ΤΕΧΝΙΚΗ

08/05/2010 - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ (Νο 3191) - ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΟΠΕΝ

  08.05.2010 03:00       848

-. Μεγάλη πρωταγωνίστρια, της πρεμιέρας του Πανελληνίου πρωταθλήματος Τεχνικής κολύμβησης που διεξάγεται στο Δημοτικό Κολυμβητήριο του Περιστερίου,  ήταν η αθλήτρια του Νηρέα Γέρακα, Ειρήνη Δεληγιάννη.

Στα 200 μέτρα επιφάνειας με επίδοση 1:34.36 πέτυχε νέο πανελλήνιο ρεκόρ κατηγορίας γυναικών και όριο Εθνικής ομάδας.

Όρια επίσης έπιασαν οι:

Εθνική ομάδα Ανδρών:

*Χριστουλάκης Αλέξανδρος (Ν.Ο.Αργοστολίου ), 800μ. υποβρύχιο 6:09.06

*Τσουρουνάκης Αντώνης (Ν.Ο.Χανίων), 200μ. επιφάνειας 1:23.94

Βασιλόπουλος Ανάργυρος (Δελφίνια), 200μ. επιφάνεια 1:24.96

Εθνική ομάδα Νέων:

Τζανετάκος Κωνσταντίνος (Α.Ε.Χ), 50μ. άπνοη 15.50

Σισμανίδης Σταυριανός (Α.Α.Α), 50μ. άπνοη 15.80

Εθνική ομάδα Νεανίδων:

Αποστολίδη Μυρτώ (Νηρέας Γέρακα), 50μ. άπνοη 17.96

Ντουρανίδη Σοφία (Νηρέας Γέρακα), 50μ. άπνοη 18.00

Εθνική ομάδα μεγάλων αποστάσεων νέων-νεανίδων

Νικολέτος Θόδωρος (Γλαύκος), 1500μ. επιφάνεια 13:20.59

Οι τρεις πρώτοι νικητές ανά αγώνισμα:

 

50μ. Άπνοη Ανδρών: Δημαρίδης Αχιλλέας (Ν.Ο.Β) 15.24, Καρετζόπουλος Λουκάς (Ν.Ο.Αμ.) 15.30, Τζανετάκος Κωνσταντίνος (Α.Ε.Χ.) 15.64

50μ. Άπνοη Γυναικών: Δεληγιάννη Ειρήνη (Νηρέας Γέρακα) 17.29, Κτενά Σοφία (Ν.Ο.Β.Α) 17.57, Αποστολίδη Μυρτώ (Νηρέας Γέρακα) 17.96

1500μ. Επιφάνεια Ανδρών: Νικολέτος Θεόδωρος (Γλαύκος) 13:20.59, Γαλήνας Γιώργος (Α.Ν.Ο.Α) 13.25.44, Σουβατζόγλου Γρηγόρης ((Δελφίνια), 13:37.82

1500μ. Επιφάνεια Γυναικών: Τρύφωνα Μαρία (Α.Α.Α) 14:25.68, Παπαδημητρίου Άννα (Ι.Ο.Θ) 14:33.24, Τζιωτάκη Ειρήνη (Δελφίνια) 14:38.22

200μ. Επιφάνεια Ανδρών: Τσουρουνάκης Αντώνης (Ν.Ο.Χ) 1:23.94, Βασιλόπουλος Ανάργυρος (Δελφίνια) 1:24.56, Μπουλταδάκης Εμμανουήλ (Ν.Ο.Χ) 1:30.40

200μ. Επιφάνεια Γυναικών: Δεληγιάννη Ειρήνη (Νηρέας Γέρακα) 1:34.36, Καλογεροπούλου Στυλλιανή (Ν.Ο.Χ) 1:39.36, Τσακάκου Βασιλική (ΝΑΟΚΘ) 1:40.61

800μ. Υποβρύχιο Ανδρών: Χριστουλάκης Αλέξανδρος (Ν.Ο.Αργοστολίου) 6:09.06, Ασκοξυλάκης Αντώνης (Ν.Ο.Αμ.) 6:21.47, Λιαρδάκης Ιωάννης (Ν.Ο.Αμ.) 6:47.83

800μ. Υποβρύχιο Γυναικών: Νουρανίδη Σοφία (Νηρέας Γέρακα) 7:25.65, Δαγρέ Βασιλική (Γλαύκος) 7:25.90, Ψωμά Ευτυχία (Α.Ο.Χ.) 7:50.74

Σας ευχαριστούμε,

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ 

ΦΩΝΤΑΣ ΧΗΤΑΣ