ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

16/07/2011 - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ (Νο 3.385) - ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ / ΝΕΑΝΙΔΩΝ – ΠΑΙΔΩΝ / ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

  13.08.2011 15:22       1027

Συνεχίστηκε σήμερα, στο Δημοτικό Κολυμβητήριο του Περιστερίου το Πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης εφήβων / νεανίδων – παίδων / κορασίδων.

Οι 3 πρώτοι / ες των τελικών της 2ης μέρας:

50μ ελεύθερο παίδων: Σαμαράς (ΝΟΒΑ) 24.95, Κομνηνός (Εθνικός Πειραιά) 24.98, Μυλωνάς (Νεάπολη) 25.05

50μ ελεύθερο εφήβων: Γκολομέεβ (Εθνικός Πειραιά) 23.48, Αρετόγλου (ΠΑΟΚ) 24.23, Κοντόπουλος (ΑΝΟ Αργυρούπολης) 24.55

50μ ελεύθερο κορασίδων: Καραντάκου (ΟΕΑΝΑ Βόλου) 26.65, Σαμαρά (ΠΑΟΚ) 26.70, Γιάκη (Πανελλήνιος) 27.36

50μ ελεύθερο νεανίδων: Κλικοπούλου (ΓΣ Περιστερίου) 27.32, Μήτρου (Ωκεανός) 27.72, Μπαμπανιώτη (Εθνικός Πειραιά) 28.06

50μ ύπτιο παίδων: Χρήστου (ΓΣ Περιστερίου) 28.01, Θεοδωρίδης (ΠΑΟΚ) 28.25, Πετραδάκης (Άρης Θεσσαλονίκης) 28.35

50μ ύπτιο εφήβων: Θεοχαρίδης (Άρης Θεσσαλονίκης) 26.88, Καρακαϊδός (ΓΣ Περιστερίου) 27.23, Ράπτης (Εθνικός Πειραιά) 27.79

50μ ύπτιο κορασίδων: Παντή (ΧΑΝΘ) 30.62, Δημουλή (ΝΑΟ Κέρκυρας) 31.07, Καραμαλίκη (Εθνικός Πειραιά) 31.60

50μ ύπτιο νεανίδων: Χαρίση (Ποσειδών Ιωαννίνων) 30.46, Μπαξεβάνη (ΚΟ Δράμας) 30.86, Τσανγκ (Άρης Θεσσαλονίκης) 31.06

200μ πρόσθιο παίδων: Μουρατίδης (ΧΑΝΘ) 2.25.51, Τσομπανούδης (Άρης Θεσσαλονίκης) 2.30.23, Βαρθαλίτης (Ποσειδών Ιλισίων) 2ς.30.80

200μ πρόσθιο εφήβων: Σμιτιανός (Ωκεανός) 2.20.96, Ριζάς (Ωκεανός) 2.21.14, Δημόπουλος (Νηρέας Χαλανδρίου) 2.25.09

200μ πρόσθιο κορασίδων: Παπαδοπούλου (ΚΟ Δράμας) 2.38.19, Τουντακόβα (Παλαιό Φάληρο) 2.41.28, Δεληγκάρη (ΧΑΝΘ) 2.42.19

200μ πρόσθιο νεανίδων: Μιχαλάκα (Άρης Θεσσαλονίκης) 2.34.61, Λέκκου (ΑΝΟ Αργυρούπολης) 2.38.88, Ανδρεατίδη (Ωκεανός) 2.42.29

400μ ελεύθερο παίδων: Τσιραπίδης (ΑΝΟ Αργυρούπολης) 4.05.63, Βασδέκης (Άρης Θεσσαλονίκης) 4.08.60, Μουζάς Χρ. (ΓΣ Περιστερίου) 4.08.61

400μ ελεύθερο εφήβων: Σωτηράκης; (Άρης Θεσσαλονίκης) 4.01.27, Καπισίδης (Ολυμπιάδα '73) 4.01.27, Χαντζηπαυλίδης (Πρωτέας Λαμίας) 4.02.69

400μ ελεύθερο κορασίδων: Βασιλειάδου (ΠΑΟΚ) 4.25.23, Κυριλή (ΑΕ Χαϊδαρίου) 4.30.62, Ζόγκα (Ηρακλής) 4.36.01

400μ ελεύθερο νεανίδων: Ιακωβίδου (Ποσειδών Ιλισίων) 4.25.41, Παππά (Εθνικός Πειραιά) 4.31.47, Θεοδωρακοπούλου (Παλαιό Φάληρο) 4.35.95

100μ πεταλούδα παίδων: Γιαννάκης (ΚΟ Δράμας) 57.76, Μπαχταλιάς (Νηρέας Γέρακα) 58.62, Κομνηνός (Εθνικός Πειραιά) 58.78

100μ πεταλούδα εφήβων: Βαζαίος (ΑΝΟ Αργυρούπολης) 54.32, Στουραίτης (Ωκεανός) 56.49, Κωνσταντινέσκου (ΝΟ Αγίου Νικολάου) 56.70

100μ πεταλούδα κορασίδων: Ντουντουνάκη (ΝΟ Χανίων) 1.02.54, Τζιντρούδη (ΓΣ Περιστερίου) 1.04.81, Αργυρίου (ΝΟ Καβάλας) 1.04.87

100μ πεταλούδα νεανίδων: Καραούλια (Ωκεανός) 1.03.62, Αμοιρόγλου (ΧΑΝΘ) 1.03.92, Θωίδη (Εθνικός Πειραιά) 1.04.73

4χ200μ ελεύθερο παίδων: ΠΑΟΚ 7.57.76, ΚΟ Ηρακλείου 7.59.22, Εθνικός Πειραιά 8.05.81

4χ200μ ελεύθερο εφήβων: ΑΝΟ Αργυρούπολης 7.51.62, Εθνικός Πειραιά 7.54.86, Άρης Θεσσαλονίκης 7.55.64

4χ200μ ελεύθερο κορασίδων: ΟΕΑΝΑ Βόλου 8.50.06, ΓΣ Περιστερίου 8.54.25, ΠΑΟΚ 8.54.97

4χ200μ ελεύθερο νεανίδων: Εθνικός Πειραιά 8.59.18, Ποσειδών Ιλίσίων 9.02.81, ΓΣ Περιστερίου 9.03.65

Οι αγώνες ολοκληρώνονται αύριο (Κυριακή) με τους πρωινούς προκριματικούς (09.00) και τους απογευματινούς τελικούς (18.30).

Σας ευχαριστούμε,

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΦΩΝΤΑΣ ΧΗΤΑΣ