟΓ και Ηλιούπολης)

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

Β’ Όμιλος Αττικής (κολ. Νέας Σμύρνης και Πειραιά)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΑΤΛΑΝΤΙΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΝΟ ΧΙΟΥ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο)

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΠΑΟΚ, ΗΡΑΚΛΗΣ, ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

Στην επόμενη φάση (18-20 Φεβρουαρίου), προκρίνονται οι 4 πρώτες ομάδες από τους Ομίλους της Αττικής και οι 2 πρώτες από τον Όμιλο της Θεσσαλονίκης.

Σας ευχαριστούμε,

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΦΩΝΤΑΣ ΧΗΤΑΣ