ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

16/02/2010 - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ (Νο 3.148) - *Η ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ *Η 9Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ *ΚΑΜΠ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

  16.02.2010 02:00       1158

-. Οι αγώνες της Προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας υδατοσφαίρισης Ανδρών, διεξάγονται αύριο (Τετάρτη). Αναλυτικά:

Κολ. Π. Φαλήρου        16.00   ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

                                    (Σταυρόπουλος, Μπιράκης)

Κολ. «Αντ. Πεπανός»  19.00   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

                                    (Σκαλοχωρίτης, Σταυρίδης)

Κολ. Ποσειδώνιο        19.00   ΠΑΟΚ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

                                    (Βασιλείου, Κωνσταντινίδης)

Απευθείας μετάδοση από το webtv της ΚΟΕ (www.koe.org.gr/livetv)

Κολ. Εθν. Πειραιά       20.00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

                                                (Κουρέτας, Μπουδραμής)

 

Οι νικήτριες ομάδες προκρίνονται στο Φάιναλ Φορ της διοργάνωσης (Ερμούπολη, 21-22 Μαίου), η κλήρωση των αγώνων της οποίας θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 24 Φεβρουαρίου (13.00) στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

-. Για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, διεξάγονται αύριο (Τετάρτη) οι τρεις (3) από τους τέσσερις (4) αγώνες του προγράμματος.

Κολ. ΝΟΒ                   18.00   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

                                                (Καρκαντελίδης, Κατσαρός)

Κολ. Εθν. Πειραιά       19.00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

                                                (Χατζηαναστασίου, Κουρτίδης)

Κολ. Χαλανδρίου        20.30   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ

                                                (Παϊρακταρίδης, Ποσποτίκης)

ΣΑΒΒΑΤΟ

Κολ. Ποσειδώνιο        14.30   ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

                                                (Αδαμάσογλου, Αχλαδιώτης)

 Η Βαθμολογία

1. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      116-45             16

2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                 139-53             14

3. ΕΘΝΙΚΟΣ                          76-60               10

4. ΗΡΑΚΛΗΣ                         78-96               8

5. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                      71-75               6

6. ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ             71-102             5

.................................................................................

7. ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ  61-120             3

....................................................................................

8. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                      47-108             2

Επόμενη αγωνιστική (27/2): ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΗΡΑΚΛΗΣ

 

-. Καμπ προετοιμασίας, από σήμερα (Τρίτη) έως τις 3 Μαρτίου, πραγματοποιούν – στον Άγιο Κοσμά – οι Εθνικές μας ομάδες Γυναικών και Νεανίδων της συγχρονισμένης κολύμβησης.

Από την ομοσπονδιακή προπονήτρια Χριστίνα Θαλασσινίδου, έχουν κληθεί οι εξής αθλήτριες: Μαρία Αλζιγκούζη, Ευαγγελία Παπάζογλου, Ευαγγελία Πλατανιώτη, Δέσποινα Τζώρτσου (ΑΝΟ Αργυρούπολης), Κλεοπάτρα Βερώνη, Ελένη Παπανδρέου (ΝΟ Βουλιαγμένης), Ελένη Γεωργίου, Αγγελική Κουφάκη, Δέσποινα Σολωμού (Νηρέα Χαλανδρίου), Ευαγγελία Γιαλιδή (ΟΥΚ Βόλου), Ευαγγελία Κουφάκη, Ευμορφία Μουτσινά (ΝΟΒΑ), Μιχαέλα Κωστράκη (Ηρακλή), Αναστασία Μαλεκάκη (ΝΟ Χανίων), Κωνσταντίνα Μπαχτσεβανίδου, Χρύσα Τσίτου (Πανσερραϊκού).

 

Σας ευχαριστούμε,

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

  
ΦΩΝΤΑΣ ΧΗΤΑΣ