ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

16/06/2010 - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ (Νο 3.217) - ΣΤΗΝ ΠΕΣΚΑΡΑ 7 ΚΟΛΥΜΒΗΤΕΣ ΜΑΣ *ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ *ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  16.06.2010 03:00       984

-. Στην Ιταλία αναχωρούν σήμερα (Τετάρτη), επτά (7) κολυμβητές / τριες μας για το μίτινγκ CETTE COLLI το οποίο φέτος διεξάγεται στην Πεσκάρα αντί της Ρώμης (17-19 Ιουνίου).

Είναι οι: Απόστολος Τσαγκαράκης (50, 100μ ελεύθερο, 50μ πεταλούδα), Άρης Γρηγοριάδης (50, 100, 200μ ύπτιο), Ανδρέας Ζήσιμος (100, 200, 400μ ελεύθερο), Γιάννης Καλάργαρης (50, 100μ ελεύθερο), Ελβίρα Ευσταθίου (400, 800, 1500μ ελεύθερο), Κέλυ Αραούζου (400, 800, 1500μ ελεύθερο) και Μάρθα Μάτσα (50, 100μ ελεύθερο, 50μ ύπτιο).

Μαζί τους, ο προπονητής Χρυσάφης Βαγγελακάκης. 

-. Με 17 κολυμβητές / τριες αναχωρεί μεθαύριο (Παρασκευή) η Εθνική μας ομάδα κολύμβησης Παίδων / Παγκορασίδων, στην Κατάνια της Σικελίας, για το Μεσογειακό Κύπελλο (19-20 Ιουνίου).

Είναι οι: Βαρβάρα Σιατερλή, Αναστασία Κυριλή, Χαρίλαος Καρακαϊδός, Βαγγέλης Τσιραπίδης, Ανδρέας Βαζαίος, Σταύρος Καρλατήρας, Δημήτριος Ριζάς, Κώστας Σμιτιανός, Δημήτρης Σωτηράκης, Γεωργία Τζελέπη, Χρήστος Μουζάς, Δήμητρα Αργυρίου, Αργυρώ Τζιντρούδη – Γαϊτανίδη, Χριστίνα Νίστα, Κοντομήτρου Βασιλική, Άννα Μαρία Δεληγκάρη, Ελισάβετ Παντή.

Συνοδοί τους οι προπονητές Βαγγέλης Κοζομπόλης, Βασίλης Κατσικόπουλος, ο φυσικοθεραπευτής Γιώργος Τύρος και ο Αντιπρόεδρος της ΚΟΕ Γιώργος Κατσαρός (αρχηγός αποστολής).

-. Δεκαπέντε (15) ομάδες μετέχουν στο φετινό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, η προκριματική φάση του οποίου διεξάγεται – σε 3 Ομίλους – από τις 18 έως τις 20 Ιουνίου.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο)

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ, ΚΟ ΣΕΡΡΩΝ, ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ, ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

Παρασκευή: 20.00 ΚΟ ΣΕΡΡΩΝ – ΟΞΥΓΟΝΟ, 21.00 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

Σάββατο: 12.30 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΚΟ ΣΕΡΡΩΝ, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ, 19.30 ΟΞΥΓΟΝΟ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ, 20.30 ΚΟ ΣΕΡΡΩΝ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Κυριακή: 10.00 ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΟΞΥΓΟΝΟ, 11.00 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΚΟ ΣΕΡΡΩΝ, 17.00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, 18.00 ΟΞΥΓΟΝΟ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (κολ. Λαμίας)

ΣΒΟΡΩΝΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ, ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ, ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ, ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ, ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Παρασκευή: 20.00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ, 21.00 ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Σάββατο: 13.30 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ, 14.30 ΣΒΟΡΩΝΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ – ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ, 19.30 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ – ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ, 20.30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΣΒΟΡΩΝΟΣ

Κυριακή: 09.00 ΣΒΟΡΩΝΟΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ, 10.00 ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ, 15.00 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΣΒΟΡΩΝΟΣ, 16.00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ – ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Αγίου Κοσμά)

ΥΣ ΡΟΔΟΥ, ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ, ΝΟ ΧΙΟΥ, ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ, ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Παρασκευή: 20.30 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ, 21.30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Σάββατο: 12.30 ΤΡΙΤΩΝ – ΝΟ ΧΙΟΥ, 13.30 ΥΣ ΡΟΔΟΥ – ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ, 20.30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΤΡΙΤΩΝ, 21.30 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΥΣ ΡΟΔΟΥ

Κυριακή: 11.30 ΥΣ ΡΟΔΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ, 12.30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΝΟ ΧΙΟΥ, 17.30 ΤΡΙΤΩΝ – ΥΣ ΡΟΔΟΥ, 18.30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

Στην τελική φάση (4 – 6 Ιουλίου), προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες από κάθε Όμιλο (σύνολο 6).

Στην Α2 Εθνική κατηγορία, ανέρχονται οι 2 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.

Σας ευχαριστούμε,

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ