ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

14/01/2010 - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ (Νο 3.132) - Η 10Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α1 ΑΝΔΡΩΝ - Η 5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ *Η 2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α2 ΑΝΔΡΩΝ *«FLANDERS SWIMMING CUP» - ΗΜΕΡΙΔΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ - ΗΜΕΡΙΔΑ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ

  14.01.2010 02:00       1172

-. Με τα υπόλοιπα τέσσερα παιχνίδια της 10ης αγωνιστικής, συνεχίζεται το Σάββατο το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Κολ. Χανίων               13.00   ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΝΟ ΧΙΟΥ

                                                (Σταυρίδης, Βασιλείου)

Κολ. ΟΑΚΑ*              15.00   ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ

                                    (Σκαλοχωρίτης, Μοίραλης)

*Κεκλεισμένων των θυρών λόγω τιμωρίας του Παναθηναϊκού (2 αγωνιστικές)

Το παιχνίδι θα μεταδοθεί απευθείας από την Ιντερνετική τηλεόραση της Ομοσπονδίας KOE LIVE TV (www.koe.org.gr/livetv)

Κολ. ΝΟΒ                   17.00   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

                                    (Σπανούδης, Χατζηαναστασίου)

Κολ. Αντ. Πεπανός     18.00   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΑΟΚ

                                                (Σταυρόπουλος, Μπιράκης)

Την ΤΕΤΑΡΤΗ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ     14-4

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ           12-7

 Η Βαθμολογία           

1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                 120-45             20

2. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                      101-75             17

3. ΠΑΟΚ                                 75-66               11

-. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ             87-80               11

5. ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                     81-84               9

6. ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ           78-74               8

.............................................................................

-. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      66-62               8

-. ΝΟ ΧΙΟΥ                            62-82               8

9. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                      67-86               7

-. ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                     77-101             7

................................................................................

11. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ      49-82               4

12. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                   58-84               2

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, έχουν έναν (1) αγώνα περισσότερο

Επόμενη αγωνιστική (23/1): ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΠΑΟΚ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΟ ΧΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

-. Το Σάββατο συνεχίζεται και το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (5η αγωνιστική).

Κολ. Εθν. Πειραιά       12.00   ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

                                                (Αχλαδιώτης, Κατσώνης)

Κολ. Ποσειδώνιο        15.00   ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

                                                (Μπουδραμής, Κωνσταντινίδης)

Κολ. Χαλανδρίου        16.30   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

                                                (Παϊρακταρίδης, Στεφανάκης)

Κολ. ΝΟΒ                   18.30   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

                                                (Κατσαρός, Χατζηαναστασίου)

 Η Βαθμολογία

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                  76-22   8

-. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      61-23   8

3. ΕΘΝΙΚΟΣ                          39-27   6

4. ΗΡΑΚΛΗΣ                         39-48   4

5. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                      41-46   2

-. ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                   30-59   2

...............................................................

-. ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ              30-60   2

...................................................................

8. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                      27-58   0

Επόμενη αγωνιστική (30/1): ΗΡΑΚΛΗΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΕΘΝΙΚΟΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

-. Το Σαββατοκύριακο συνεχίζεται και το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2η αγωνιστική).

ΣΑΒΒΑΤΟ

Κολ. Κέρκυρας                       17.00   ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΝΟ ΣΥΡΟΥ

                                                            (Πολυχρονόπουλος, Αδαμάσογλου)

ΚΥΡΙΑΚΗ

Κολ. Βόλου                             14.00   ΝΟΒΑ – ΟΦΗ

                                                            (Σταυρόπουλος, Σπανούδης)

Κολ. Ποσειδώνιο                    15.00   ΗΡΑΚΛΗΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

                                                            (Μπουδραμής, Κωνσταντινίδης)

Κολ. Αμαρουσίου                   16.00   ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ

                                                            (Μπιράκης, Αχλαδιώτης)

Κολ. Περιστερίου                   17.00   Γ.Σ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ

                                                            (Μοίραλης, Βασιλείου)

Κολ. Αντ. Δημητρόπουλος     17.00   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΚΑΛ / ΚΙΟΥ

                                                            (Κουρτίδης, Καρκαντελίδης)

   Η Βαθμολογία

1.ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ          17-7     2

-.ΕΘΝΙΚΟΣ                            12-3     2

-. ΗΡΑΚΛΗΣ                          14-11   2

-. ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ   6-4       2

-. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                     5-4       2

6. ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ             7-7       1

-. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                      7-7       1

8. ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ              4-5       0

-. ΝΟ ΣΥΡΟΥ                         4-6       0

-. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ               11-14   0

-. ΟΦΗ                                    3-12     0

12. ΝΟΒΑ                               7-17     0

Επόμενη αγωνιστική (24/1): ΟΦΗ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟΒΑ, ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – Γ.Σ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΝΟ ΣΥΡΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ, ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

 

-.Στην Αμβέρσα για το FLANDRES SWIMMING CUP (16 και 17 Ιανουαρίου), μεταβαίνουν αύριο (Παρασκευή) οι κολυμβητές μας Ανδρέας Ζήσιμος (50, 100, 200μ ελεύθερο), Δημήτρης Κουλούρης (50, 100, 200μ πρόσθιο), Αλέξανδρος Σκουτέλας (50, 100, 200μ ελεύθερο, 50, 100μ πεταλούδα) και Ναταλία Γκουμπέτη (100, 200, 400, 800μ ελεύθερο). Η τελευταία με τον προπονητή της Παναγιώτη Βελέντζα και δικά τους έξοδα.

Συνοδός της ελληνικής αποστολής, ο προπονητής Μίλτος Κανελλόπουλος.

 

-. Ημερίδες ορίων στη Θεσσαλονίκη (Ποσειδώνιο) και προαγωνιστικών 10, 11 και 12 ετών στην Αθήνα (ΟΑΚΑ), διεξάγονται από αύριο (Παρασκευή) μέχρι την Κυριακή.

Στη Θεσσαλονίκη, μετέχουν περίπου 700 κολυμβητές /τριες και οι ώρες έναρξης είναι 09.00 και 17.00, Σάββατο και Κυριακή, ενώ στο ΟΑΚΑ μετέχουν περίπου 1.000 παιδιά με ώρες έναρξης 09.30 και 18.00 καθημερινά (Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή), πλην του Σαββάτου (09.00 το πρωί).

-. Ημερίδα καταδύσεων διεξάγεται στον Άγιο Κοσμά το Σαββατοκύριακο.

ΣΑΒΒΑΤΟ, 10.00

Τραμπολίνο 1 μέτρο Α’, Β’, Γ’, ΟΠΕΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ, 18.00

Τραμπολίνο Α’, Β’, Γ’, ΟΠΕΝ

ΚΥΡΙΑΚΗ, 10.00

Τραμπολίνο 3 μέτρα συγχρονισμένων, Α’, Β’ και ΟΠΕΝ

Σταθερά 10 μέτρα συγχρονισμένων ΟΠΕΝ

Σταθερά Α’, Β’, Γ’, ΟΠΕΝ

 

Σας ευχαριστούμε,

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ