ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

14/12/2010 - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ (3.274) - Η 6Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α1 ΑΝΔΡΩΝ *Η 5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ *Η ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ *ΚΑΜΠ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ - ΕΦΗΒΩΝ

  14.12.2010 02:00       816

-. Με ένα (1) παιχνίδι αύριο (Τετάρτη), ανοίγει η αυλαία της 6ης αγωνιστικής ημέρας του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Κολ. Αλίμου   19.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

                                    (Δαμιανάκης, Κωνσταντινίδης)

Τα υπόλοιπα παιχνίδια θα διεξαχθούν:

ΠΕΜΠΤΗ, 16/12

Κολ. Π. Φαλήρου        18.00   Π. ΦΑΛΗΡΟ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

                                                (Σταυρίδης, Πολυχρονόπουλος)

ΣΑΒΒΑΤΟ, 18/12

Κολ. «Αντ. Πεπανός»  16.00   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΑΟΚ

                                                (Βασιλείου, Κουρέτας)

Κολ. Λάρισας             16.00   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ

                                                (Σπανούδης, Αχλαδιώτης)

Κολ. Εθν. Πειραιά       19.30   ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

                                                (Μπουδραμής, Μπιράκης)

ΤΡΙΤΗ, 21/12

Κολ. ΟΑΚΑ                19.30   ΠΑΟ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Η Βαθμολογία

1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                 67-26   15

2. ΝΟ ΧΙΟΥ                           56-28   13

-. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ                        40-25   13

4. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                      51-33   12

.................................................................

5. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      40-27   9

-. ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ            44-37   9

7. ΕΘΝΙΚΟΣ                          44-47   6

8. ΠΑΟΚ                                 33-37   3

-. ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                     41-48   3

-. ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ          31-57   3

.......................................................................

-. ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                      19-46   3

12. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                    24-79   0

Επόμενη αγωνιστική (8/1): ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΠΑΟΚ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ, ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

-. Το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, συνεχίζεται – Παρασκευή και Σάββατο – με τα παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 17/12

Κολ. «Αντ. Πεπανός»  14.00   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

                                                (Βασιλείου, Κουρέτας)

Κολ. Νέας Σμύρνης    19.00   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

                                                (Παϊρακταρίδης, Κατσαρός)

ΣΑΒΒΑΤΟ, 18/12

Κολ. Ποσειδώνιο        14.30   ΗΡΑΚΛΗΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

                                                (Κουρτίδης, Κυράνης)

Κολ. Εθν. Πειραιά       20.30   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ

                                                (Μπουδραμής, Μπιράκης)

Η Βαθμολογία

1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                 58-21   12

-. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      57-21   12

3. ΕΘΝΙΚΟΣ                          36-27   9

4. ΗΡΑΚΛΗΣ                         29-29   6

....................................................................

5. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                      28-36   3

-. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                      27-43   3

-. ΝΗΡΕΑ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ     28-48   3

...................................................................

8. ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ               15-53   0

Επόμενη αγωνιστική (8/1): ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΕΘΝΙΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (7/1)

-. Το πρόγραμμα των τελικών αγώνων του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Κορασίδων 2010, έχει ως εξής:

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΑΛΙΜΟΥ, 19/12

10.00   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Ημιτελικός)

11.00   ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Ημιτελικός)

17.00   ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ (Θέσεις 3η – 4η)

18.00   ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ (Θέσεις 1η – 2η)

-. Καμπ προετοιμασίας, στον Άγιο Κοσμά, από την ερχόμενη Δευτέρα 20 Δεκεμβρίου έως την Πέμπτη 23 Δεκεμβρίου, πραγματοποιείται για την Προεθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών και Εφήβων.

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός Περικλής Δαμάσκος, κάλεσε τους εξής: Γιώργο Παπαδογιάννη, Θανάση Μπεζιλιώτη (ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ), Στέφανο Γαλανόπουλο, Γιώργο Περατινό (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ), Νίκο Κεραμιανάκη (ΝΟ ΣΥΡΟΥ), Άγγελο Βλαχόπουλο, Δημοσθένη Δερμιτζάκη, Δημήτρη Τίγκα, Γιώργο Δερβίση (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Κώστα Γεννηδουνιά, Αντώνη Ξενάκη, Ματθαίο Σαλτέρη (ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ), Κώστα Βιτέλα, Κυριάκο Ποντικέα (ΝΟ ΧΙΟΥ), Μάριο Καπότση, Γιώργο Λάππα, Μιχάλη Δρακόπουλο, Γαβριήλ Γαβαλά, Δημήτρη Κουκή, Στέφανο Φούτρη (ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ), Λεόντιο Κουκή (ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ), Αντώνη Μουστεράκη, Γιώργο Φωκά, Μανώλη Σολανάκη (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ), Γιάννη Μυτιληνό, Θανάση Χρυσοσπάθη, Νίκο Προσινικλή (ΠΑΟΚ), Νικήτα Παρασκευόπουλο (ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ), Μάριο Χατζηγούλα (ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ) και Κώστα Γούβη (Γερμανία).

Σας ευχαριστούμε,

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΦΩΝΤΑΣ ΧΗΤΑΣ