ΤΕΧΝΙΚΗ

16/03/2011 - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ (Νο 3.314) - ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ *ΟΙ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΩΝ ΠΟΛΥΕΘΝΩΝ *ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΝΟΤΟΥ *ΑΝΑΒΟΛΗ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ

  16.03.2011 02:00       714

-. Στη Θεσσαλονίκη (Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο), διεξάγεται η Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών, από την Παρασκευή (18/3) έως και την Κυριακή (20/3)

Μετέχουν 8 ομάδες, χωρισμένες σε δύο Ομίλους.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΗΡΑΚΛΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟΚ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

Το πρόγραμμα των αγώνων:

Παρασκευή, 18/3

17.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, 18.00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΗΡΑΚΛΗΣ, 19.00 ΠΑΟΚ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, 20.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

Σάββατο, 19/3

09.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ, 10.00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, 11.00 ΠΑΟΚ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, 12.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, 17.00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, 18.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ, 19.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΟΚ, 20.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

Κυριακή, 20/3

09.30 Α1 – Β2 (Ημιτελικός), 10.30 Β1 – Α2 (Ημιτελικός), 11.30 Α5 – Β5 (Θέσεις 9η – 10η), 12.30 Α4 – Β4 (Θέσεις 7η – 8η), 13.30 Α3 – Β3 (Θέσεις 5η – 6η), 17.00 Μικρός Τελικός (Θέσεις 3η – 4η), 18.30 Μεγάλος Τελικός (Θέσεις 1η – 2η).

-. Συγκροτήθηκαν οι Εθνικές ομάδες που θα εκπροσωπήσουν την Ελλάδα στις Πολυεθνείς Συναντήσεις Κολύμβησης, σε Κέρκυρα και Λεμεσσό αντίστοιχα (16-17 Απριλίου).

1. ΠΟΛΥΕΘΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΦΗΒΩΝ / ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Κέρκυρα)

Στέφανος Χαλιντέι - Χριστόπουλος (ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ), Κώστας Κοντόπουλος, Παναγιώτης Σαμιλίδης, Βαζαίος Ανδρέας (ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ), Καρακαϊδός Χαρίλαος (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), Καρλατήρας Σταύρος (ΩΚΕΑΝΟΣ), Θεοχαρίδης Αλέξανδρος (ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ), Γκολομέεβ Κρίστιαν (ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ), Καπισίδης Αλέξανδρος (ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ’73), Πασαλίδου Στέλλα (ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ), Καραντάκου Σταυρούλα (ΟΕΑΝΑ ΒΟΛΟΥ), Λιάμπα Ζωή (ΑΣΓΜΑ), Ντουντουνάκη Άννα (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ), Δημοπούλου Ειρήνη, Κούνη Άρτεμις (ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ), Παπαδοπούλου Αργυρώ (ΚΟ ΔΡΑΜΑΣ), Σαμαρά Σαβίνα, Βασιλειάδου Ελένη (ΠΑΟΚ).

2. ΠΟΛΥΕΘΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΠΑΙΔΩΝ / ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Λεμεσσός)

Λέκκας Μάριος, Κοντιζάς Μιχάλης, Θηραίος Μάρκος (ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ), Ντάσης Νίκος (ΚΟ ΔΡΑΜΑΣ), Μουζάς Χρήστος, Βορδή Ιωάννα, Γαλανοπούλου (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), Τσιραπίδης Βαγγέλης (ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ), Μουρατίδης Κώστας (ΧΑΝΘ), Καψάσκης Χαράλαμπος (ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ), Μπαχταλιάς Παναγιώτης, Κουτσουβέλη Ελένη (ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ), Μπάκα Βασιλική (ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ), Παναγοπούλου Παναγιώτα (ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ), Σκαλίδου Σμαράγδα (ΠΑΟΚ), Ράδου Μαριάνθη (ΩΚΕΑΝΟΣ), Μοίρα Περσεφόνη (ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ), Σιατερλή Βαρβάρα (ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ).

-. Στο Εθνικό Κολυμβητήριο του Πειραιά, διεξάγονται το Σαββατοκύριακο (19 – 20 Μαρτίου) οι Χειμερινοί αγώνες Τεχνικής κολύμβησης για τ σωματεία του Νότου.

Στους αγώνες, μετέχουν 15 σωματεία με 190 αθλητές / τριες.

Οι ώρες έναρξης των αγώνων, Σάββατο 09.00 Κυριακή 09.00, 17.00.

-. Η προγραμματισμένη ημερίδα καταδύσεων, Α’, Β’, Γ’ και ΟΠΕΝ κατηγορίας στο κλειστό καταδυτήριο του Αγίου Κοσμά, για το Σαββατοκύριακο 19-20 Μαρτίου, μετατίθεται να διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο 26-27 Μαρτίου, στον ίδιο χώρο.

Σας ευχαριστούμε,

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΦΩΝΤΑΣ ΧΗΤΑΣ