ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

17/07/2011 - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ (Νο 3.387) - ΠΡΩΤΙΕΣ ΣΤΙΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΓΙΑ ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΗΣ (ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ / ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ /ΓΕΝΙΚΗ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ / ΕΦΗΒΩΝ) ΚΑΙ ΕΘΝΙΚΟ ΠΕΙΡΑΙΑ (ΝΕΑΝΙΔΕΣ / ΓΕΝΙΚΗ ΕΦΗΒΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ)

  13.08.2011 15:26       979

Με πανελλήνιο ρεκόρ από τον Ανδρέα Βαζαίο (ΑΝΟ Αργυρούπολης), στα 200μ Μ. Ατομικής εφήβων, ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης Κατηγοριών στο Δημοτικό Κολυμβητήριο του Περιστερίου.

Ο χάλκινος έφηβος πρωταθλητής Ευρώπης, στο πρόσφατο πρωτάθλημα του Βελιγραδίου στο ίδιο αγώνισμα, σημείωσε επίδοση 2.02.22, βελτιώνοντας έτσι το δικό του πανελλήνιο ρεκόρ (2.03.29) από τις 25 Φεβρουαρίου φέτος στον Πειραιά.

Οι 3 πρώτοι / ες των τελικών της 3ης και τελευταίας ημέρας των αγώνων:

50μ πεταλούδα παίδων: Κομνηνός (Εθνικός Πειραιά) 26.03, Γκεβρέκης (ΚΟ Κομοτηνής) 26.23, Καϊσαρλής (ΟΕΑΝΑ Βόλου) 26.30

50μ πεταλούδα εφήβων: Γκολομέεβ (Εθνικός Πειραιά) 25.45, Ξυραφίδης (ΠΑΟΚ) 25.70, Στουραϊτης (Ωκεανός) 25.80

50μ πεταλούδα κορασίδων: Ντουντουνάκη (ΝΟ Χανίων) 28.36, Καραντάκου (ΟΕΑΝ Βόλου) 28.47, Παντή (ΧΑΝΘ) 28.97

50μ πεταλούδα νεανίδων: Αμοιρόγλου (ΧΑΝΘ) 28.56, Καραούλια (Ωκεανός) 29.14, Μήτρου (Ωκεανός) 29.32

200μ ελεύθερο παίδων: Ταυλαρίδης (ΠΑΟΚ) 1.55.43, Θηραίος (Εθνικός Πειραιά) 1.57.28, Λέκκας (Εθνικός Πειραιά) 1.58.24

200μ ελεύθερο εφήβων: Κοντόπουλος (ΑΝΟ Αργυρούπολης) 1.53.31, Σωτηράκης (Άρης Θεσσαλονίκης) 1.55.27, Αναστασιάδης (ΠΑΟΚ) 1.56.05

200μ ελεύθερο κορασίδων: Βασιλειάδου (ΠΑΟΚ) 2.05.10, Σαμαρά (ΠΑΟΚ) 2.08.84, Μπαγιώτη (ΝΟ Λάρισας) 2.10.62

200μ ελεύθερο νεανίδων: Ιακωβίδου (Ποσειδών Ιλισίων) 2.06.49, Θεοδωρακοπούλου (Παλαιό Φάληρο) 2.11.35, Βλάχου (ΓΣ Περιστερίου) 2.13.43

100μ πρόσθιο παίδων: Καραγιάννης (Ποσειδών Ιλισίων) 1.07.81, Μουρατίδης (ΧΑΝΘ) 1.08.11, Τσομπανούδης (Άρης Θεσσαλονίκης) 1.08.76

100μ πρόσθιο εφήβων: Σαμιλίδης (ΑΝΟ Αργυρούπολης) 1.02.74, Ριζάς (Ωκεανός) 1.06.10, Σμιτιανός (Ωκεανός) 1.06.52

100μ πρόσθιο κορασίδων: Παπαδοπούλου (ΚΟ Δράμας) 1.14.34, Τουντακόβα (Παλαιό Φάληρο) 1.15.54, Δεληγκάρη (ΧΑΝΘ) 1.16.21

100μ πρόσθιο νεανίδων: Μιχαλάκα (Άρης Θεσσαλονίκης) 1.10.83, Λέκκου (ΑΝΟ Αργυρούπολης) 1.14.90, Κομνηνού (ΚΟ Δελφίς) 1.15.73

100μ ύπτιο παίδων: Κοντιζάς (Εθνικός Πειραιά) 58.64, Χρήστου (ΓΣ Περιστερίου) 1.00.24, Πετραδάκης (Άρης Θεσσαλονίκης) 1.00.87

100μ ύπτιο εφήβων: Θεοχαρίδης (Άρης Θεσσαλονίκης) 56.60, Καρακαϊδός (ΓΣ Περιστερίου 57.75, Ράπτης (Εθνικός Πειραιά) 1.00.26

100μ ύπτιο κορασίδων: Παντή (ΧΑΝΘ) 1.06.24, Νίστα (ΟΕΑΝΑ Βόλου) 1.08.37, Καραμαλίκη (Εθνικός Πειραιά) 1.08.93

100μ ύπτιο νεανίδων: Χαρίση (Ποσειδών Ιωαννίνων) 1.03.92, Μπαξεβάνη (ΚΟ Δράμας) 1.05.18, Μπόρος (Νεάπολη) 1.08.46

200μ Μ. Ατομική παίδων: Μουζάς Χρ. (ΓΣ Περιστερίου) 2.11.18, Θεοδωρίδης (ΠΑΟΚ) 2.11.53, Καϊσαρλής (ΟΕΑΝΑ Βόλου) 2.12.84

200μ Μ. Ατομική εφήβων: Βαζαίος (ΑΝΟ Αργυρούπολης) 2.02.22, Καρλατήρας (Ωκεανός) 2.10.49, Νάκος (Αίολος Πετρούπολης) 2.10.96

200μ Μ. Ατομική κορασίδων: Πασαλίδου (Μακεδονικός) 2.22.97, Τζιντρούδη (ΓΣ Περιστερίου) 2.23.61, Ζούμη Μ. (Ποσειδών Ιλισίων) 2.25.74

200μ Μ. Ατομική νεανίδων: Θωίδη (Εθνικός Πειραιά) 2.26.34, Αλεξανδρίδου (Μακεδονικός) 2.26.58, Κονσαλάκη (ΟΦΘ Αλεξανδρούπολης) 2.30.11

1500μ ελεύθερο παίδων: Γιοβάνοβιτς (Άρτεμις Κορυδαλλού) 16.18.31, Βασδέκης (Άρης Θεσσαλονίκης) 16.22.48, Τσιραπίδης (ΑΝΟ Αργυρούπολης) 16.25.49

1500μ ελεύθερο εφήβων: Καπισίδης (Ολυμπιάδα '73) 15.57.19, Χαντζηπαυλίδης (Πρωτέας Λαμίας) 16.28.26, Παπαναστασίου (ΝΟΒΑ) 16.31.13

800μ ελεύθερο κορασίδων: Γκουρνέλου (ΓΣ Περιστερίου) 9.21.35, Διακουμάκου (Άρτεμις Κορυδαλλού) 9.22.11, Κούνη (Ποσειδών Ιλισίων) 9.24.15

800μ ελεύθερο νεανίδων: Παππά (Εθνικός Πειραιά) 9.21.20, Φωτοπούλου (ΓΣ Πετρούπολης) 9.39.53, Πανσέληνου (Πανελλήνιος) 9.42.22

4χ100μ ελεύθερο παίδων: Εθνικός Πειραιά 3.37.25, ΠΑΟΚ 3.38.08, ΚΟ Ηρακλείου 3.44.21

4χ100μ ελεύθερο εφήβων: Άρης Θεσσαλονίκης 3.33.21, ΑΝΟ Αργυρούπολης 3.33.76, Εθνικός Πειραιά 3.34.45

4χ100μ ελεύθερο κορασίδων: ΟΕΑΝΑ Βόλου 4.03.88, Ποσειδών Ιλισίων 4.05.14, ΠΑΟΚ 4.05.70

4χ100μ ελεύθερο νεανίδων: ΓΣ Περιστερίου 4.05.78, Εθνικός Πειραιά 4.09.16, Παλαιό Φάληρο 4.11.74

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

ΕΦΗΒΟΙ: ΑΝΟ Αργυρούπολης 110, Ωκεανός 108, Εθνικός Πειραιά 106, Άρης Θεσσαλονίκης 87, ΠΑΟΚ 73, Ηρακλής 55, ΓΣ Περιστερίου 49, ΝΟ Καβάλας 39, Ολυμπιάδα '73 36, Ποσειδών Ιλισίων 21 (Βαθμολογήθηκαν συνολικά 26 Σωματεία)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ: Εθνικός Πειραιά 113, Ποσειδών Ιλισίων και Ωκεανός 88, ΓΣ Περιστερίου 86, Άρης Θεσσαλονίκης 76,5, Παλαιό Φάληρο 55, ΟΦΘ Αλεξανδρούπολης 52, Ποσειδών Ιωαννίνων 27, ΧΑΝΘ 25, ΚΟ Δελφίς 23 (Βαθμολογήθηκαν συνολικά 31 Σωματεία)

ΓΕΝΙΚΗ: Εθνικός Πειραιά 219, Ωκεανός 196, Άρης Θεσσαλονίκης 163,5, ΑΝΟ Αργυρούπολης 131, Ποσειδών Ιλισίων 109, ΠΑΟΚ 73, Παλαιό Φάληρο και Ηρακλής 55, ΟΦΘ Αλεξανδρούπολης 52 (Βαθμολογήθηκαν συνολικά 45 Σωματεία)

..........................................................................................................

ΠΑΙΔΕΣ, ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α', Β': ΑΝΟ Αργυρούπολης 223, Άρης Θεσσαλονίκης 160, Εθνικός Πειραιά 152, ΑΝΟ Γλυφάδας 128, ΓΣ Περιστερίου 121, Ωκεανός 117, ΠΑΟΚ 110,5, ΑΕ Χαϊδαρίου 103, Νηρέας Χαλανδρίου 72, ΟΦΘ Αλεξανδρούπολης 69 (Βαθμολογήθηκαν συνολικά 65 Σωματεία)

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ, ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α', Β': ΑΝΟ Αργυρούπολης 221, ΠΑΟΚ 218, ΓΣ Περιστερίου 165, ΟΕΑΝΑ Βόλου 123, Ποσειδών Ιλισίων 94,5, Ωκεανός 85, ΧΑΝΘ και Πρωτέας Λαμίας 84, ΑΕ Χαϊδαρίου 82, Ηρακλής 58 (Βαθμολογήθηκαν συνολικά 76 Σωματεία)

ΓΕΝΙΚΗ: ΑΝΟ Αργυρούπολης; 444, ΠΑΟΚ 328,5, ΓΣ Περιστερίου 286, Ωκεανός 202, Άρης Θεσσαλονίκης και ΟΕΑΝΑ Βόλου 188, ΑΕ Χαϊδαρίου 185, Εθνικός Πειραιά 178, ΑΝΟ Γλυφάδας 165, ΧΑΝΘ 148 (Βαθμολογήθηκαν συνολικά 97 Σωματεία)

Σας ευχαριστούμε,

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΦΩΝΤΑΣ ΧΗΤΑΣ