ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

10/11/2011 - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ (Νο 3.535) - ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1 ΑΝΔΡΩΝ/ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ *ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΔΣ ΚΟΕ

  24.11.2011 12:13       794

Συνεχίζονται το Σάββατο (12/11) τα πρωταθλήματα υδατοσφαίρισης Α1                Εθνικής κατηγορίας Ανδρών / Γυναικών.

Α1 ΑΝΔΡΩΝ (7Η Αγωνιστική)

Κολ. Αργοστολίου      15.00   ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ – ΠΑΟΚ

                                                (Κουρέτας, Πολυχρονόπουλος)

Κολ. Ιωνικό                18.00   ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

                                                (Αχλαδιώτης, Κατσαρός)

Κολ. Εθν. Πειραιά       18.00   ΕΘΝΙΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

                                                (Κατσώνης, Καρκαντελίδης)

Κολ. «Αντ. Πεπανός»  19.00   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – Π. ΦΑΛΗΡΟ

                                                (Σπανούδης, Κουρτίδης)

Κολ. ΟΑΚΑ*              19.00   ΠΑΟ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

                                                (Σκαλοχωρίτης, Μπιράκης)

Κολ. Π. Φαλήρου        19.30   ΝΟ ΚΑΛ / ΚΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

                                                (Κωνσταντινίδης, Γιαννακάκης)

*Κεκλεισμένων των θυρών λόγω τιμωρίας του Παναθηναϊκού

Η Βαθμολογία           

1. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      5          1          0          76-35   16

2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                 5          0          1          69-28   15

-. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ                        5          0          1     65-27   15

4. ΝΟ ΧΙΟΥ                           4          2          0          60-35   14

........................................................................................................

5. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                      4          1          1          57-43   13

6. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                     3          0          3          46-52   9

7. ΠΑΟΚ                                 2          0          4          38-53   6

-. ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                      2          0          4          44-62   6

-. ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ          2          0          4          40-63   6

10. ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ         1          0          5          30-53   3

.........................................................................................................

-. ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ          1          0          5          39-70   3

12. ΕΘΝΙΚΟΣ                             0          0          6          32-75  0

Επόμενη αγωνιστική (19/11): ΠΑΟΚ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ,                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ, ΠΑΛΑΙΟ                   ΦΑΛΗΡΟ – ΕΘΝΙΚΟΣ, ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ –                                   ΝΟ ΧΙΟΥ

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ (3Η Αγωνιστική)

Κολ. Λάρισας             14.00   ΗΡΑΚΛΗΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

                                                (Μπουδραμής, Αδαμάσογλου)

Κολ. Εθν. Πειραιά       16.00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛ / ΝΗΣ

                                                (Σταυρόπουλος, Βασιλείου)

Κολ. Αμαρουσίου       17.00   ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

                                                (Μπιράκης, Παϊρακταρίδης)

Κολ. Ν. Σμύρνης        20.00   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ

                                                (Βασιλείου, Δαμιανάκης)

Την Κυριακή (13/11) θα διεξαχθεί ένα παιχνίδι για την 4η αγωνιστική.

Κολ. ΝΟΒ                   17.00   ΝΟ ΒΟΥΛ / ΝΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ

                                                (Μικεδάκης, Στεφανάκης)

Η Βαθμολογία

1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                 2          0          0          31-9     6

-. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      2          0          0          31-11   6

3. ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ   1          0          1          23-18   3

-. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                      1          0          1          19-19   3

............................................................................................................

-. ΗΡΑΚΛΗΣ                          1          0          1          6-14     3

-. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                      1          0          1          16-28   3

7. ΕΘΝΙΚΟΣ                          0          0          2          9-12     0

......................................................................................................

8. ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ               0          0          2          11-35   0

Επόμενη αγωνιστική (13, 16, 19/11): ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ –                       ΗΡΑΚΛΗΣ (13/11), ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (16/11), ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ–ΤΡΙΤΩΝ        ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ, ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (19/11)

 

 

-. Με απόφαση του ΔΣ της ΚΟΕ, προτείνονται στην Ευρωπαϊκή                       Ομοσπονδία (Len), οι διαιτητές υδατοσφαίρισης και οι κριτές καταδύσεων και       συγχρονισμένης κολύμβησης, για της σχετικές της λίστες της περιόδου                               2011-12.

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Ν. Σταυρόπουλος, Γ. Σταυρίδης, Μ. Σκαλοχωρίτης, Ν. Βασιλείου,                                 Ν. Μπουδραμής, Αν. Κωνσταντινίδης, Γρ. Σπανούδης,                                               Σπ. Αχλαδιώτης, Χρ. Κουρτίδης, Ευθ. Κατσαρός και Ηλ. Δαμιανάκης    (αναπληρωματικός)

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Π. Φυρίγος, Κ. Φυρίγος, Γ. Φυρίγου, Ν. Τουλούδης (Α’ Κατηγορία),

Λ. Λιάρος, Ν. Γαβριηλίδης, Θ. Γεωργιάδη (Β’ Κατηγορία, οι δύο                        τελευταίοι από την Γ’), Κ. Βασιλείου, Α. Στέκα (Γ’ Κατηγορία) και                                Ε. Πάππα (νέος Κριτής).

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Μ. Θηβαίου (Α’ Κατηγορία, και Αξιολογητής), Ελ. Κουγιά (και               Μηχανογράφηση), Στ. Κωνσταντινίδου, Σπ. Μπαντέ (Β’ Κατηγορία),                             Δ. Γάσπαρη, Μ. Μαρούγκα, Ι. Παπαθεοδοσίου (Γ’ Κατηγορία),                                    Αλ. Καρύδης, Β. Παντολέων (Νέοι Κριτές), Γ. Χριστοφοράτος              (Μηχανογράφηση)

Σύμφωνα με άλλες αποφάσεις:

*Εντάσσονται στη δύναμη της ΚΟΕ τα Σωματεία ΑΟ Πύρρος Ιωαννίνων                          , Α.Σ Βόλου «Υδάτινος Κόσμος», Κ. Σ Χαϊδαρίου

*Εγκρίθηκε η συμμετοχή των Καταδυτών Μάνου, Παπαρούνα, Τζίφα,σε                     καμπ προετοιμμασίας (10-16/2/12) στο Σάουθεντ της Βρετανίας και στη              συνέχεια (17-27/2/12) στο 18ο Παγκόσμιο Κύπελλο της Fina που θα                 διεξαχθεί στο Λονδίνο και αποτελεί κριτήριο πρόκρισης για τους                     Ολυμπιακούς Αγώνες.

*Ο αγώνας της Εθνικής μας ομάδας υδατοσφαίρισης των Ανδρών, για                         τα προκριματικά του World League, με την Ισπανία (7 Ιανουαρίου), θα               διεξαχθεί στην Πάτρα, μετά από σχετικό αίτημα του ΝΟ Πατρών

*Στην Ελλάδα θα πραγματοποιηθεί, το 2012, Σχολή Κριτών της Fina,για                       τη Συγχρονισμένη Κολύμβηση.

Σας ευχαριστούμε,

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΦΩΝΤΑΣ ΧΗΤΑΣ