ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

19/02/2010 - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ (Νο 3.150) - ΜΙΤΙΝΓΚ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ VERGINA CUP *6Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α2 ΑΝΔΡΩΝ *ΚΑΜΠ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΕΦΗΒΩΝ

  19.02.2010 02:00       1031

-. Οκτώ (8) με 40 συνολικά καταδύτες / τριες, μετέχουν στο διεθνές μίτινγκ VERGINA CUP, Β’ και Γ’ κατηγορίας (γεν. 1995-96, 1997-98), που διεξάγεται στο καταδυτήριο του Αγίου Κοσμά το Σαββατοκύριακο.

Η Εθνική μας ομάδα μετέχει με 11 καταδύτες / τριες, ενώ οι υπόλοιπες χώρες που θα δώσουν το παρών είναι: Βουλγαρία (4), Λιθουανία (2), Νορβηγία (5), Ρωσία (4), Τουρκία (8), Γαλλία (3), Λετονία (3).

Το πρόγραμμα των αγώνων

ΣΑΒΒΑΤΟ (10.00)

Τραμπολίνο 1 μέτρο Β’

Τραμπολίνο 3 μέτρα Γ’

ΣΑΒΒΑΤΟ (17.30)

Τραμπολίνο 3 μέτρα Β’

Τραμπολίνο 1 μέτρο Γ’

ΚΥΡΙΑΚΗ (10.00)

Σταθερά Γ’

Σταθερά Β’

  

-. Την Κυριακή συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, με τα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής.

Κολ. Βόλου                 14.00   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

                                    (Σταυρίδης, Σπανούδης)

            Κολ. Περιστερίου       15.00   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

                                                            (Κωνσταντινίδης, Πολυχρονόπουλος)           

Κολ. Ποσειδώνιο        15.00   ΗΡΑΚΛΗΣ – ΟΦΗ

                                                (Δαμιανάκης, Αδαμάσογλου)

Κολ. Αμαρουσίου       15.30   ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΝΟΒΑ

                                                (Σκαλοχωρίτης, Μπιράκης)

Κολ.  Σύρου                16.00   ΝΟ ΣΥΡΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ

                                                (Κουρέτας, Χατζηαναστασίου)

Κολ. Κέρκυρας           17.00   ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ

                                                (Μοίραλης, Βασιλείου)

 Η Βαθμολογία

1. ΕΘΝΙΚΟΣ                          51-18   10

2. ΗΡΑΚΛΗΣ                         68-45   9

...................................................................

3. ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ         59-40   8

4. ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ   37-35   6

-. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                     35-34   6

6. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                     36-50   5

7. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ              57-55   4

-. ΟΦΗ                                    35-48   4

9. ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ             31-37   3

-. ΝΟΒΑ                                 36-56   3

.....................................................................

11. ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ            37-43   2

12. ΝΟ ΣΥΡΟΥ                      27-48   0

Επόμενη αγωνιστική (7/3): ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΝΟ ΣΥΡΟΥ, ΟΦΗ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, ΕΘΝΙΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ, ΝΟΒΑ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ, ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

-. Καμπ προετοιμασίας, την Κυριακή 21 Φεβρουαρίου (09.45 Άγιος Κοσμάς) και την Δευτέρα, πραγματοποιεί η Προεθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης των Εφήβων (γενν. 1993).

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός Περικλής Δαμάσκος κάλεσε τους: Στέφανο Γαλανόπουλο (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ), Βασίλη Παπαϊωάννου, Γιάννη Βελόνια, Δημήτρη Τίγκα, Γιώργο Φουστούκο, Γιώργο Δερβίση (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Σπύρο Σιταρένιο, Δημήτρη Κουκή, Κώστα Μπέη, Δημήτρη Λάππα (ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ), Κώστα Σπηλιωτόπουλο, Κώστα Γενηδουνιά, Ματθαίο Σαλτέρη, Φίλιππο Μπαρτζιώτα (ΠΑΛΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ), Αντώνη Μουστεράκη, Μανώλη Σολανάκη (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ), Βασίλη Αλιχανίδη, Χρήστο Παπαποστόλου, Θανάση Χρυσοσπάθη (ΠΑΟΚ), Θανάση Μπεζιλιώτη (ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ), Δημήτρη Πίσσια (ΝΟ ΧΙΟΥ), Μιχάλη Δραγώνα (ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ), Χρήστο Μαρινάγη (ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ), Δημήτρη Σιάρκο (ΝΗΡΕΑ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ).

 ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Οι ώρες έναρξης των Χειμερινών αγώνων κολύμβησης Κατηγοριών, στη Θεσσαλονίκη (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο): Παρασκευή 17.00, Σάββατο 09.00, 17.00, Κυριακή 09.00. 

Σας ευχαριστούμε,

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

   
ΦΩΝΤΑΣ ΧΗΤΑΣ