ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

14/05/2010 - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ (Νο 3.196) - Η 16Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α2 ΑΝΔΡΩΝ *ΚΑΜΠ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΕΦΗΒΩΝ

  14.05.2010 03:00       1153

-. Με τα παιχνίδια της 16ης αγωνιστικής συνεχίζεται την Κυριακή το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Κολ. Ποσειδώνιο        13.00   ΗΡΑΚΛΗΣ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

                                                (Κυράνης, Αχλαδιώτης)

Κολ. Βόλου                 14.30   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ

                                                (Σκαλοχωρίτης, Κωνσταντινίδης)

Κολ. Αγίου Κοσμά     15.00   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΣΥΡΟΥ

                                                (Μικεδάκης, Ποσποτίκης)

Κολ. «Αντ. Δημ / λος»15.00   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟΒΑ

                                                (Κουρέτας, Μπιράκης)

Κολ. Κέρκυρας           15.00   ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΟΦΗ

                                                (Βασιλείου, Μοίραλης)

Κολ. Αμαρουσίου       16.00   ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. – ΕΘΝΙΚΟΣ

                                                (Παϊρακταρίδης, Δαμιανάκης)

Η Βαθμολογία

1. ΕΘΝΙΚΟΣ                          167-59             30

2. ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ         177-114           26

...............................................................................

3. ΗΡΑΚΛΗΣ                         161-124           20

-. ΟΦΗ                                    122-124           20

5. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ              147-130           17

6. ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ   98-111             13

-. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                     112-129           13

8. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                     90-126             12

9. ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ              120-126           11

10. ΝΟΒΑ                               86-135             8

.................................................................................

11. ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ           93-131             7

12. ΝΟ ΣΥΡΟΥ                      81-145             3

Επόμενη αγωνιστική (19/5): ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ, ΟΦΗ – ΗΡΑΚΛΗΣ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΣΥΡΟΥ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΝΟΒΑ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

-. Καμπ επιλογής πραγματοποιεί, την Κυριακή (10.45 Άγιος Κοσμάς) και την Δευτέρα, η προεθνική ομάδα υδατοσφαίρισης των Εφήβων (γενν. 1993).

Από τον ομοσπονδιακό τεχνικό Περικλή Δαμάσκο έχουν κληθεί οι: Σαλτέρης, Γεννηδούνιας, Σπηλιωτόπουλος, Μπαρτζιώτας (ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ), Παπαϊωάννου, Τίγκας, Δερβίσης, Περατινός, Βελόνιας (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Λάππας, Φουτρής, Κουκής, Γαβαλάς (ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ), Αλιχανίδης Β., Παπαποστόλου, Χρυσοσπάθης (ΠΑΟΚ), Σολανάκης, Μουστεράκης (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ), Γαλανόπουλος (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ), Μπεζιλιώτης (ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ), Πατακός, Φωτόπουλος (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), Μυτιληνός (ΗΡΑΚΛΗ), Δραγώνας (ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ).

Σας ευχαριστούμε,

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΦΩΝΤΑΣ ΧΗΤΑΣ