ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

17/11/2011 - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ (Νο 3.539) - ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  24.11.2011 12:41       829

Με τα παιχνίδια της 8ης και 4ης (η ολοκλήρωση της) αντίστοιχα, συνεχίζονται                  μεθαύριο (Σάββατο) τα πρωταθλήματα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών                        και    Γυναικών.

Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Κολ. «Αντ. Πεπανός¨  15.00   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

                                                (Μπιράκης, Κωνσταντινίδης)

Το παιχνίδι, μετά από τη σύμφωνη γνώμη των δύο σωματείων, αλλάζει αμοιβαία έδρα                  , λόγω προβλημάτων στα κολυμβητήρια Χανίων και Ηρακλείου Κρήτης.

Κολ. Ν. Σμύρνης        16.00   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

                                                (Σταυρόπουλος, Αχλαδιώτης)

Κολ. Πτολεμαϊδας      16.30   ΠΑΟΚ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

                                                (Σπανούδης, Μονιούδης)

Κολ. Π.Φαλήρου         17.00   ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΕΘΝΙΚΟΣ

                                                (Μπουδραμής, Πολυχρονόπουλος)

Κολ. Εθν. Πειραιά       17.30   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

                                                (Μικεδάκης, Κραβαρίτης)

Κολ. Αργοστολίου      18.00   ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ – ΝΟ ΧΙΟΥ

                                                (Μοίραλης, Κουρέτας)

   Η Βαθμολογία

1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ       6          1          0          83-40   19

2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                  6          0          1          89-31   18

3.ΝΟ ΧΙΟΥ                            5          2          0          75-38   17

4.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                       5          1          1          69-51   16

...........................................................................................................

5.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ             5          0          2          70-34   15

6.ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                      3          0          4          53-67   9

-.ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           3          0          4          48-67   9

-.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                       3          0          4          49-67   9

9.ΠΑΟΚ                                  2          0          5          42-61   6

10.ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ          1          0          6          35-62   3

..........................................................................................................

-.ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ           1          0          6          47-82   3

12.ΕΘΝΙΚΟΣ                         0          0          7          35-95   0

Επόμενη αγωνιστική (22, 23 και 26 Νοεμβρίου): ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ –          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (23/11), ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (22/11), ΝΟ ΧΙΟΥ – ΠΑΟΚ,                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ, ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ –             ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ

  Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Κολ. Εθν.Πειραιά        15.30   ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

                                                (Δαμιανάκης, Κατσαρός)

Κολ. Ν. Σμύρνης        18.30   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

                                                (Αχλαδιώτης, Κουρτίδης)

13/11

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ 14-6

16/11

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 9-15

 Η Βαθμολογία

1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ       4          0          0          53-24   12

2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                  3          0          1          53-26   9

3.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                       2          0          2          36-41   6

-.ΗΡΑΚΛΗΣ                           2          0          2          26-34   6

......................................................................................................

5.ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ    1          0          2          30-26   3

-.ΕΘΝΙΚΟΣ                            1          0          2          18-19   3

-.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                       1          0          2          23-37   3

.....................................................................................................

8.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                0          0          3          17-49   0         

Επόμενη αγωνιστική (23/11): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΤΡΙΤΩΝ          ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ, ΗΡΑΚΛΗΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ –                                        ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

Σας ευχαριστούμε,

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

 
ΦΩΝΤΑΣ ΧΗΤΑΣ